برطرف شدن خطر زلزله با این آیه از قرآن - پورتال رنگی

نسخه های معنوی ۰۱ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

برطرف شدن خطر زلزله با این آیه از قرآن

بنا به اینکه متاسفانه در سالهای اخیر زلزله در ایران به شدت و در دفعات مکرر رخ می دهد و باز هم متاسفانه تلفات جانی زیادی را به جای گذاشته اند، از جمله زلزله بم، زلزله ورزقان و اخیرا زلزله سر پل ذهاب ما در این مطلب از پورتال رنگی آیه‌ای از قرآن برای بز طرف شدن “زلزله” را برای شما منتششر کرده ایم. امیدواریم دیگر در هیچ جای جهان و از جمله در ایران هیچ نوع زلزله ای بخصوص از نوع مرگبار رخ ندهد.

زلزله چیست؟

زمین‌لرزه یا زلزله نوعی جنبش زمین است که به علّت آزاد شدن انرژی ناشی از گسیختگی سریع در گسل‌های پوسته زمین در مدّتی کوتاه روی می‌دهد. یکی از کارهای مهم در وقوع زمین‌لرزه آن است که خود را آماده کنیم تا در صورت وقوع آن، بدانیم باید چه کار کنیم. آماده بودن و دانستن این‌که موقع زلزله چه کاری باید انجام داد، می‌تواند در انجام اقدامات سریع و به‌موقع کمک شایان توجهی کند. ترس و وحشت؛ سرعت عمل و صحت رفتار شما را کاهش می‌دهد.

در توصیه‌های بزرگان دین اسلام برای غلبه بر ترس از زلزله نیز نکاتی بیان شده است که دانستن آن خالی از لطف نیست.

آیه 41 سوره مبارکه فاطر یکی از نکاتی است که بزرگان و مفسران قرآن کریم برای غلبه مومنان از ترس از این واقعه توصیه کرده‌اند.

«إِنَّ اللَّهَ یُمْسِکُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ أَنْ تَزُولا وَ لَئِنْ زالَتا إِنْ أَمْسَکَهُما مِنْ أَحَدٍ مِنْ بَعْدِهِ إِنَّهُ کانَ حَلیماً غَفُوراً»

«خداوند آسمانها و زمین را نگاه می‌دارد تا از نظام خود منحرف نشوند و هرگاه منحرف گردند، کسی جز او نمی‌تواند آنها را نگاه دارد، او بردبار و غفور است!»

همچنین بخوانید:  مجرب ترین دعا (اتاق گفتگو) / دعاهای مجرب

(سوره فاطر آیه 41 .)

** حدیثی از پیامبر اکرم (ص) نیز در کتب روایی شیعه نقل شده که حضرت فرمودند: «هر گاه در شب (یا در روز) و هنگام خوابیدن از وقوع زلزله و خراب شدن خانه می ترسی آیه «41 سوره فاطر» را قرائت کن ( که خانه بر سر تو خراب نخواهد شد ان‌شالله ) . [ بحارالأنوار، ج 91، ص 51 – عَینُ الحَیات ، ج 2، ص 249 -مکارم الاخلاق، ص290- مَن لایَحضُرُه‌ُالفَقیه -تفسیر نورالثقلین جلد 4، صفحه 368 – کَنزُ العُمّال: ج 1 ص 479 ح 2094 . ]

زندگی رنگی با پورتال رنگی

Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments