حتما بخوانید: اگر در آپارتمان کوچک زندگی می کنید

دکوراسیون داخلی ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

حتما بخوانید: اگر در آپارتمان کوچک زندگی می کنید

برای هر کسی در منزل یک سری وسایلی وجود دارد که ممکن است به آنها احتیاج داشته باشیم اما بنا به اینکه منزل ما کوچک است و جا ندارد امکان استفاده از آنها را نداریم. در این مطلب در مورد آپارتمان های کوچک و دکوراسیون آنها بیشتر صحبت کرده ایم.

رازهای بزرگ نشان دادن خانه کوچک

۱٫ نظم دهی به وسایل و تمیز کردن خانه

دست به کار شوید و اوضاع درهم و برهم خانه را سر و سامان بدهید. اگر شما از فضای کوچک خانه خود رنج می برید گام اول این است که به فکر طبقه بندی و نظم دهی به آن باشید و همه جا را تمیز نگه دارید. هنگامی که مبلمان و وسایل خانه شما ظاهری تمیز و مرتب داشته باشند فضای منزلتان بازتر و بزرگ تر جلوه خواهد کرد. سعی کنید از قفسه های دیواری (شلف ها) به عنوان فضای نگهداری از وسایل کوچک استفاده کنید. وسایل بلااستفاده را به کسانی که نیازمند هستند ببخشید و آنهایی را که در مقطع زمانی خاص مورد استفاده قرار می دهید، به انبار منتقل کنید.

۲٫ حذف مبلمان غیر ضروری از دکوراسیون منزل

به فضای داخلی خانه به دقت نگاه کنید. ببینید کدام یک از آنها کاربرد بیشتری دارند. اگر به دنبال این هستید که فضای خانه بزرگ تر به نظر برسد وقت آن رسیده که از وسایل و مبلمان غیر ضروری دل بکنید و آنها را از فضای داخلی خانه بیرون ببرید. جا به جا کردن مبلمان، ایجاد کردن فضای رفت آمد و حذف مبلمان های غیر ضروری، باعث خواهد شد تا فضای آپارتمان کوچک شما بزرگ تر شود. هدف این است که تا حد امکان کف پوش خانه بیشتر در معرض دید باشد.

۳٫ استفاده از رنگ های سرد و روشن و نورپردازی دکوراتیو

استفاده از رنگ های گرم اغلب باعث می شود تا خانه ای دنج و صمیمی داشته باشید اما متاسفانه این رنگ ها باعث خواهند شد تا فضاهای داخلی منزل شما کوچک تر به نظر برسد. بنابراین بهتر است در خانه های کوچک از نورپردازی دکوراتیو و رنگ های سرد و روشن استفاده شود. هرچه خانه شما روشن تر باشد بزرگ تر جلوه خواهد کرد. نورپردازی دکوراتیو و نقطه به شما کمک می کنند همه قسمت های خانه شما روشن و پر نور باشد.

۴٫ استفاده از آینه در مقابل پنجره و چراغ های روشنایی

همانطور که گفتیم برای بزرگ تر جلوه کردن خانه های کوچک باید از نور استفاده کنید. آینه های بزرگ را در فضای نورگیر مقابل پنجره ها و چراغ های روشنایی خانه قرار دهید. با این کار می توانید در طول شبانه روز از انعکاس نور در آینه کمک بگیرید و روشنایی خانه را بیشتر کنید. به علاوه استفاده از آینه در خانه باعث عمق بخشیدن به فضا می شود.

۵٫ حذف دیوارهای غیر باربر

داشتن پلان باز و حذف دیوارهای غیر باربر می تواند آخرین گزینه برای شما باشد. برای این کار حتماً از اهالی فن و یک متخصص کمک بگیرید تا به شما بگوید که کدام دیوار در خانه شما حکم دیوار باربر را ندارد و می توان آن را حذف کرد. فقط فراموش نکنید که پس از پایان کار ترمیم کف پوش و سقف فضا ضروری خواهد بود.

جا دادن وسایل در خانه کوچک و نقلی

حتما بخوانید اگر در آپارتمان کوچک زندگی می کنید  (1)
حل معضل قرار دادن چمدان ها در آپارتمان های کوچک

یکی از مشکلات آپارتمان های کوچک امروزی نداشتن کمد دیواری به اندازه کافی است. جای چمدان ها در کمدهای دیواری هستند که دیده نمی شوند ولی در آپارتمان های کوچک که این امکان وجود ندارد، بهترین جا قرار دادن چمدان ها به صورت مرتب روی هم و زیر میز جلوی آینه تان است. بهتر است اگرسایز چمدان ها تفاوت دارد، از کوچک به بزرگ بچینید.

حتما بخوانید اگر در آپارتمان کوچک زندگی می کنید  (2)
حل معضل جا کفشی در آپارتمان های کوچک

معمولا هر کفشی برای یک جایی مناسب است. اگر شما هم تنوع بسیاری از مدل های مختلف کفش دارید و نمی دانید این کفش ها را در کجای خانه تان قرار دهید، به شما پیشنهاد می کنیم جعبه های مقوایی خریداری کرده و کفش ها را درون آنها قرار دهید. برای راحت تر پیدا کردن کفش مورد نظرتان هم می توانید عکسی از کفش تان را روی جعبه بچسبانید. این جعبه ها را می توانید زیر تخت خوای تان قرار دهید.

حتما بخوانید اگر در آپارتمان کوچک زندگی می کنید  (3)
نظم دادن کشوهای همه کاره در آپارتمان های کوچک

معمولا در آپارتمان های کوچک تعداد کمدهای کمتر و در نتیجه کشوهای کمتری هم وجود دارد. برای نظم دادن به کشوهای تان می توانید از جداکننده های مخصوص کشو استفاده کنید. یکی از بهترین ایده ها استفاده از شانه های تخم مرغ است. آنها را به اندازه کشوی تان برش شده، رنگ کنید و درون کشوی تان قرار دهید.

حتما بخوانید اگر در آپارتمان کوچک زندگی می کنید  (4)
مرتب کردن سیم های برق را فراموش نکنید

سیم های برق که به یک سیم رابط وصل شده اند را می توانید با کلیس قدیمی تان که دیگر استفاده نمی کنید، مرتب کنید.

حتما بخوانید اگر در آپارتمان کوچک زندگی می کنید  (5)
یک چند کاره زیبا برای قرار دادن تمام وسایل تان به دیوار نصب کنید

برای این کار از یک جای قاشق و چنگال داخل کشویی استفاده کنید. در هنگام خریداری دقت کنید حتما از جنسی توری فلزی باشد که بتوانید به دیوار اتاق تان نصب کنید. درون این دیوارکوب می توانید کلید، موبایل و لوازم دم دستی تان را قرار دهید.

حتما بخوانید اگر در آپارتمان کوچک زندگی می کنید  (6)
از کیف قدیمی لوازم آرایش تان برای مرتب کردن کلیپس و کش های سرتان استفاده کنید

به درب کمد دیواری اتاق تان یک گیره کوچک بچسبانید. به این گیره یک چوب لباسی که مخصوص شلوارهای مردانه است آویزان کنید. کیف لوازم آرایش قدیمی تان را به گیره های این چوب لباسی آویران کرده و کلیپس و کش های سرتان را درون آن قرار دهید.

حتما بخوانید اگر در آپارتمان کوچک زندگی می کنید  (7)
اتاق خواب کوچک کودک تان را سر و سامان دهید

یکی از بزرگترین معضل ها برای اتاق خواب کودکان به هم ریختگی وسایل بازی شان است. بهتر است برای وسایل بازی کودکتان سبدهای یک اندازه خریداری کرد و هر کدام از وسایل بازی اش را در درون آنها قرار دهید.

پورتال رنگی _ حتما بخوانید: اگر در آپارتمان کوچک زندگی می کنید

منبع: چیدانه – سیمرغ

برچسب ها

Please Login to comment