این مواد غذایی را با هم مصرف نکنید!

پزشکی و سلامت5 ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

این مواد غذایی را با هم مصرف نکنید!

مواد غذایی : برخی مواد غذایی هستند که نباید با هم مورد مصرف قرار گیرند چرا که یا ایجاد حساسیت می کنند یا اثرات مفیدشان از بین می رود. این مطلب از گالری تاروت رنگی را اختصاص داده ایم به لیستی از این تداخل مواد غذایی.

چای سیاه و شیر را با هم مصرف نکنید

اضافه کردن شیر به چای باعث می شود که اثرات آنتی اکسیدانی چای از بین برود چرا که پروتئین های شیر به آنتی اکسیدان های چای می چسپند و از جذب آنها توسط بدن جلوگیری می کنند. باید دانست جذب کلسیم شیر در بدن در هنگام مصرف شیر با چای نیز با مشکل مواجهه می شود. کافئین چای می‌تواند جذب کلسیم را کاهش دهد.
توصیه می شود به چای سیاه آب لیموی تازه اضافه کنید چرا که باعث می شود آنتی اکسیدان های چای بهتر جذب بدن شوند.

مربا را با نان سفید مصرف نکنید

مربا و نان سفید هر دو دارای کربوهیدرات های ساده هستند که باعث بالا رفتن قند خون در بدن می شوند. در این زمان اعصاب شما تحریک می شود و بد خلق می شوید و احساس خستگی می کنید. این فرآیند در طولانی مدت می تواند منجر به نقص در عملکرد پانکراس ، مقاومت به انسولین و دیابت شود.
توصیه می شود که غلات کامل غنی از فیبر را جایگزین کربوهیدرات های ساده و تصفیه شده کنید.

با سالاد سس کم چرب نخورید!

استفاده از سس کم چرب باعث می شود مواد مغذی به خوبی جذب بدن نشوند. یکی از مطالعات اخیر که در American Journal of Clinical Nutrition منتشر شده است، نشان می‌دهد که وقتی کاروتنوئیدها (رنگدانه های گیاهی مرتبط با کاهش خطر سرطان، بیماری قلبی و دژنراسیون ماکولای چشم) را همراه با سس‌های چرب مصرف می‌کنید، خیلی بیشتر و راحت‌تر جذب بدن می‌شوند،‌
توصیه می شود با سالادتان از روغن زیتون و سرکه استفاده کنید.

مصرف برگر با ماء الشعیر ممنوع!

زمانی که برگر و ماء الشعیر مصرف می کنید این کبد است که وظیفه پردازش آن را به عهده دارد و در ابتدا به سراغ تجزیه الکل می رود و این باعث می شود چربی ها در خون باقی بمانند و وجود چربی در بدن باعث می شود غذاها دیرتر هضم شوند و در نهایت حالت نفخ و سنگینی بدن را سست می کند.

پورتال رنگی _ این مواد غذایی را با هم مصرف نکنید
منبع: behsite.ir

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !