. برای یک ازدواج موفق بجنگید - پورتال رنگی

برای یک ازدواج موفق بجنگید

برای یک ازدواج موفق بجنگید

مشکل مریلین و پیتر این نبود که به بحث و جدل گرایش داشتند. آنها یکدیگر را به شدت ناراحت می کردند! جر و بحث شان برای هردوی آن ها کینه جویانه و بی نهایت آسیب زا بود و روش های جنگی دردآور و نادرست، زندگی مشترکشان را تخریب می کرد.

همانند پیتر و مریلین، شما و همسرتان هم چه بسا دعوا می کنید و توافق ندارید. در کل، این ویژگی انسان ها است. به هر حال ما امیدواریم که کشمکش هایتان به جنگ تمام عیار منجر نشود!

به یاد داشته باشید که تفاوت بین زوج های خوشحال و ناراحت همیشه در این نیست که چقدر می جنگند یا چطور اغلب بحث می کنند، بلکه روشی است که خشم و عدم توافق شان را بیان می کنند. درواقع طرز جنگیدنتان یکی از بهترین روش هایی است که به کمک آن سلامت ازدواج تان را تشخیص دهید.

بنابراین چه کار می توانید بکنید تا زندگی زناشویی تان را از خرابی و ویرانی نزاع و زد و خورد حفظ کنید؟ بحث بر سر اجتناب از جر و بحث یا تعارض نیست، چون بحث کردن اجتناب ناپذیر است. کلید این است که در حل اختلافات بکوشید.

وقتی دعوا می کنید، از سرزنش، تحقیر، حالت دفاعی یا کناره گیری افراطی اجتناب کنید.

هرگز با حمله به همسرتان دعوا نکنید. خواستار تغییری خاص در رفتار باشید.

مطالعات گسترده توسط دکتر جان گاتمن، روان شناس دانشگاه واشنگتن در سیاتل، بعضی احساسات جذب کننده را آشکار می کند.

گاتمن به موردی پی برده است که آن را «نسبت جادویی» بین مقدار مثبت و منفی در ارتباطات می نامد.

در ازدواج های خوب، نسبت پنج به یک است. یعنی تا وقتی زن و شوهری حداقل پنج احساس و عمل مثبت برای هر پیام منفی ابراز کنند، با ثبات بودن ازدواج محتمل است.

نهایت اینکه:

اگر می خواهید زندگی زناشویی تان شاد باشد، علاقه تان را نشان دهید.

اگر می خواهید زندگی زناشویی تان پر از محبت باشد، توجه تان را نشان دهید.

اگر می خواهید زندگی زناشویی تان مبتنی بر قدردانی باشد، مشارکتتان را نشان دهید.

و اگر می خواهید زندگی زناشویی تان قابل پذیرش باشد … به طور سازنده دعوا کنید.

پورتال رنگی – برای یک ازدواج موفق بجنگید
منبع: کتاب مهارت های زندگی، انتشارات نسل نو اندیش

loading...
اگه دوست داشتین این مطلبو واسه دوستاتونم بفرستید - زندگی رنگی با پورتال رنگی :)

دیدگاه بگذارید

23 نظرات روشن "برای یک ازدواج موفق بجنگید"

اطلاع از

دعا می کنم تو این شب عزیز شب اول ماه رمضان تمام خانواده های که مشکل دارن یه جورای طلاق عاطفی بین زن و مردها وجود داره زنه به مرده و مرده به زنه کنار گذاشته بشه و دوستی مهرعشق و صفا جاشو تو خونه ها پر کنه … آمین

میدنین راه جذب ادما چیه اینه که یه مدت مثلا ۱ ماه دوماه خیلی تحویلش بگیرین ، بعد یکی دوماه رفتارتون عوض بشه مثل قبل نباشین محبتتونو کم کنین باورکنین خودش میاد جذب میشه

ان شااله بحق حضرت زهرا (س) مشکل همه حل بشه

واقعا متاسفم شدم ،اون خانومی که میگفت چیکار کنم برگرده ،اگه تو رو بخواد خودش برمیگرده نیازی نیس تو کاری بکنی ،حتی اگه اومد سراغت محلش نزار تحویلش نگیر جوابشو نده بزار ی چند ماه بیفته دنبالت البته اگه اومدهمچین کسایی ارزش دوست داشته شدن رو ندارن عزیزم

من زنی ۳۵ ساله ام … یک ازدواج داشتم که از همون اولش درد و داد و دعوا بود … صبر کردم بچه هامو بزرگ کردم … و الان اون داد و دعواها به اوج خودش رسیده و اونقدر همسرم وقیح شده که راحت می گه برو از زندگیم … و من … با وجود دو بچه پایبند زندگی شدم که توش تحقیره و سردی و بی محبتی … نمی خوام برم.. چون بچه هام مهمن… حاضرم عمرمو قربانی بچه هام کنم … دعا کنید … میگن دعای ادما واسه ادمای دیگه سریع تر به عرش می رسه … دعا… ادامه نظر »

سلام دختری ۱۹ ساله هستم.یه خواستگار دارم ۲۷سالشه هم خونه هم ماشین هم یه شغل عالی داره ولی خانوادش از نظر ظاهری ساده هستن وضع مالیشون خوبه ولی ساده هستن ولی خودش با خانوادش فرق داره.خانوادم میگن نه.خودمون واقعا راضی هستیم فقط مشکل خانوادس.توروخدا کمکم کنید.ممنون

اصلا ازدواج مسخره نیست خوبی های خودش داره البته سختی های خودشم داره به نظر من همه باید برا خودتون ارزش قائل بشند در این صورت دیگران هم برای شما ارزش قائل می شند و به سوی شما جذب می شند. نکته دیگه اینکه آدم باید تو بی خیالی سیر کنه کسی که کسی رو واقعا بخواد پاش می مونه کسی هم که نخواد یه سوء استفاده ای می کنه از هر نظر حتی اینکه وقتش یه جور پر کنه که فعلا تنها نباشه، کسی ابراز علاقه کرد باید ثابت کنه، در مورد اینکه چگونه کسی به شما جذب بشه… ادامه نظر »

ازدواج مسخره و سخته فقط همینننننن

سلام دوستان من دختری ۲۵ساله هستم که از ۱۸ سالگی عاشق یه پسر ۲۹ شدم که الان اون پسر ۳۶ سالشه.سال های اول رابطه خوبی داشتیم اما یکی دو ساله که کاملا رفتارش عوض شده و خیلی بی محلی می کنه حتی دوست نداره همو ببینیم اما من انقدر دوسش دارم که حاضر نیستم حتی ۱ لحظه بدون اون زندگی کنم به نظرتون من باید چکار کنم که اونو بیارم سمت خودم که علاقشو به خودم بیشتر کنم که رابطمون مثل قبل بشه؟خواهش می کنم راهنماییم کنید

سلام منم یک ازدواج نا موفق داشتم

واقعا……. دخترا خیلی نامردند.

هیچ دختری دل نداره چیزی که ازش به اسم دل اسم می برند وجود خارجی نداره ! کافیه یه پسر سیکس پک و پولدار ببینند دیگه پابند هیچ رابطه ای نمی شند حتی کانی که ازدواج کردند به شوهرشون براحتی خیانت می کنند !

البته دختران این نسل منظورم هست نسل قبلی اینترنت نداشتن زندکی رو با جملات فیسبوک بچرخونند و همین باعث شد سالم بمونند.

سلام من۱۹سالمه زیاد خواستگار ندارم وقتی هم کسی میاد خانوادم قبول نمیکنن بدون دلیل میگن نه من دوست دارم ازدواج کنم بارها هم به مادرم گفتم اما توجهی نمیکنن.توروخدا برام دعا کنید منم ازدواج کنم

طفلی دخترا زود احساسی میشن دل میبندن اونم از ته دل و واقعی اما پسرا همه رو دور میزنن و عین خیالشونم نیس اخرشم معلوم نیس اصلا تو زندگیشون ازدواج کنند یا نه دختر باید هم نظر پسر و جلب کنه هم نظر خانوادشو هم نظر فک و فامیلشونو اما پسر چی تا فهمید دختر دلبستشه دیگه کار تمومه از دختر بودن بدم میاد اونم تو مملکت ما فاجعه هس باید خیلی شانس داشته باشی . هرکی ازدواج کرده و راز پسر به دام انداختنو بلده بگه ما هم استفااده کنیم . و یا ایمل بده . از دست پسران… ادامه نظر »

لیلا عزیزم کاملا مشخص استادت داره ازت سواستفاده میکنه این ادم رفتنش بهتر از موندنش این به نفع تو

