تاثیر شلغم و عسل در درمان سرماخوردگی و سرفه

سرگرمی ۱۹ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

تاثیر شلغم و عسل در درمان سرماخوردگی و سرفه

طرز تهیه معجون شلغم و عسل برای درمان سرماخوردگی و سرفه

اگر تمایلی به خوردن شلغم خام ندارید می‌توانید شلغم را به عنوان شربت شلغم تهیه کرده و نوش جان کنید.
برای تهیه این معجون تعدادی شلغم را تهیه کرده، و خوب می شوییم. ته شلغم را بریده و داخل شلغم را خالی می کنیم تا جایی که یک دیواره نسبتا نازک از شلغم باقی بماند. حالا داخل شلغم ها را مقداری عسل می ریزیم. ظرفی که شلغم ها داخل آن قرار دارند را جایی نسبتا گرم مثلا کنار بخاری یا شوفاژ قرار داده و می گذاریم مدت زمانی مثلا یک شب تا صبح بماند. در این مدت زمان شلغم ها آب انداخته و حجم عسل بیشتر می شود.
این عصاره شلغم و عسل بسیار مفید بوده و برای درمان سرماخوردگی و سرفه بسیار مفید می باشد.

ترکیب شلغم و عسل به عنوان یک آنتی بیوتیک خانگی و گیاهی بوده و می تواند در طول ماه های سرد سال که سرماخوردگی شیوع دارد بهترین درمان خانگی محسوب شود. برخی معتقدند ترکیب شلغم و عسل خاصیت ضد سرطانی هم داشته و برای مقابله با آلودگی هوا بسیار موثر بوده و از انسداد مجاری تنفسی جلوگیری می کند. در ضمن مشکلات گوارشی، و کبدی، را کاهش و تا حدودی درمان میکند.
معجون شلغم و عسل در درمان سرفه های خشک، مزمن و آلرژیک موثر می باشد، می توانید این معجون موثر را قبل ازخواب نوش جان کنید. شما می توانید دو و یا سه عدد شغلم را هم زمان درست کنید و در سه نوبت استفاده کنید. در ضمن این کار تا دو مرتبه با همین شلغم امکان پذیر است و عصاره آن پس از دو بار دیگر به انتها می رسد.

طرز تهیه عصاره شلغم

برای گرفتن عصاره شلغم می‌توانید قسمت بالایی آن را برش داده و داخل آن را خالی کنید. سپس به داخل شلغم مقداری عسل یا شکر بمالید و بگذارید برای ۱۲ ساعت در یخچال بماند.
با این روش داخل شلغم از مایعی پر می‌شود که سرماخوردگی را درمان می‌کند و باید چند بار در طول روز مصرف شود.

طرز تهیه‌ شربت شلغم

برای تهیه‌ شربت‌ شلغم، شلغم را با وزن مساوی شکر سرخ در کمی آب ریخته و به ملایمت حرارت دهید.
طریقه دیگر آن است که وسط شلغم بزرگی را خالی کرده، شکر سرخ را در آن ریخته، پر می‌کنند و می‌پزند.

شکل دیگر، آن است که شلغم را به حلقه‌های گرد بریده و پیاز را نیز به همین شکل در بیاورند. سپس در ظرف گودی، طبقات شلغم و پیاز را بر روی حرارت بگذارند. وقتی گرم شد، به تدریج شربت آن جدا می‌شود.
این عصاره برای درمان سرماخوردگی و گلودرد بسیار نافع است و از آن می‌توان به عنوان غرغره در هنگام گلودرد استفاده کرد.

نکاتی درباره معجون شلغم و عسل

۱٫ اگر به عسل دسترسی ندارید میتوانید از به جای عسل از شکر استفاده کنید. با این روش هم تا حدودی خواص بالا را خواهد داشت هرچند که خواص بی شمار عسل را نمی توان نادیده گرفت.
۲٫ موقع خرید شغلم های را انتخاب کنید که کاملا سفت، سفید سالم، بدون زدگی و بدون لک باشند. ترکیب شلغم و عسل را بیش از ۴۸ ساعت نگهداری نکنید.

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !