» تعریف موفقیت و اهداف مشترک

موفقیت ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

تعریف موفقیت و اهداف مشترک

اشخاص اغلب از من می‌خواهند تا کلمه “موفقیت” را برایشان تعریف کنم. تعریف مورد علاقه من از موفقیت از این قرار است:
“موفقیت به معنای توانمندی در زندگی کردن به شکلی است که آن را انتخاب می‌کنید. موفقیت به‌ معنای انجام دادن کاری است که از آن لذت می‌برید، موفقیت یعنی آنکه در احاطه کسانی باشید که آنها را تحسین و احترام می‌کنید.”

به مفهوم وسیع کلمه، موفقیت توانایی دستیابی به رؤیاها، خواسته‌ها، امیدها، آرزوها و هدفها در هر یک از زمینه‌های مهم زندگی است. گرچه هر کدام از ما موجودی منحصر به فرد هستیم و با دیگرانی که زندگی می‌کنند و یا تاکنون زندگی کرده‌اند متفاوت هستیم، اما همه ما دارای چهار هدف مشترک هستیم. به مقیاس یک تا ده، که یک از همه پایین‌تر و ده از همه بالاتر است، می‌توانید زندگی خود را ارزیابی کنید و در هر یک از این چهار زمینه به خود امتیاز بدهید:

تعریف موفقیت

سالم و سلامت

نخستین هدف مشترک همه مردم به سر بردن در سلامتی و داشتن انرژی است. همه ما می‌خواهیم سالم و سلامت باشیم، می‌خواهیم از انرژی فراوان بهره داشته باشیم و به دور از درد و تألم و بیماری زندگی کنیم. امروزه، با پیشرفتهای چشمگیری که در زمینه علوم پزشکی داشته‌ایم، کیفیت سلامتی و تندرستی، بر حسب اتفاق شکل نمی‌گیرد، بلکه باید آنرا طراحی کنیم. کسانی که عادتهای سلامتی عالی دارند، به مراتب از دیگران سالم‌ترند، انرژی بیشتری دارند و بیشتر هم عمر می‌کنند.

روابط عالی

دومین هدف مشترک همه انسانها داشتن روابط و مناسبات عالی با کسانی است که آنها را دوست داریم، به آنها احترام می‌گذاریم و آنها هم ما را متقابلا دوست دارند و به ما احترام می‌گذارند. به گفته سیدنی جوارد (روانشناس)، ۸۵ درصد خوشبختی ما را کیفیت روابط ما در هر مرحله و در هر زمینه از زندگی‌مان رقم می‌زند. اینکه با دیگران چگونه کنار می‌آیید و اینکه آنها شما را به چه اندازه دوست دارند و به شما احترام می‌گذارند بیشتر از هر عامل دیگری بر زندگی شما تأثیر می‌گذارد.

همچنین بخوانید:  سه نمونه برنامه روزانه موفق و سالم

کار مورد علاقه‌ تان را انجام بدهید

سومین هدف مشترک انجام دادن کارهایی است که از آن لذت می‌بریم. دوست داریم از کارمان راضی باشیم و پول خوبی دریافت کنیم. شما می‌خواهید کاری را که دوست دارید انجام بدهید، می‌خواهید حقوق بیشتری بگیرید و سریع‌تر ارتقاء درجه پیدا کنید. می‌خواهید به حداکثر درآمدی که در هر مرحله از کارتان می‌توانید داشته باشید، برسید.

دستیابی به استقلال مالی

چهارمین هدفی که همه ما داریم رسیدن به استقلال مالی است. شما می‌خواهید در زندگی به مرحله‌ای برسید که به اندازه کافی پول داشته باشید تا دیگر مجبور نباشید نگران آن باشید. شما می‌خواهید در رستوران بی‌آنکه ابتدا مجبور باشید قیمت غذا را نگاه کنید فقط نوع غذایتان را انتخاب کنید.

پورتال رنگی _ تعریف موفقیت و اهداف مشترک
منبع: aghoo

votes
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x