جزئیاتی تازه از بازیگر شدن همسر ترانه علیدوستی

فرهنگ و هنر ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

جزئیاتی تازه از بازیگر شدن همسر ترانه علیدوستی

از ترانه علیدوستی که با بازی در سریال شهرزاد به اوج شهرت رسید، خبرهایی جدید را برای شما کاربران عزیز در نظر گرفته ایم. گوسا همسر او هم به بازیگری روی آورده است.جزئیاتی تازه از بازیگر شدن همسر ترانه علیدوستی (۲)

بیوگرافی کاملی از ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی متولد ۲۲ دی ۱۳۶۲، تهران، بازیگر سینما و تئاتر، دوبلر و مترجم اهل ایران است.
ترانه علیدوستی در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶، برای ایفای نقش(رعنا) در فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن شد.

همچنین او توانسته عناوین متعدد سینمایی از جمله جایزه بهترین بازیگر زن، پنجاه و پنجمین جشنواره فیلم لوکارنو سوئیس، جایزه بهترین بازیگر زن، جشنواره فیلم آسیایی و عربی اوسیان سینه فن و سیمرغ بهترین بازیگر زن در جشنواره فیلم فجر را کسب کند.
او در جشنواره‌های فیلم وزول فرانسه ۲۰۱۴ و فیلم هانوی ویتنام ۲۰۱۲، یکی از اعضای هیئت داوران بود.

او به زبان انگلیسی مسلط است و در زمینه ادبیات هم فعالیت دارد و مترجم آثار ادبی است. او جایزه ادبی پروین اعتصامی را در پنجمین دوره برگزاری آن در قسمت ادبیات داستانی با ترجمه رؤیای مادرم، تألیف آلیس مونرو کسب کرد.

ترانه علیدوستی در ویژه نامه شماره ۱۰۰ ماهنامه «صنعت سینما» که نگاهی است به سینمای ایران در دهه هشتاد، به انتخاب ۱۳۰ نویسنده و منتقد سینمایی به عنوان بهترین بازیگر زن دهه انتخاب شد، همچنین در سال ۱۳۹۰، ماهنامه سینمایی فیلم او را به عنوان بهترین بازیگر زن دهه ۸۰ انتخاب کرد.

همسر ترانه علیدوستی هم بازیگر شد؟!

علی منصور شوهر “ترانه علیدوستی” است که برای اولین بار در فیلم “من” به ایفای نقش پرداخته است، وی کاراکتر “مجتبی براتی” را که یکی از نقش های کلیدی فیلم است بازی میکند.

جزئیاتی از بازیگر شدن همسر ترانه علیدوستی (۱)

عکسی از ترانه علیدوستی و همسر و دخترش

جزئیاتی تازه از بازیگر شدن همسر ترانه علیدوستی (۳)

پورتال رنگی _ جزئیاتی تازه از بازیگر شدن همسر ترانه علیدوستی

منبع: ویکی پدیا – باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها
loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !