بر اثر حواس پرتی، پایانی تراژدی رقم خورد: مادری ۶۰ ساله فلج شد و یک چشم خورد را در اثر سانحه تصادف جاده ای از دست داد.

اجتماعی , خبری ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

مرلین مک نایت ۶۰ ساله بر اثر شوک تصادف فلج شد.

ماشین فورد وی توسط راننده ۴۴ ساله کریگ هاردینگ سوار بر خودروی vw Golf آسیب دید.

وی توسط برخوردی دیگر در A19 در منطقه دورهام آشفته شد.

پلیس مقداری از مسیر را به دلیل خطرناک بودن، برجسته نشان داد که در جاده سبب حواس پرتی رانندگان می شد.

 

این لحظه ای تکان دهنده بود که مادر فلج شده و یک چشم خود را در اثر حواس پرتی راننده که در خلاف جهت حرکت میکرد و سبب تصادف شد، رخ داد.

مرلین مک نایت ۶۰ ساله در حال سفر با پسرش کوین و دختر قانونی خود راچل بود که با فلوکس واگن پلو تصادف کرد.

راننده وسیله نقلیه کریگ هاردینگ ۴۴ ساله تمرکز خود را حین مشاهده صحنه برخورد در گارد آن سمت جاده A19 نزدیک هوتون هنری در شهر دورهام از دست داد.

یک راننده مسن مسیر پایین جاده را اشتباه آمده و خدمات اورژانسی در ۱۵ مارچ ۲۰۱۵ در محل حضور داشتند.

در این برخورد مرلین و پسرش گیر کرده بودند و توسط خدمات اورژانس که از سمت دیگر جاده برای حادثه قبلی آمده بودند از خودرو خارج شدند.

مرلین تحت درمانهای ویژه و گسترده ای قرار گرفت که ازکنار جاده توسط امدادگران تا خدمات اورژانس هوایی تا قبل از اعزام وی به بیمارستان صورت گرفت. وی از کمبود دید در یکی از چشمانش و تعدد آسیب داخلی که منجر به عدم توانایی در راه رفتن و تنها محدود به حرکت بازوهای وی می باشد، رنج می برد.

آقای هاردینگ از هوستون اسپرینگ نزدیک به ساندرلند که سبب آسیب دیدگی جدی بر اثر رانندگی خطرناک خود شد، طی حکمی به ده ماه زندان محکوم شده است. گواهینامه وی نیز برای دو سال و پنج ماه ضبط شده و باید تستهای ثانویه ای را بگذراند.

پلیس همچنین ویدیویی برای افزایش آگاهی خطرات استفاده از موبایل حین رانندگی و حواس پرتی رانندگان انتشار داده است.

افسر ارشد بررسی، بازرس هری سیمپسون از کلولند و واحد تخصصی عملیات دورهام گفت: این رد نشان می دهد چه اتفاقی افتاده و نباید تمام حواس خود را به پیش رو و اتفاقات افتاده در سایر جهات بدهید. زندگی مرلین فراتر از تغییر شد و پسر و دختر او از آن روز تحت تاثیر قرار گرفتند و اذیت شده اند.

این نگرانی وجود دارد که روزی خانواده ای بر اثر اتفاقی مثل امروز به قتل برسند. هر دو تصادفی که اتفاق افتاد کاملا اجتناب ناپذیر بود و باید هاردینگ تمام توجه خود را به مسیر روبرو می داد، تا ویرانی که برای این خانواده رخ داد هرگز پیش نمی آمد. حواس پرتی یکی از چهار مورد کشنده از عوامل برخوردهای جدی مرگ و میر در کنار سرعت غیر مجاز، کمربند ایمنی و مستی می باشد.  اینکه آیا موبایل یا هر مورد حواس پرتی دیگر باشد، پلیس جلو رانندگان را میگیرد و توجه و تمرکز کامل آنها را به رانندگی جلب می کند تا اتفاقی پیش نیاید.

تنها کسری از ثانیه برای وقوع چنین اتفاقاتی طول خواهد کشید.

هنگامی که چه با سرعت و چه آهسته در سفر هستید خطراتی را به یاد آورید که حین چشم برداشتن از جاده اتفاق خواهد افتاد.

در ۵ سال اخیر ۷۳ نفر در کلولند و دورهام بر اثر برخوردهایی که رانندگان حین رانندگی از موبایل استفاده می کردند مجروح شدند. از این عده ۶۵ نفر جراحت کم داشتند، ۵نفر جراحت شدید و ۳ نفر نیز کشته شدند. در همین بازه زمانی ۴۹۹ نفر در سوانحی که راننده توسط موارد دیگری غیر از موبایل در داخل خودرو نظیر رادیو، کودک، زنبور، حشرات و سیستم ماهواره ای ناوبری گمراه شده بود، مجروح شدند. از میان این افراد ۴۶۰ نفر مجروحیت کم و ۳۴ نفر مجروحیت شدید و ۵ نفر نیز کشته شدند.

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !