اگر با لیزر کار میکنید، بخوانید

پوست و مو ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

لیزری که قدرت برش دارد، لیزری با توان بالاست که معمولا با آن پلیمر ها را برش می‌ دهند.

افرادی که با لیزر با توان بالا کار می‌ کنند باید محافظت‌ کننده‌ های کار با آن را داشته باشند زیرا لیزر با توان بالا می‌ تواند به پوست و چشم‌ ها آسیب برساند.

دستگاه‌ های لیزر پرتوان، عینک مخصوصی دارند که کاربر باید حتما آن عینک را به چشم بزند. آسیب دیگر، کار با دستگاه‌ های لیزری که کار برش انجام می‌ دهند، بخار و ذرات حاصل از برش است که این بخارها حتما باید تهویه شوند زیرا در صورت تنفس می‌ توانند به ریه آسیب بزنند.

 

لیزر

 

بهترین تهویه‌ ها هم تهویه موضعی یا تهویه در محل برش است. معمولا دستگاه‌ های لیزر تهویه موضعی دارند و در محلی که برش داده می‌ شود، هودی وجود دارد که بخار و ذرات ناشی از برش را به سمت خود می‌ کشد و خارج می‌ کند.

این تهویه هنگام کار حتما باید روشن باشد. ضمن اینکه سالنی هم که در آنجا کار می‌ کنید باید حتما تهویه داشته باشد و مرتب کار کند.

اگر احساس کردید تهویه دستگاه و سالن کافی نیست می‌توانید از ماسک‌ های مخصوص هم استفاده کنید. اگر این کارها را انجام بدهید دچار مشکل نخواهید شد.

طبق قانون کار، همه کارگر ها باید حداقل سالی یکبار معاینه شوند بنابر این این معاینات را جدی بگیرید تا در صورتی که در معرض مشکل خاصی قرار داشتید، مشکلتان بلافاصله تحت درمان قرار بگیرد و در صورت لزوم محل کارتان تغییر کند.

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !