بازیابی مطالب حذف شده از تلگرام

تکنولوژی ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

بازیابی چیزهای حذف شده از تلگرام

تلگرام یکی از اپلیکیشنهای محبوب در بین کاربران ایرانی است که گاهی اوقات برای ما پیش می آید که متن، تصویر و … که دریافت کرده ایم را حذف می کنیم که در این مطلب برای شما آموزش داده ایم که چگونه آنها را بازیابی کنید.

تلگرام چگونه اپلیکیشنی است؟

تلگرام (Telegram)، یک سرویس پیام‌رسانی رایگان از سوی روسیه است که همچون واتس‌اپ کاربران بی‌شماری دارد. این اپلیکیشن جدید با تمرکز بر امنیت و پیام‌های خصوصی ارایه شده است.

%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b2%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ad%d8%b0%d9%81-%d8%b4%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d8%aa%d9%84%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85

در نگاه اول، شما ممکن است فکر کنید که «تلگرام» یک کپی از سرویس واتس‌اپ که توسط فیس‌بوک به قیمت ۱۹ میلیارد دلار خریداری شده است، بوده و خلاقیت تازه‌ای ندارد. حتی می‌توانید آن را با یافتن وجه تشابه این دو سرویس، اثبات نمایید. اما تفاوت اساسی کجاست؟ آن‌چه که تلگرام را منحصر به‌فرد کرده، بحث «امنیت» در آن است.

در اپلیکیشن تلگرام، شما یک گزینه جدید به نام «Secret Chat» پیش رو دارید؛ چت محرمانه، یک نوع خاص از مکالمه است که مکالمات در آن رمزنگاری می‌شود. برای همین، هکرها نمی‌توانند به مکالمات یا گفته‌های شما دست پیدا نمایند. یکی از تفاوت‌هایی که بین «Secret Chat» و چت معمولی در تلگرام وجود دارد، این است که مکالمات در آن برروی فضای ابری ذخیره نمی‌شوند.

حتی تفاوت بین تلگرام و واتس‌اپ از این هم فراتر می‌رود؛ شما توانایی آن را دارید که برای هر مکالمه خود، محدوده زمانی را ایجاد نموده تا پس از آن بازه (مثلا یک روز و …) گفتگوی شما از بین برود. که این، امینت شما را تا چند برابر افزایش می‌دهد.

بازیابی پیام ها، تصاویر و ویدئو حذف شده از تلگرام

با اطمینان می توان گفت تلگرام محبوب ترین پیام رسان در بین کاربران ایرانی است. در این پیام رسان بارها اتفاق می‌افتد که برای دیگران تصویر و ویدئو هایی را ارسال کنید. شاید برای شما هم چنین مشکلی پیش بیاید که این فایل های ارسالی از روی گوشی شما حذف شود ولی به آن ها نیاز داشته باشید. با استفاده از ترفند های زیر می توانید تصاویر، ویدئو ها و حتی پیام های حذف شده خود را بازیابی کنید.

روش اول:

گوشی خود را به واسطه کابل به رایانه متصل کنید.
وارد حافظه داخلی یا کارت حافظه جانبی گوشی خود شوید.
وارد پوشه Telegram شوید
با وارد شدن به پوشه Telegram Images می توانید تمامی تصاویر خود را آنجا مشاهده کنید

روش دوم:

از طریق یک نرم‌افزار مدیریت فایل به کارت حافظه گوشی خود بروید
به پوشه Android بروید
وارد پوشه data شوید
پوشه org.telegram را باز کنید
در نهایت با وارد شدن به پوشه cache می توانید تمامی تصاویری که در تلگرام ارسال و یا دریافت کرده اید را مشاهده کنید

اگر می خواهید پیام های حذف شده خود را بازیابی کنید، می توانید با استفاده از نرم افزار EaseUS MobiSaver این کار را در پیام رسان تلگرام انجام دهید. این نرم افزار را می توانید از اینجا دانلود کنید.

پورتال رنگی _ بازیابی چیزهای حذف شده از تلگرام

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان – آی تی رسان

Please Login to comment