قبل ازدواج آدم به تحصیلات توجه میکنه ولی توو زندگی فقط اخلاق مهمه

سلام وقت بخیردختری ٢٧ساله هستم به مدت چهارسال بااستادم درارتباط بودم بهم بشدت علاقه مندشدیم امابشدت سرمسائل مختلف اختلاف نظرداشتیم اوایل رابطمون که خانواده من کاملادرجریان بودن من سرهرمسله کوچیکی باهاش قهرمیکردم وجریانوتموم شده میدونستم امابعدازیه مدت که ایشون دکتراقبول شدن رابطه روتموم کردن وهرچه قدرمن اصرارکردم برنگشت فقط درصورتی قبول میکردبرگرده که رابطه….من قبول نکردم تااخرمجبورشدم بخاطرعشقم قبول کنم امابه محض برقراری رابطه دوباره رفت و من داغون شدم بعدازچهارماه برگشت امامشروط به رابطه باهاش دعواکردم وقبول نکردم بعدیکماه برگشت بدون شرط قبلی،بخاطرشرایط کاریش دوست نداشت کسی ازرابطمون چیزی بدونه امامن به یکی ازدوستام اعتمادکردم گفتم ودردسرخیلی بزرگی واسم… ادامه نظر »
سلام من ۳۲ سال دارم چند سال میشه با یه آقایی آشنا شدم و حالا این رابطه به خواستگاری منتهی شده ، و تا زمان خواستگاری مشکلی نبود بعد از انجام مراحل اولیه خواستگاری و آشنایی دو خانواده با هم ،خانواده من ازش مدارک لازم برای اثبات اموالش خواستن اون سر باز زد و وقتی من خودم پیگیری کردم گفت که سند اموالشو به اسم برادرش زده ، در صورتی که من میدونم تمام پول خرید ماشین و خونه رو با تلاش و زحمت خودش بدست آورده و مقداری هم وام گرفته ، من ازش خواستم که سند هاشو منتقل… ادامه نظر »

سلام ۲۹ سالمه یه بار ازدواج نا موفق داشتم
دوساله یه پسری ازم خاستگاری کرده
حدود یکماه قبل بهش جریان ازدواج قبلیمو گفتم
خودش قبول کرد هیچ مشکلی هم نداشت ولی از وقتی خونوادش فهمیدن خیلی رفتارش سرد شده (خیلی هم از خونوادش ترس داره بخصوص از پدرش )حتی بهم میگه تو برو ازواج کن
در صورتیکه قبلا حاضر نبود واسم خاستگاری بیاد
منم اوایل علاقه ای بهش نداشتم ولی الان بدون اون حس مرگ دارم
فقط شبانه روز دارم زجر میکشم
چند بار قصد خودکشی داشتم
توروخدا کمکم کنین چیکار کنم دوباره مثه قبل بشه دنبالم بیاد ؟؟

من هم با نظر نجمه ی عزیز موافقم.حتما یکبار با خواستگارت برو بیرون .من خودم هم ۲۴ سالمه و همیشه همین کارو میکنم.این رو هم خواهرانه بهت میگم:دنبال سیرت خوب باش نه صورت خوب.صورت پیر میشه.تغییر میکنه اما سیرت…….نه

سلام وقت بخیر دختری ۲۷ ساله و دانشجوی مقاطع تحصیلات تکمیلی هستم اخیرا خواستگاری از اقوام دارم که ایشان بسیار متشخص و امین و مورد اعتماد همه فامیل هستند ولی شغل آزاد دارند و سطح تحصیلاتشان از من پایین تر است و از نظر چهره ظاهری هم متاسفانه مرا جذب نمیکنند باید بگویم ایشان اولین خواستگار من هستند. ولی من مدتی است در ارگانی رفت وآمد دارم و آقایی از کارمندان آنجا، به نوعی توجهی خاص نشان می دهند. ایشان محجوب، متین و موقر هستند من بعد از مدت طولانی ارتباط با این شرکت، به تازگی متوجه رفتار خاص ایشان… ادامه نظر »

سلام گلم
به نظر من حداقل یک ماه با خواستگارت نشست وبرخاست کن, ممکنه نظرت عوض بشه.بعضی وقتا ادم به کسی دل میبنده که اصلا لیاقت دوست داشتن رو نداره, ولی وقتی میفهمه که بعضی از موقعیت های خوب اطرافش رو به خاطر احساسات اشتباهش از دست داده.

دختر جون خودتو اسیر نکن هرگز ازدواج نکن ….

wpDiscuz