تاثیر گرما بر قلب چیست؟

پزشکی و سلامت5 ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

در بیماران قلبی قبل از اینکه به فکر گرما زدگی ناشی از کم‌ آبی باشیم باید به استرسی که محیط گرم برای بیماران ایجاد می‌ کند، توجه کنیم.

تاثیر گرما بر قلب چیست؟

همان‌ طور که در بحث تاثیر گرما روی فشار خون گفته شد، گرما و شرایط جوی نا مناسب تحریک‌ کننده سیستم عصبی است که باعث افزایش سیستم سمپاتیک بدن و افزایش ضربان قلب و فشار اضافی روی سیستم قلبی- عروقی می‌ شود. سیستم عصبی افراد سالمند ضعیف‌ تر از افراد جوان عمل می‌ کند و ممکن است زودتر تحت‌ تاثیر شرایط استرس‌ زا قرار بگیرد و سیستم قلبی- عروقی‌ ای که مشکل دارد از حالت ثبات و کنترل خارج شود.

تاثیر گرما بر قلب چیست؟

البته بیماری‌ های قلبی طیف وسیعی دارند. بعضی از آنها خفیف هستند و گاهی هم به درمان دارویی خاصی نیاز ندارند ولی برای افرادی که نا رسایی پیشرفته قلبی دارند، دمای بالای هوا می‌ تواند بسیار مشکل‌ ساز باشد.

تاثیر گرما بر قلب چیست؟

این افراد حجم داروی زیادی استفاده می‌ کنند و داروهای ادرار آور قوی‌ تر هستند. پمپاژ قلب آنها ضعیف است و باوجود مصرف دارو اختلالات الکترولیتی قابل‌ توجهی دارند.

 

سایر افراد مبتلا به بیماری‌ های قلبی مختلف نیز ممکن است در اثر دمای بالای محیط گرما زده شوند ولی خطری که آنها را تهدید می‌کند بسیار کمتر از خطری است که مبتلایان به نا رسایی قلبی پیشرفته را تهدید می‌ کند.

تاثیر گرما بر قلب چیست؟

 

برچسب ها

Please Login to comment