سلامت زنان : این دسته از خانمها بیشتر عمر می کنند!

پزشکی و سلامت5 ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

سلامت زنان : این دسته از خانمها بیشتر عمر می کنند!

برای خانمها و آقایان امید به زندگی بنا به علل مختلف فرق می کنند. برخی از این علل بیولوژیکی هستند و برخی هم نشات گرفته از سبک زندگی افراد می باشند. در این مطلب بنا به وضعیت فیزیولوژیکی خانمها به بررسی این مورد پرداخته ایم که کدام دسته از خانمها به نسبت سایرین عمر بیشتری دارند. امیدواریم از این مطلب استفاده مفید داشته باشید. در ادامه همراه ما باشید.

آیا می دانید کدام دسته از خانمها بیشتر عمر می کنند؟

سلامت زنان  این دسته از خانمها بیشتر عمر می کنند! (۲)

یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد زنانی که اولین دوره قاعدگی را دیرتر تجربه می‌کنند و دوران یائسگی برای آن‌ها دیرتر شروع می‌شود، معمولا زندگی طولانی‌تر دارند و تا ۹۰ سالگی عُمر می‌کنند.

به گزارش پورتال رنگی به نقل از سلامت نیوز، یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد زنانی که اولین دوره قاعدگی را دیرتر تجربه می‌کنند و دوران یائسگی برای آن‌ها دیرتر شروع می‌شود، معمولا زندگی طولانی‌تر دارند و تا ۹۰ سالگی عُمر می‌کنند.

علاءالدین شادیاب، مسئول مطالعه و از اعضای دانشگاه کالیفرنیا، می‌گوید: «مطالعه ما نشان داد زنانی که اولین دوره قاعدگی را در ۱۲ سالگی یا دیرتر از آن تجربه می‌کنند و دوران یائسگی برای آنان از ۵۰ سالگی یا دیرتر از آن شروع می‌شود و بیش از ۴۰ سال دارای شانس باروری هستند، معمولا تا ۹۰ سالگی زنده می‌مانند. تیم تحقیقاتی ما به این نتیجه رسید که احتمال ابتلا به برخی مشکلات و بیماری‌ها مثل بیماری عروق کرونر قلب در این زنان کمتر است».

به گزارش مجله Menopause، این مطالعه شامل گروه‌های متنوعی از قوم‌ها و نژادهای مختلف بوده است و بر روی جمعیتی بیش از ۱۶ هزار نفر انجام شده است. ۵۵ درصد از این زنان، تا سن ۹۰ سالگی زندگی کردند.

نکته جالب دیگری که توجه محققان را در این مطالعه جلب کرد، این بود که دو عامل مخرب (بیماری دیابت و سیگار کشیدن) در بین این زنان کمتر از زنان دیگران به چشم می‌خورد. به نظر محققان، عاملی مثل سیگار شیدن می‌تواند به سیستم قلبی-عروقی و تخمدان‌ها آسیب برساند که همین مساله می‌تواند به یائسگی زودرس منجر شود.

پورتال رنگی _ سلامت زنان : این دسته از خانمها بیشتر عمر می کنند!

منبع: سلامت نیوز

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !