. ویژگیهای افراد خوشبخت - پورتال رنگی

ویژگیهای افراد خوشبخت

ویژگیهای افراد خوشبخت

در ابتدای بحث از خوشبختی باید گفت که این مفهوم بسیار نسبی است و برای هر کسی یک تعریف خاصی دارد، برخی ملاکهای مادی را برای خوشبخت بودن در نظر می گیرند و برخی ملاک های غیر مادی را در این زمینه معرفی می کنند. و اصولا به همین دلیل است که تعریفی جامع برای خوشبختی وجود ندارد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که فکر کرده باشید افراد خوشبخت دارای خصایص رفتاری مخصوصی هستند که آنها را متمایز و در عین حال خوشبخت کرده است. اگر این طور است با ما همراه باشید تا ۱۴ خصوصیت رفتاری و اخلاقی افراد خوشبخت را بشناسید.

خصوصیات افراد خوشبخت

پورتال رنگی برای تک تک شما کاربران عزیز آرزوی خوشبختی دارد و امیدواریم احساس خوشبختی همواره در زندگی تان وجود داشته باشد.

افراد خوشبخت (یا کسانی که به خوشبختی خود اذعان می‌کنند) از ویژگی‌های زیر برخوردارند:

همواره می‌خواهند این حس را با دیگران تقسیم کنند

افراد خوشبخت تلاش می‌کنند با انجام کارهایی باعث شادی دیگران شوند. تقسیم شادی به خودی خود مسرت‌بخش است و به حفظ مثبت‌اندیشی کمک می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد مهربانی به دیگران باعث افزایش حس خوشبختی در خود فرد می‌شود.

در مورد مسائل جزئی غر نمی‌زنند

به قطار نرسیدید؟ لیوان از دستتان به زمین افتاده و فرش خانه کثیف شده است؟ اصلاً مهم نیست.

تمرکز بر روی مسائل مهم و وسواس نداشتن در مورد مشکلات ناچیز و پیش پا افتاده مختص افراد خوشبخت است.

افراد شاد هیچگاه این واقعیت را کتمان نمی‌کنند که فراز و نشیب‌های زندگی عواملی هستند برای انعطاف‌پذیری و پیشرفت در آینده.

لذت اتفاقات کوچک را درک کرده و آن‌ها را شیرین می‌پندارند

برای این افراد هیچ چیز به اندازه پخش شدن موسیقی مورد علاقه‌شان از رادیو یا فرضاً صدای پرندگان لذتبخش‌تر نیست.

افراد شاد از عناصر و رویدادهای اطرافشان حس رضایت می‌سازند.

به موفقیت مردم افتخار می‌کنند

فرقی نمی‌کند موفقیت منحصر به آنان باشد یا دیگران؛ افراد خوشبخت در هر صورت از این اتفاقات به وجد می‌آیند.

جشن گرفتن موفقیت‌های دیگران شما را به آنان نزدیک‌تر می‌کند. با این کار زمانی که اتفاق خوبی برای شما می‌افتد، آنان نیز خوشحال شده و شما را در لحظات خوشتان همراهی می‌کنند.
همه بخوانند ویژگیهای افراد خوشبخت

در لحظه زندگی می‌کنند

افراد شاد به خوبی می‌دانند زندگی در لحظه کلیدی برای تثبیت کردن روحیه مثبت است. در یکی از جلسات برنامه آموزشی “تد تاک” (TED talk)، محققی نشان داد که چگونه گم شدن در لحظات زندگی باعث تقویت حس شادی و خوشبختی می‌شود.

همواره روابط سالمی را با دیگران برقرار می‌کنند

فرد خوشبخت می‌داند که افراد تجارب خوش را برای او رقم می‌زنند. صمیمیت چه در بعد عاطفی و چه در بعد فیزیکی در شادمانی و حس خوشبختی موثر است.

تحقیقی در سال ۲۰۱۲ نشان داد، ازدواج می‌تواند به عنوان عاملی برای تقویت حس شادمانی مد نظر قرار گیرد. البته باید توجه داشت که ازدواج تنها عامل حیاتی ایجاد یک زندگی شاد محسوب نمی‌شود.

افراد خوشبخت با توسعه زنجیره ارتباطات اجتماعی حس بهتری نسبت به زندگی خود پیدا می‌کنند.

