ترفندهایی برای آشپزخانه ای تمیز

نکات خانه داری ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

به گزارش پورتال رنگی کمتر کسی به نظافت در خانه علاقه داره به خصوص نظافت آشپزخانه. با نظافت آشپزخانه اولین چیزی که به ذهن می رسه تمیز کردن تاوه است که گاهی به سختی تمیز می شه و خیلی موارد دیگه… در این جا ترفندهایی برای تمیز کردن وسایل آشپزخانه آوردم که می تونه کمک بزرگی برای شما خانم های خانه دار باشه.

ترفندهایی برای تمیز کردن وسایل آشپزخانه

ترفندهایی برای آشپزخانه ای تمیز

شستن مخلوط کن

بهترین راه برای شستن مخلوط کن اینه که بعد از استفاده داخل اون رو پر از آب گرم کنید و چند قطره مایع شستشو اضافه کنید. مخلوط کن رو روشن کنید و ۲۰ ثانیه نگه دارید. دوباره آب رو بیرون بریزید و با آب تمیز کنید.

شستن مایکروویو

خیلی راحت می تونید مایکروویو رو با دستمال مرطوب تمیز و براق کنید. چند عدد دستمال حوله ای مرطوب رو بردارید و داخل فر به مدت ۳ تا ۵ دقیقه گرم کنید. بخاری که از دستمال بلند میشه لکه هارو نرم میکنه. بعد از این که کمی خنک شد می تونید از دستمال ها برای پاک کردن استفاده کنید.

از بین بردن بوی بد مایکروویو

الان دیگه مایکروویو تمیز شده اما هنوز بوی بد داره. داخل یک لیوان نصف آب و نصف آبلیمو بریزید و داخل مایکروویو بزارید. ۳ تا ۵ دقیقه روشن کنید. بعد از ۵ دقیقه بزارید ۱۰ دقیقه دیگه داخل مایکروویو بمونه تا بوی بد کاملا از بین بره.

تمیز کردن قهوه جوش

قهوه جوش رو به خاطر کثیف بودنش دور نندازید. شستشوی اون ها خیلی راحته. فقط باید داخلش رو با یخ پر کنید و آب یک عدد لیمو را داخلش بریزید. ۲ قاشق غذاخوری نمک اضافه کنید و ۲ دقیقه هم بزنید. به همین راحتی می تونید از لکه های داخل قهوه جوش راحت بشید.

شستن تاوه چدنی

برای تمیز کردن ظروف چدنی نیاز به مایع شستشو ندارید بلکه باید از دستمال کاغذی استفاده کنید و نمک رو با استفاده از دستمال داخل اون بمالید و بعد با آب تمیز بشورید.

تمیز کردن رنده پنیری

برای تمیز کردن رنده پنیری از قلموی رنگ استفاده کنید. موهای زبر قلمو پنیر و هر غذای چسبنده دیگه رو از روی رنده پاک میکنه.

شستن سطل زباله

سطل زباله ای که مدت هاست استفاده می کنید نیاز به کمی توجه داره. برای تمیز کردن و از بین بردن بوی بد سطل اون را با یخ هایی که نصف آب و نصف سرکه هستن پر کنید. بعد از این که یخ ها آب شدن سطل رو تمیز بشورید.

از بین بردن لکه های روی ظروف چینی

برای تمیز کردن و از بین بردن لکه های روی ظروف چینی محلولی که نصف سرکه و نصف نمک هست رو داخلش بریزید و بمالید.

اسفنج

برای تمیز کردن قسمت هایی از ظروف که به سختی دست بهشون میرسه از اسفنج استفاده کنید.

Please Login to comment