آموزش تمیز کردن لکه شربت رنگی از روی فرش سفید

گوناگون ۲۳ آذر ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

آموزش تمیز کردن لکه شربت رنگی از روی فرش سفید

یکی از  نکات مهم در هنر خانه داری مهارت داشتن در نظافت و لکه گیری است. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که لباس، فرش و… شما به هر علت لکه دار شوند و شما بخواهید آن را پاک کنید اما راز پاک کردن آن لکه را ندانید و ممکن است مدتها وقت شما را هم هدر دهد. یکی از انواع لک ها، لک ناشی شربت های رنگی است که بر روی لباس یا فرش ایجاد می شوند. در این مطلب بهترین روش پاک کردن لک شربت بر روی فرش را برای شما در نظر گرفته ایم که امیدواریم این اموزش را مفید ارزیابی کنید.

آموزش طریقه پاک کردن لکه فرش:

همه ما با لکه های سمج روی فرش مواجه شده ایم که در این مطلب روش های ساده برای پاک کردن آنها را برای شما در نظر گرفته ایم.

تمیز کردن لکه

برای تمیز کردن شربت رنگی از روی فرش به چه چیزهایی نیاز دارید؟

  • آب کربناته یا گازدار
  • آب
  • مایع تمیز کننده فرش
  • بطری اسپری
  • اتوی لباس
  • حوله سفید
  • جاروبرقی

اگر لکه هنوز خیس است، آب گازدار روی آن بریزید و محوطه را پوشش دهید. روی لکه یک حوله یا کهنه بگذارید تا هر چقدر که ممکن است مایع را استخراج کنید، حواستان باشد هیچ وقت قالی را نمالید، این کار باعث عمیق تر شدن نفوذ نوشیدنی و بزرگ تر شدن لکه می شود. اتو را در بالاترین دمای ممکن تنظیم کنید.
در ضمن، محلولی از مایع تمیز کننده فرش و آب داغ را در بطری اسپری بریزید. محلول را توسط بطری اسپری روی لکه اسپری کنید، یک حوله سفید را روی آن بگذارید.
آموزش تمیز کردن لکه شربت رنگی از روی فرش سفید

* نکته: از حوله رنگی استفاده نکنید چرا که رنگ آن به قالی و فرش منتقل می شود.
روی حوله را اتو کنید و هر ۱۰ ثانیه آن را حرکت دهید. اتو را مدام تکان دهید تا از سوختگی و ذوب شدن قالی جلوگیری کنید، نوشیدنی باید به حوله منتقل شود، سپس حوله را سروته کنید تا یک محیط تمیز روی قالی را بگیرد (می توانید از یک حوله دیگر استفاده کنید)، وقتی فرش رو به خشک شدن رفت، یک بار دیگر محلول پاک کننده را روی آن بریزید و مراحل تمیز کردن را انجام دهید تا وقتی که لکه پاک شود. بگذارید فرش خشک شود، سپس آن را جاروبرقی بکشید تا نرمی و حالت خود را بگیرد.

نکات و هشدارها
اگر نمی خواهید که فرشتان بسوزد، اتو را همین طوری بدون حرکت نگذارید، حتی اگر به چیزی هم میچسبد آن را مدام حرکت دهید. وقتی که نوشیدنی جذب حوله شود، اتو خیلی نرم تر و هموارتر حرکت می کند.

پورتال رنگی _ آموزش تمیز کردن لکه شربت رنگی از روی فرش سفید / تمیز کردن لکه
منبع: بیتوته

برچسب ها

Please Login to comment