ایجاد عادت های میلیون دلاری

روانشناسی و موفقیت ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

ایجاد عادت های میلیون دلاری

عادت های میلیون دلاری سبب شده اند زنان و مردان از قعر به رأس برسند و در مدت یک نسل از فقر به غنا و سرشاری دست پیدا کنند. شما باید بیاموزید که چگونه با کارایی بیشتری فکر کنید، تصمیمات بهتری بگیرید و در مقایسه با دیگران اقدامات موثرتری صورت دهید. باید بیاموزید زندگی مالی خود را به گونه ای سازماندهی کنید که به هدفهای مالی خود به سرعتی که تصورش را نمی کردید دست پیدا کنید.

عادت

یکی از مهم ترین هدف هایی که باید برای رسیدن به خوشبختی، شادمانی و موفقیت در زندگی به آن دست پیدا کنید، ایجاد منش و شخصیت است. می خواهید در هر زمینه ای به یک شخص عالی و بی کم و کاست دست پیدا کنید. می خواهید تبدیل به کسی شوید که دیگران او را تحسین می کنند. می خواهید در جامعه خود الگویی عالی برای همه اطرافیان خود شوید.
عامل مهم و تعیین کننده در ایجاد منش و شخصیت و رسیدن به هدف های خود، فراهم آوردن عادتهای ویژه ای است که خود به خود به نتایج مورد نظر شما ختم می شود.

همه عادتها فراگرفتنی هستند

خبر خوش درباره همه عادتها این است که می‌توانید آنها را با تمرین و تکرار بیاموزید. می‌توانید هر هدفی را که ضروری تشخیص دادید و یا آنرا مطلوب دانستید، بیاموزید. به کمک نیروی اراده و با داشتن نظم و ترتیب می‌توانید منش و شخصیت خود را به صورتی که خواستید و صلاح دانستید شکل بدهید. می‌توانید نمایشنامه زندگی خود را بنویسید. و اگر با سناریوی درحال حاضر زندگی‌تان راحت و خوشنود نیستید، می‌توانید آنرا پاره کنید و یکی دیگر بنویسید. درست همانطور که عادتهای خوب شما مسئول اغلب موفقیتها و شادیهای شما در زندگی امروزتان می‌باشند، عادتهای بد هم آموختنی هستند، می‌توانید آنها را از ذهن خود بزدایید و با نو آموختگی عادتهای مطلوب را به‌جای آنها قرار دهید.

ایجاد عادت

شما اختیار دار کامل هستید

واقعیتی است که شکل دادن عادتهای مفید و مناسب دشوار است، اما زندگی کردن با آنها کار ساده‌ای است. شما به هر حال با انتخاب تصمیمات و رفتارهای خود، عادتهای خوب یا بد را در خود ایجاد می‌کنید. “هوریس مان” (نویسنده)، می‌گفت :”عادتها شبیه یک کابل هستند، اگر تارهای آنها را همه روزه به هم ببافید، دیگر پاره کردن آن امکان‌پذیر نخواهد بود.”
یکی از هدفهای بزرگ شما در زندگی باید ایجاد هدفهایی باشد که منجر به سلامتی، سعادت و کامیابی واقعی می‌شود. هدف شما باید این باشد عادتهای منشی را در خود شکل دهید تا به بهترین کسی که می‌توانید تبدیل گردید. هدف شما باید این باشد که هدفهایی را در خود ایجاد کنید تا به شما امکان بدهد به حداکثر توانمندی خود برسید.

پورتال رنگی _ ایجاد عادت های میلیون دلاری
منبع : خلاصه ای از کتاب عادتهای میلیون دلاری (اثر برایان تریسی)

برچسب ها

Please Login to comment