آموزش تصویری تهیه لبوی شکم پر برای شب یلدا ۹۴

دسر و بستنی , شب یلدا ۰۲ آذر ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

آموزش تصویری تهیه لبوی شکم پر برای شب یلدا ۹۴

در فرهنگ ما ایرانیان در طول سال شبی وجود دارد به نام شب یلدا که بلندترین و طولانی ترین شب سال است و بر اساس آن سنتی در بین خانواده های ایرانی رواج دارد که در این شب خانواده ها دور هم جمع می شوند و با گفت و شنودهای زیبا و شنیدنی از بزرگترها و خوردن تنقلات و میوه های مختلف این شب را سپری می کنند و ارمغان این شب هم دلی و همبستگی بیشتر در بین اعضای خانواده است و خلاصه لحظات و خاطرات شیرینی رقم زده می شود. برای این شب خانمهای خانه دار و البته بعضی از آقایان خوش ذوق سعی می کنند ضمن تدارک کامل برای این شب تلاش می کنند تا با بهترین روش ها خوراکی ها و میوه ها را آرایش دهند. در این راستا آموزش تهیه نوعی لبوی خوشمزه را برای شما در نظر گرفته ایم که امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. با ما همراه باشید.

باید بگوییم چون لبو از پایه های سفره شب یلدا است در این آموزش نگاه ویژه ای به آن داشته ایم.

مواد مورد نیاز برای این آموزش خوشمزه :

  • ۳ عدد : لبوی درشت
  • مقدار کمی : آب لیمو
  • ۳ عدد : سیب زمینی متوسط پخته
  • ذرت پخته،نخود فرنگی پخته ،خیار شور ، نمک و فلفل سس مایونز.ماست پرچرب به میزان لازم

دستور تهیه لبوی شکم پر :

آموزش تصویری تهیه لبوی شکم پر برای شب یلدا 94

گام اول تهیه لبوی شکم پر برای شب یلدا

گام اول آموزش این است که لبوها را با کمی آبلیمو ( برای ثبات رنگ آنها) و مقدار خیلی کم شکر می پزیم. بعد خیلی نازک آنها را حلقه حلقه می کنیم.
لبوی شکم پر
گام دوم برای تهیه لبوی شکم پر برای شب یلدا

قالب های کوچکی رو انتخاب کنید. ما از ماست خوریهای سرویس آرکوپالم استفاده کرده ایم و یه قالب گرد به اندازه کف کاسه هام انتخاب کرده ایم
طرز پخت لبو
گام سوم برای تهیه لبوی شکم پر برای شب یلدا

سپس پلاستیک فریز رو به ۴ قسمت تقسیم می کنیم و کف کاسه می گذاریم و لبوها رو قالب می زنیم و کف کاسه روی پلاستیک قرار می دهیم. به اندازه ارتفاع دیواره کاسه ها لبوها رو به شکل مستطیل برش بزنید و به دیواره بچسپانید.
طرز پختن لبو
گام چهارم برای تهیه ن لبوی شکم پر برای شب یلدا

سیب زمینی رو رنده کرده و ذرت و نخود فرنگی و خیارشور و اگه جعفری هم باشه خوبه باهم مخلوط می کنیم و نمک و فلفل و سس را هم به مواد اضافه میکنیم.
آموزش پختن لبو
گام پنجم برای تهیه لبوی شکم پر برای شب یلدا

سپس یک برش دیگر از لبو رو روی مواد می گذاریم و پلاستیک را  روی آن می بندیم ( به صورت بغچه ) و در یخچال برای چند ساعت قرار می دهیم تا مواد خوب فرم بگیرند. بعد از حداقل دو ساعت لبوهای قالبی را توی ظرف مورد نظر بر می گردانیم. می توانید برای تزئین آن از سس مایونز و قرمز ( مخلوط با هم ) یا سبزیجات مختلف استفاده کنید
لبو شکم پر
گام ششم برای تهیه لبوی شکم پر برای شب یلدا

با این موادی که ذکر کردیم ۷ تا از این لبوهای قالبی درست شد.
نوش جان

پورتال تارت رنگی _ آموزش تصویری تهیه لبوی شکم پر برای شب یلدا ۹۴
منبع: آشپزی های مامانم – سیمرغ

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !