مزایا و معایب تزریق ژل برای رفع چین و چروک پوست

آرایش و زیبایی ۰۳ آذر ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

مزایا و معایب تزریق ژل برای رفع چین و چروک پوست

پوست بدن از جمله پوست صورت از حساس ترین قسمت های بدن است که نیاز به مراقبت و حفاظت ویژه دارد. راههای مختلفی برای مراقبت از پوست صورت وجود دارد. از جمله این راهها استفاده از مواد طبیعی و میوه ها و سبزیجات است و در کنار این مورد استفاده از عمل جراحی زیبایی و یا تزریق ژل نیز در بین عموم مردم رواج دارد. تزریق ژل هم در بین خانمها و هم در بین آقایان مرسوم است و برخی از استفاده کنندگان ژل از مزایا و معایب این کار اطلاع دقیق ندارند. در این مطلب به این مهم پرداخته ایم که امیدواریم مورد استفاده شما همراهان عزیز قرار گیرد. با ما همراه باشید.
تزریق ژل

صحبت های پزشک متخصص و تزریق ژل برای رفع چین و چروک صورت:

در ادامه گفتگویی در این مورد برای شما در نظر گرفته ایم که صحبت های تخصصی پزشک متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی است.

متن گفتگو با  دکتر تقی‌پور متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی:

دکتر تقی‌پور متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی با اشاره به تزریق ژل و چربی گفت: برای رفع چین و چروک صورت راه‌های گوناگونی وجود دارد، استفاده از انواع کرم‌ها و پمادها تا جراحی، داروها نمی‌توانند چین و چرو‌ک‌ها را برطرف کنند بلکه بیشتر در جهت جلوگیری از به وجود آمدن و یا پنهان کردن آنها به کار می‌روند.
وی افزود: جراحی نیز مشکلات و عوارض خاص خود را دارد، تزریق کننده‌های پوستی یک راه حل کم خطر، سریع و مؤثر برای رسیدن به این مقصود است.
مزایا و معایب تزریق ژل برای رفع چین و چروک پوست

تزریق ژل برای چه کسانی مناسب است؟

این متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی اظهار داشت: تزریقات که برای پر کردن فرورفتگی‌ها و چین و چروک پوست به کار می‌روند در چند مورد مناسب هستند، کسانی که چروک‌های کم عمق دارند، بیمارانی که جراحی در آنها مجاز نیست، افرادی که زخم‌های عمیق و گود دارند و… .

مزایا و معایب تزریق ژل :

دکتر تقی‌پور در خصوص مزیت و معایب این تزریقات بیان کرد: این تزریقات یا چربی هستند که از خود فرد گرفته می‌شود یا مواد ساختنی چربی‌ها باید از نقاطی از بدن مثل شکم یا پهلو گرفته و پس از فرآوری‌هایی به شکل مایع قابل تزریق درآید آن گاه آن را به وسیله یک سرنگ و سر سوزن ظریف در لایه‌های زیر پوست تزریق می‌کنند، حسن بزرگ چربی این است که چون از خود فرد هستند احتمال خطر حساسیت و پس زدن را ندارد و ایراد آن این است که برداشتن آن در بدن مشکلات خاص خود را دارد. همچنین بعد از مدتی ممکن است چربی‌ها جذب شوند و در نقاط حساسی مثل لب ایجاد نامنظمی و ناهمگونی کند.
وی درباره عوارض تزریقات ادامه داد: میزان کمی درد، تورم و کبودی از پیامدهای معمول این تزریقات است که پس از چند روز به حالت طبیعی بر می‌گردد، ادامه یافتن درد و تورم ممکن است به علت عفونت یا واکنش به مواد باشد که قالب آنها به درمان آنتی بیوتیک پاسخ می‌دهند، در موارد کمی هم احتمال عدم تقارن و ناهماهنگی در محل تزریق و یا در مقایسه با طرف مقابل به وجود آید.

نکته مهم در تزریق ژل برای رفع چین و چروک :

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید توجه شود این تزریقات در کسانی که سابقه حساسیت شدید دارند نباید به کار رود و همچنین افرادی که داروهای ضد انعقاد و آسپرین یا پروفن یا داروهای مشابه مصرف می‌کنند باید یک هفته قبل آن را قطع کنند.

پورتال رنگی _ مزایا و معایب تزریق ژل برای رفع چین و چروک پوست
منبع: آسمونی

برچسب ها
loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !