لیست عاداتی که باعث به خطر افتادن سلامت کبد می شوند

پزشکی و سلامت5 ۱۷ مهر ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

لیست عاداتی که باعث به خطر افتادن سلامت کبد می شوند

به خطر افتادن سلامت کبد با این عادات:

استفاده زیاد از شکر

آیا شما نمی‌توانید بدون شکر زندگی کنید؟ باید بدانید که صرف زیاد شکر فرآوری شده، احتمال ابتلا به بیماری‌های کبد را افزایش می دهد. بنابراین باید حواس‌تان به میزان شکری که در چای‌، قهوه و یا پاپ‌کورن کاراملی‌ خود می‌ریزید باشد.

مصرف زیاد ویتامین آ

ما می‌دانیم که ویتامین آ برای بینایی خوب است اما استفاده به مقدار زیاد از این ویتامین می‌تواند برای کبد زیان آور باشد. باید به اندازه دوز مورد نیاز که توسط پزشک نسخه شده است مصرف کنید، سرخود مصرف نکنید.

مصرف زیاد نمک

این واقعیت معروف را همه می دانید که نمک زیاد باعث فشارخون می‌شود. ولی چیزی که معروف نیست آن است که مصرف نمک زیاد به علت افزایش تدریجی مایع، باعث بیماری کبد چرب می‌شود. بیایید همین امروز مقدار نمک مصرفی‌تان را کنترل کنید و آن را کاهش دهید.

لیست عاداتی که باعث به خطر افتادن سلامت کبد می شوند

مصرف داروهای ضد افسردگی

در موارد کمیاب، داروهای ضدافسردگی، مقدار سم را در کبد بالا می برند، به این علت اگر هرگونه نشانه بیماری کبد را دیدید خیلی زود با پزشک‌تان در میان بگذارید.

مصرف انواع نوشابه

همه نوع نوشابه ها، چه نوشابه‌های بدون قند و چه نوشابه‌های رژیمی، مملو از شیرین‌کننده‌های مصنوعی و دی‌اکسیدکربن بالا هستند که علت بیماری کبد هستند.

استفاده از مونوسدیم گلوتامید

با توجه به بحث های که برسر نودل صورت گرفته است، به احتمال می‌دانید که خوردن مونوسدیم گلوتامید می‌تواند باعث بیماری کبد غیرچرب الکلی شود. آیا به دنبال یافتن جایگزین برای این نودل‌ها هستید؟

مصرف غذاهای بسته بندی

اگر شما هم روزانه تنقلات و چیپس و … می‌خورید خیلی مواظب باشید، چون چربی‌های ترانس موجود در این مواد غذایی به کبد شما شدیدا آسیب می‌رساند.

پورتال رنگی – لیست عاداتی که باعث به خطر افتادن سلامت کبد می شوند

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of