بازداشت تازه مسلمان داعشی انگلیسی

بین الملل , خبری , سیاسی ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

تازه مسلمان انگلیسی که همراه با گروه ” مادران داعشی” قصد سفر به سوریه و پیوستن به شوهرش را داشت به مدت دو سال و نیم زندانی  می شود.

زن سفید پوست انگلیسی که درباره ترک انگلستان و پیوستن شوهرش به داعش چیزی به پلیس نگفته بود و خود قصد پیوستن به شوهرش تروریست را به همراه ۳ فرزندش داشت، به مدت ۲ سال و نیم زندانی می شود.

 “لورنا مور”به همراه یک مادر دیگر انگلیسی بعنوان بخشی از طرح “کودکان به داعش می پیوندند” قصد پیوستن به این گروه تروریستی را داشت. یکی از این کودکان تنها ۱۱ ماه دارد. وی که ۳۴ سال سن دارد و معلم ریاضی است ، قبلا مسیحی پروتستان بوده است. او  سعی کرد به بهانه سفر دو هفته ای به مایورکا، از انگلیس فرار کند.  اما پیامکی که از یکی دیگر از اینگونه زنان ساکن ترکیه (مسیر معمول پیوستن به داعش) تحت عنوان “آنجا میبینمت” برای وی آمده بود، باعث لو رفتن ماجرا شد.

“سجاد اسلم” مربی و شوهر او در سال ۲۰۱۴ به قصد پیوستن به داعش انگلیس را ترک کرده بود. مامورین به او گفتند که این مسئله که از اهداف شوهرش کاملا اگاه بوده ولی دروغ گفته است، طرز فکر خود وی را نیز مشخص می کند.

“اسلم” ادعا می کند که در ترکیه است وعکس هایی از خودش با مجسمه های ترکی فرستاده که پلیس را قانع کند که به داعش نپیوسته است. قاضی پرونده بیان کرد که این خانم تظاهر می کرده که از شوهرش جدا شده در حالیکه پیام های خاصی از شوهرش به او فرستاده شده است.

او یکی از زنان میدلند غربی انگلیس است که بعد از پیوستن به یک گروه تندرو در شهرشان قصد عزیمت به سوریه و پیوستن به شوهرش و داعش را داشته است. اخیرا یکی دیگر از این افراد که ۲۴ سال سن دارد در دادگاه متهم به همکاری در فرار شوهر عربش به سوریه و سپس تلاش برای پیوستن به وی و زایمان در سوریه شد. حکم او ۲ سال حبس تعلیقی تعیین شد زیرا دادگاه تشخیص داده بود که او به درستی متوجه مقاصد شوم شوهر خود نشده بوده است. قاضی به او گفت: ” شما فرد ساده ای هستید و من قانع شدم که اگرچه می دانستید شوهرتان برای جنگ می رود اما متوجه اهداف و آنچه درگیرش است نشده اید.”  ظاهرا دادگاه تشخیص داده است که او تنها قصد خوشحال کردن همسرش را داشته و از زمان دستگیری نتوانسته کاری پیدا کند. از سه فرزند او مراقبت می شود.

خانم مور، برای خود و خانواده اش بلیط به مقاصد متعددی گرفته بوده است که نشان می داده مقصد او تعطیلات نبوده بلکه قصد بردن خانواده از یک مسیر خاص به سوریه را داشته است. در جریان دستگیری، افراد دیگری از این گروه هم دستگیر شدند. برخی از این زنان بارداری را یکی از عوامل اصلی برای تلاش زنان به پیوستن به شوهرانشان در سوریه می دانند. 

پلیس میدلند غربی بیان کرد: ” تحقیقات نشان داده که این زن به همان اندازه شوهرش خطرناک است. گروهک تروریستی داعش بسیار خطرناک است و پلیس انگلیس درباره این گونه پرونده ها توجه خاصی دارد.”

 

Please Login to comment