باهوش هستید یا اختلال روانی دارید ؟

روانشناسی , شخصیت شناسی ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ۵ دیدگاه

آیا شما باهوش هستید یا اختلال روانی دارید ؟؟؟

ما در بخش روانشناسی و موفقیتپورتال رنگی برای شما همرهان عزیز مطالب مورد نیاز در زندگی روزمره که شاید نسبت به آنها حساسیت کمتری داریم، را گردآوری و منتشر می کنیم. در این مقاله برای شما در مورد که آیا شما اختلال روانی دارید یا باهوش هستید صحبت کرده ایم.

شاید به سختی بتوان از روی ظاهر افراد تشخیص داد که اختلال روانی دارد یا خیر. اما بعضی تست ها و روش ها به ما کمک می کنند که بتوانیم تشخیص بدهیم در سر فرد چه چیزهایی می گذرد و آیا او به کمک نیاز دارد یا خیر.

پورتال رنگی به گزارش brightside سوال بسیار ساده در این مطلب مطرح کرده که یا افراد خیلی باهوش می توانند پاسخ دهند یا افرادی که دچار اختلال روانی هستند.

نکته: برای این که به نتیجه مطلوبی برسید به سوالات بر طبق احساستان پاسخ دهید. سعی کنید روی آن چیزی که می بینید تمرکز کنید نه آن چیزی که فکر می کنید باید به نظر برسد. حالا به تصاویر زیر نگاه کنید و به سوالات پاسخ دهید.

آیا ماسک از یک طرف برجسته است یا از دو طرف؟

باهوش هستید یا اختلال روانی دارید

آیا ماسک به یک جهت می چرخد یا به دو جهت؟

باهوش هستید یا اختلال روانی دارید

 

 

پاسخ ها

پاسخ باهوش هستید یا اختلال روانی دارید

 

  1. تنها یک طرف ماسک برجسته است.
  2. ماسک در دو جهت می چرخد.

اگر هر دو سوال را اشتباه پاسخ دادید نگران نباشید شما کاملا سالم هستید اما اگر یکی از پاسخ ها برای تان واضح و روشن باشد بهتر است دنبال یک دوست روانشناس بگردید.

حقیقت این است که مغز انسان سالم تمایل به فریب خود دارد و برای درست کردن تصویر شکل های ساختگی رادر نظر می گیرد. یعنی ناخواسته خودمان را گول میزنیم.

اما کسانی که دچار اختلال روانی هستند چنین تصوراتی ندارند. مغز آن ها نمی تواند بین جزئیات ارتباط برقرار کند. آن ها ماسک را همانطور که هست می بینند. از نگاه این افراد ماسک از یک طرف برجسته است و در یک جهت می چرخد.

تفاوت باهوش ها در چیست؟ آن ها تفاوت زیادی با افرادی که دارای اختلال روانی هستند ندارند اما وجه تمایز کوچکی بینشان وجود دارد. افراد باهوش هر دو نوع تفکر را دارند. هم تفکر افراد سالم و هم تفکر افرادی که دارای اختلال روانی هستند. و می توانند بین این دو تفکرشان را تغییر دهند. علاوه بر این می توانند خیلی فوری عمل کنند و دیگر ذهن شان دریافت فریب ها را متوقف کند.

5

Please Login to comment
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
مهشید

سلام من گفتم دوطرفش برجسته است وبه یه طرف میچرخه توضیحاتتونونفهمیدم خودتون بگید روانی ام یاباهوش؟؟؟؟؟!!!!

soroor

ببخشید، حالا که دوباره مطلب را خواندم خیلی با هوش هم بود.ندیدم. لطفاً باز هم از این جور سوالات و تست ها بگذارید.

چشم

soroor

بنظر من این است اصلأ درست نیست.من هر دو سوال را درست جواب دادم. چطور ممکنه اختلال روانی داشته باشم؟؟؟البته این یک تست ساده بود. در مورد این موضوع مقاله و کتابهای زیادی هست. تا جایی که من می‌دونم فشارهای روانی بخصوص در کودکی، باعث اختلال در بزرگسالی میشه، چیزهایی مثل کم هوشی و کند ذهنی هم مسأله ای جداست. ممنون از این مطالب جدید. توی مجله ها هم تست این مدلی قبلاً دیده بودم.

از توضیحاتتون سپاسگزاریم دوست عزیز