بازداشت ۷ افغان به علت تجاوز به نوجوان ایرانی

اجتماعی , اخبار و حوادث , بین الملل ۱۴ آبان ۱۳۹۵ یک دیدگاه

۷ مرد افغان چندین بار به نوجوان ۱۷ ساله ایرانی تجاوز و از این اقدام خود فیلم گرفتند !

پلیس آلمان روز پنجشنبه ۱۳ آبان هفت پناهجوی افغان را به اتهام تجاوز به یک نوجوان ۱۷ ساله ایرانی و فیلمبرداری از صحنه تجاوز، در جنوب غربی این کشور بازداشت کرد. پلیس اعلام کرد برای دستگیری این افراد بیش از ۳۰ مامور پلیس دیروز پنج‌ شنبه ۱۳ آبان به چند محل اسکان پناهجویان در شهرهای ناگلد و ویلدبرگ در ایالت بادن وورتمبرگ در جنوب غرب آلمان یورش بردند.

پلیس و دادستانی آلمان در بیانیه‌ای مشترک گفته‌اند: “پناهجویان افغان مظنون به این هستند که چندین بار به یک پناهجوی ۱۷ ساله ایرانی تجاوز کرده‌ و از این اقدام خود فیلم گرفتند.”

آلمان طی یک سال گذشته پذیرای حدود ۹۰۰ هزار پناهجو بوده که نیمی از آنها از سوریه، عراق و افغانستان مهاجرت کرده‌اند. این در نقاط مختلف آلمان در مکان‌هایی مثل هتل‌ها، مغازه‌ها و سالن‌های ورزشی اسکان داده شده‌اند. ازدحام جمعیت در این پناهگاه‌ ها و کمبود فضای خصوصی و انتظار طولانی برای روشن شدن وضعیت اقامت، پیش از این هم باعث ایجاد تنش، برخورد و تعرض شده است. در بعضی از این پناهگاه‌ ها اختلاف‌ های مذهبی یا قومی و نژادی باعث درگیری می‌ شود و در مواردی هم زنان و کودکان در معرض آزار و تجاوز قرار می‌ گیرند.

در یکی از موارد تکان‌ دهنده اخیر یک مرد سوری در جریان یک دعوای خانوادگی، سه فرزندش را از پنجره طبقه اول یک ساختمان به بیرون پرتاب کرد که دو نفر از آنها به شدت زخمی شدند. این مرد به جرم اقدام به قتل به ۱۵ سال زندان محکوم شد. در دادگاه این مرد سوری گفته شد که او تلاش کرده فرزندان یک تا سه ساله‌ اش را بکشد تا همسرش را به دلیل “خدشه‌ دار کردن ناموسش” مجازات کند.

منبع: وبسایت یورو نیوز و بی بی سی

1 دیدگاه on "بازداشت ۷ افغان به علت تجاوز به نوجوان ایرانی"

مقصر خودمون ایرانی ها هستیم که یه ضربه اساسی بهشون نزدیم باعث شدیم تو کشور خودمونم اتفاق بیوفته. بازم ممنون از آلمانیها که لااقل کمکش کردن/مملکت خودمونم خیلی تلاش کردن که این اتفاق ها کم بشه و اصلا نیوفته اما انگار مردم دست از سر هم ور نمیدارن