ترفندهایی برای تهیه سیر ترشی هفت ساله در چهل روز!

شور و ترشی , نکات آشپزی ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

ترفندهایی برای تهیه سیر ترشی هفت ساله در چهل روز!

سیر ترشی یکی از انواع ترشی های خوشمزه است که نوع هفت ساله آن طرفداران خاص خود را دارد. در این مطلب از سایت دلنگاره تکنیک هایی برای درست سیر ترشی هفت ساله در کمتر از دو ماه برای شما در نظر گرفته ایم که امیدواریم بپسندید.

برای تهیه سیر ترشی هفت ساله چند ترفند آموزش خواهیم داد تا در مدت زمان ۴۰ روز ره ۷ ساله را سپری کنید!

برای تهیه سیر ترشی هفت ساله به ۲ نوع سرکه یعنی سرکه بالزامیک و سرکه خرما نیاز خواهیم داشت. دلیل استفاده از سرکه بالزامیک در ساختار این ترشی این است که سیر ترشی در طول زمان ۷ سال تغییر رنگ خواهد داد و به رنگ تیره بدل خواهد شد. لذا، استفاده از سرکه بالزامیک اولین حقه در دست‌یابی به ترشی هفت ساله خواهد بود.

سرکه خرما همچنین، دومین ترفند تهیه این ترشی است. ترشی سیر هفت ساله به مرور زمان شیرین خواهد شد. لذا، با استفاده از سرکه خرما طعم شیرینی را به ترشی منتقل خواهیم کرد.

نکته سوم که از دو مورد بالا مهم‌تر است، استفاده از سس سویا است. سس سویا این امکان را فراهم خواهد کرد که فرآیند تخمیر در ترشی تسریع گردد و ره ۷ ساله در ۴۰ روز میسر شود.

توصیه می‌شود برای تهیه این ترشی از کله سیر کامل استفاده نمایید. برای این منظور کافیست تنها پوسته خارجی سیر را تمیز کنید و پس از آبکشی و خشک شدن، سیر آماده تهیه ترشی خواهد بود.

در صورت در دسترس نبودن سرکه بالزامیک و سرکه خرما می‌توانید به همان میزان از سرکه قرمز و شکر قهوه‌ای و یا عسل استفاده کنید در این صورت سرکه خرما را نیز می‌توانید حذف کنید.

ترفندهایی برای تهیه سیر ترشی هفت ساله در چهل روز!

مواد لازم جهت تهیه سیر ترشی هفت ساله

سیر

۵۰۰ گرم

سرکه بالزامیک

۲ پیمانه

سرکه خرما

۲ پیمانه

سس سویا

۲ تا ۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه سیر ترشی هفت ساله

  1. ابتدا بوته‌های سیر را تمیز کنید و پس از شستن و خشک کردن سرکه بالزامیک و سرکه خرما را با یکدیگر ترکیب کنید و سیر‌ها را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در سرکه بجوشانید. توجه داشته باشید که سیر‌ نباید خیلی نرم و له شود.
  2. سس سویا را در این مرحله اضافه کنید و در صورت تمایل از مقداری زرشک و برگ آویشن تازه برای معطر کردن ترشی استفاده نمایید.
  3. سیر‌ها را پس از خنک شدن به ظرف مورد نظر منتقل کنید و سرکه را روی آن بریزید. توجه داشته باشید که سرکه باید روی سیر‌ها را بپوشاند.
  4. در نهایت در ظرف را محکم ببندید و به مدت ۴۰ روز در جایی تاریک نگه‌داری کنید.

 

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !