۲۸ درصد مردم می گویند اصلا به فیس بوک اعتماد ندارند!

تکنولوژی ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

فیس بوک زمانی فقط یک شبکه اجتماعی بود اما حالا ترجیح می دهد کلا اینترنت باشد !

در واقع فیس بوک می خواهد بتواند همه کارها را  انجام دهد و هر کاری که می خواهید روی اینترنت انجام دهید را با استفاده از آن انجام دهید، درست مثل پدر و مادری که از رفتن فرزندشان از خانه متنفر است !

اما این مسئله کمکی به افزایش محبوبیت فیس بوک نکرده است. تحقیق جدید هافینگتون پست نشان داده که فیس بوک باید مشکلاتی را حل کند، زیرا  ۲۸ درصد از ۱۰۰۰ نفری که فرم نظرسنجی را پرکرده اند اصلا به اشتراک گذاشتن داده هایشان با فیس بوک اعتماد ندارند.

حتی اگر بگوییم این افراد از کارمندان گوگل بوده اند :) یا مخصوصا این را گفنه اند، باید بگوییم که ۳۴ درصد دیگر هم گفته اند زیاد اعتمادی به فیس بوک ندارند. اگر فکر می کنید ۳۸ درصد باقی مانده کاملا به فیس بوک اعتماد دارند باید گفت که فقط ۳ درصد از آنها این را گفته اند.

گیج شدید؟  ( باید بگوییم که درواقع ۳۲ درصد گفته اند که تقریبا به فیس بوک اعتماد دارند که یکمقدار مودبانه تر است و ۳ درصد هم اظهار بی تفاوتی کردند. ) تمرین ریاضی خوبی بود؟ :))))

فیس بوک البته از اظهارنظر خودداری کرد. بنظر می رسد به این نتیجه می رسیم که این نظرسنجی تکنیک های کاری فیس بوک را محکوم می کند ولی درواقع ما را محکوم می کند.

تلاش فیس بوک برای پوشاندن مقاصدش درست مانند دزدی در بانک است که با دردست داشتن کیف و اسلحه بزرگی در درست،ماسک صورت رئیس جمهور را می زند.

در واقع این ما هستیم که از فضای رایگانی که فیس بوک به ما می دهد استفاده می کنیم تا دوستانمان را فریب دهیم که خوشحال هستیم. ما هستیم که اینقدر به این فضای رایگان وابسته شده ایم که نمی توانیم ترکش کنیم. این ما هستیم که به روش های پول درآوردن فیس بوک توجهی نمی کنیم و به هر قیمتی از آن استفاده می کنیم.

بنابراین ما به سختی می توانیم که در مورد زوکربرگ و تیم روباتیک مهربانش انتقاد کنیم. پرسشنامه ها را هم طوری پر می کنیم که خودمان احساس بهتری داشته باشیم. حقیقت این است که ریاکارانه رفتار می کنیم تا خود  را بی گناه نشان دهیم.

خیلی خوب خواهد شد که نسل های آینده از این حالت اشتیاق گروهی ما به حال عادی برگردند، اشتیاق به گذاشتن داده هایمان در هرجایی روی اینترنت بدون توجه به اینکه این داده ها تا چه زمانی باقی می مانند و چقدر بدون اطلاع خودمان به ما صدمه می زنند.

خبر خوش این است که با وجود این همه پیشرفت و جهانی شدن فیس بوک، با توجه به این اظهارنظرها فیس بوک کم کم دارد آینده اش را می بیند.

 

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !