تعبیر خواب، از واقعیت تا رویا - پورتال رنگی

سرگرمی ۲۴ دی ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

تعبیر خواب چیست ؟

تعبیر خواب

تعبیر خواب به فرایند معنادهی به رویاهایی که در خواب دیده می‌شود، گفته می‌شود. در بسیاری از تمدن‌های باستانی خواب دیدن به عنوان یک ارتباط فراطبیعی یا وسیله‌ای برای مداخلات نیروهای غیبی در نظر گرفته می‌شد که افرادی با نیروهای ویژه قادر به گره‌گشایی از مفهوم آن هستند. در دوران معاصر مکاتب مختلف روان‌شناسی تئوری‌هایی را در مورد معنا و مفهوم خواب‌ها ارائه کرده‌اند. اصل علم تعبیر خواب یک علم الهی بوده و از هر کسی ساخته نیست، بلکه اولیای طراز اول می‌توانند خواب‌های ما را دقیق تعبیر کنند البته یک سری قوانین و مقرراتی وجود دارد و علمایی هم که در سطح متوسط هستند، می‌توانند نشانه‌هایی را نیز احتمال بدهند.

خواب در دیدن رویای صادقه موثر است

وقت سحر، دیدن رویای صادقانه احتمالش بیشتر است، هر چند که موقعیت سیری، گرسنگی و غیره در نوع خواب‌هایی که انسان می‌بیند، تأثیر دارد. فرض کنید که انسان سردش است، در خواب؛ زمستان و برف را می‌بیند، تشنه‌اش است، در خواب آب را می‌بیند که این تعبیر ندارد، ولی برخی اوقات خواب تعبیر دارد و خبر از آینده می‌دهد که در واقع یک الهام الهی است، اختصاص به فرد خاصی ندارد و در مورد کفار هم ممکن است که برخی اوقات رویای صادقانه بینند، همان طور که عزیز مصر خواب دید و حضرت یوسف علیه‌السلام برای او جریان هفت سال نعمت فراوان و هفت سال خشکسالی را تعبیر کرد.

تعبیر خواب در اسلام

از دیدگاه اسلام اصل علم تعبیر خواب یک علم الهی بوده و از هر کسی ساخته نیست، بلکه اولیای طراز اول می‌توانند خواب‌های ما را دقیق تعبیر کنند البته یک سری قوانین و مقرراتی وجود دارد و علمایی هم که در سطح متوسط هستند، می‌توانند نشانه‌هایی را نیز احتمال بدهند. احتمال رویای صادقه در نزدیکی اذان صبح بیشتر است، اما این طور نیست که کسی اول شب بخوابد و رویای صادقانه نبیند. بله درست است

Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x