تفاوت پیاز سفید با پیاز قرمز

خواص خوراکی ها ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ یک دیدگاه

تفاوت پیاز سفید و پیاز قرمز را می دانید؟

پیاز سفید و پیاز قرمز : پیاز یکی از مواد غذایی است که در اغلب غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. از خانواده پیازها می توان از پیازچه هم نام برد که در اغلب سوپ ها مورد استفاده دارد. همانطور که شما هم می دانید پیازهای مورد مصرف خانگی دو نوع قرمز و سفید دارند و ما بنا به فصلی که در آن قرار داریم یکی از این دو نوع پیاز را مورد مصرف قرار می دهیم. اما اگر شما هم نمی دانید که این پیازها چه فرقی با هم دارند همراه ما باشید در این مطلب تا به جزییاتی بیشتر دست یابید.

ارزش غذایی پیاز قرمز و پیاز سفید

پیاز سفید و پیاز قرمز، هر دو از نظر کالری در گروه مواد غذایی کم‌کالری قرار می‌گیرند و از این نظر تفاوت زیادی با هم ندارند.
۱۰۰ گرم پیاز قرمز حاوی ۳۷ کالری است، در حالی که ۱۰۰ گرم پیاز سفید ۴۲ کالری دارد.

به گزارش پورتال رنگی به نقل از سلامتیسم، پیاز سفید و پیاز قرمز، هر دو از نظر کالری در گروه مواد غذایی کم‌کالری قرار می‌گیرند و از این نظر تفاوت زیادی با هم ندارند.
۱۰۰ گرم پیاز قرمز حاوی ۳۷ کالری است، در حالی که ۱۰۰ گرم پیاز سفید ۴۲ کالری دارد.
استفاده از مواد غذایی کم‌کالری مثل پیاز سفید و پیاز قرمز می‌تواند به شما کمک کند تا کالری‌های مصرفی روزانه را کاهش دهید و از این طریق به مدیریت وزن‌تان کمک کنید.

تفاوت پیاز سفید و پیاز قرمز را می دانید؟

میزان فیبر در پیاز سفید و پیاز قرمز

هر ۱۰۰ گرم پیاز قرمز حاوی ۲ گرم فیبر است، در حالی که هر ۱۰۰ گرم پیاز سفید ۱.۲ گرم فیبر دارد.
در حالی که هیچ کدام حاوی فیبر زیادی نیستند، اما می‌توانند به شما کمک کنند تا بخشی از فیبر مورد نیاز روزانه را با خوردن آن‌ها تامین کنید.
دریافت فیبر بیشتر از طریق رژیم غذایی، خطر ابتلا به بیماری قلبی، دیابت، فشار خون بالا، چاقی و سکته مغزی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

پیاز سفید و پیاز قرمز، ‌هر دو از منابع خوب ویتامین C هستند و هر ۱۰۰ گرم از آن‌ها، بیش از ۱۰ درصد نیاز روزانه بدن به این ویتامین مهم را تامین می‌کند.
علاوه بر این، پیاز سفید و پیاز قرمز، هر دو ۲ درصد از نیاز روزانه بدن به کلسیم را تامین می‌سازند.
البته پیاز قرمز ۲ درصد از نیاز روزانه بدن به آهن را هم فراهم می‌کند.
مطالعات علمی نشان داده‌اند که پیاز سفید و پیاز قرمز حاوی نوعی آنتی‌اکسیدان خاص به‌نام کوئرستین هستند، اما پیاز قرمز حاوی کوئرستین بیشتری نسبت به پیاز سفید است.

پورتال رنگی _ تفاوت پیاز سفید و پیاز قرمز را می دانید؟
منبع: سلامت نیوز

برچسب ها
loading...

دیدگاه بگذارید

1 نظر روشن "تفاوت پیاز سفید با پیاز قرمز"

سلام

این مطلب در مورد پیازها هم بسیار جالب و آموزنده بود! خیلی ممنون!