تفاله هویج را دور نریزید

سرگرمی ۱۸ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

استفاده از تفاله هویج

از تفاله هویچ هم می توانید استفاده کنید! تفاله هویج برای طعم دادن به غذاها و یا با ترکیب آن با سایر مواد، برای ماسک های زیبایی و جوان سازی پوست کاربرد دارد. یادتان باشد هر زمان آب هویج گرفتید تفاله‌ هایش را نگه داشته و دور نریزید. می‌ توانید تفاله های هویج را بسته بندی کرده و آنها را در فریزر قرار دهید و با این کار از این مواد به ظاهر غیر قابل استفاده، در آشپزی‌ های خود استفاده کنید.

هنگام تهیه آب هویج تفاله آن را دور نریزید

برخی از راه های استفاده از تفاله هویج

  • وقتی قصد پخت خورش فسنجان دارید، می‌توانید به اندازه پودر گردو از این تفاله‌های نگهداری شده هویج استفاده مجدد کنید. آنها را در روغن تفت دهید و به خورش بیفزایید. با این کار، خورش فسنجان علاوه بر مزه بهتر، رنگ هویج می‌گیرد انگار که به آن زعفران زده‌اید!
  • وقتی سوپ تهیه می‌کنید مقداری از تفاله‌های هویج را در آن بریزید تا هم زودتر بپزد هم این‌که سوپتان لعاب بیشتری بیندازد.
  • هنگام پخت کوکوی سبزی یا سیب زمینی، مقداری از تفاله‌های هویج را به مایه کوکو اضافه کنید (البته بهتر است در این مورد تفاله‌ها فریز نشده باشند) کوکوی شما خوش‌طعم‌تر خواهد شد.
  • در زمان پخت مرغ، پیاز را رنده کرده، از این تفاله‌های هویج به آن اضافه کنید تا به مرغ طعم بهتری داده شود و بوی مرغ بشدت کاهش می‌یابد.
  • هنگام پخت برنج، با تفاله‌های هویج می‌توانید ته‌دیگ هویج درست کنید. کمی از آنها را با ماست و تخم مرغ و زعفران و نمک مخلوط کرده، از برنج آبکش‌شده یکی دو کفگیر به مواد اضافه کنید و ته قابلمه برنجتان که از قبل روغن در آن داغ کرده‌اید پخش کنید و برنج را روی آن بریزید. ته‌دیگی بسیار خوشمزه عایدتان خواهد شد!

منبع: (جام جم سرا) jamejamonline.ir


برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of