هنگام فشارهای روحی می‌دانند چگونه به خود آرامش دهند

کاهش استرس یکی از مهمترین عوامل خوشبختی است. بنابراین اگر معتقدید فرد خوشبختی هستید، به احتمال زیاد با راهکارهای حفظ آرامش خود آشنایی دارید.

مطالعات نشان می‌دهد انجام مدیتیشن (تقویت تمرکز)، ورزش کردن و صحبت با دوستان از فشارهای روحی می‌کاهند.

دید متفاوتی نسبت به پول و مسائل مالی دارند

از نظر افراد خوشبخت، پول همه چیز نیست. تحقیقات به تازگی نشان داده‌اند، اشخاصی که مادیات را به معنویت و رضایت درونی ترجیح می‌دهند، کمتر نسبت به زندگی حس مثبت نشان می‌دهند.

افراد شاد بیش از آن‌که بر روی خرید جدیدترین اجناس بازار تاکید داشته باشند، به دنبال عوامل دیگری (مثل برقراری روابط مفید با دیگران) هستند.

همواره قسمت پر لیوان را می‌بینند

افراد خوشبخت می‌توانند حس خوشبختی را به خود القا کنند. آنان اتفاقات بد را به لحظات خوش بدل می‌کنند. شاید بتوان گفت واقع‌بینی باعث تقویت حس مثبت‌اندیشی در این افراد می‌شود.
فرد خوشبخت هنگام اتفاقات ناخوشایند تنها به اتفاقات خوش می‌اندیشد و مسائل را به صورت کلی به نفع خود می‌بیند.

آنان اغلب یک خواهر دارند

شاید شما ارتباط خوبی با خواهر خود برقرار نکرده‌اید و به همین دلیل تصور می‌کنید هیچ ارتباطی بین داشتن خواهر و حس خوشبختی وجود ندارد. اما تحقیقی در دانشگاه “آلستر” خلاف آن را ثابت کرده است.

بر اساس نتایج این تحقیق، داشتن حداقل یک خواهر چه برای مردان و چه برای زنان مفید بوده و احساس مثبتی را در آنان تقویت می‌کند.

پیدا کردن دوست‌های جدید برای آنان کار راحتی است

از آنجا که افراد خوشبخت همواره تلاش می‌کنند باعث شادی دیگران شوند، مردم تمایل دارند با آن‌ها ارتباط عمیق‌تری برقرار کنند.

تحقیقی نشان داده است، مردم اصولاً کسانی را برای دوستی انتخاب می‌کنند که باعث شادی‌شان شوند. بر اساس این مطالعات، در صورت برخورداری از دوستی شادمان، احتمال شادی‌تان به میزان ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

به اهدافشان دست یافته‌اند (در عین حال هدف‌های بیشتری را دنبال می‌کنند)

رسیدن به اهداف باعث شادی افراد می‌شود. افراد شاد همواره در تلاشند تا به هدفشان برسند و بدین وسیله حس رضایت و خوشبختی را در خود تقویت کنند.

تحقیقی در سال ۲۰۱۱ نشان داد، افرادی که اهداف بزرگ در سر می‌پرورانند، نسبت به کسانی که توقع کمی از زندگی دارند، احساس خوشبختی بیشتری می‌کنند.

به لبخند زدن عادت کرده‌اند

شاید بتوان گفت عکس‌های یادگاری به نوعی معرف حس خوشبختی در افراد هستند.

تحقیقی نشان داد افرادی که در جشن فارغ‌التحصیلی دبیرستان عکس‌هایی با چهره‌های بشاش به ثبت رسانده‌اند، به احتمال کمتری در سال‌های بعد نسبت به انتخاب همسر و زندگی زناشویی ابراز ناراحتی می‌کنند.

محققان در توصیف دلیل آن گفتند این افراد دارای شخصیت‌های شادتری بوده و روابط اجتماعی خود را دائماً گسترش می‌دهند.

راحت می‌خوابند

زندگی شاد باعث می‌شود افراد خواب راحتی داشته باشند. محققان دانشگاه “کورنل” آمریکا نشان دادند، کسانی که راحت می‌خوابند و قبل از خواب در رختخواب غلت نمی‌زنند، حس بهتری نسبت به زندگی دارند.

پورتال رنگی _ ویژگیهای افراد خوشبخت
منبع: میهن فال

loading...
اگه دوست داشتین این مطلبو واسه دوستاتونم بفرستید - زندگی رنگی با پورتال رنگی :)

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !

اطلاع از
wpDiscuz