توصیه های طراح ایرانی مقیم لندن برای انتخاب حلقه نامزدی

آرایش و زیبایی ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

توصیه های طراح ایرانی مقیم لندن برای انتخاب حلقه نامزدی

در ازدواج مراسمات زیبایی وجود دارد که هر کدام برای خود دارای سبک و سیاق ویژه ای هستند و در مجموع رعایت همین سبک ها و مراسمات است که خاطراتی شیرین برای عروس و دامادد و خانواده یشان رقم می زند. یکی از این مراسمات انتخاب انگشتر نامزدی است؛ رسم است که زوجین برای همدیگر انگشتری انتخاب می کنند که از زمانهای گذشته تا کنون برخی رسومات از ان کم شده و برخی بدعت های دیگر وارد ان شده است. خلاصه اینکه اگر می خواهید حلقه ازدواج انتخاب کنید با ما در این مطلب همراه باشید تا نکاتی جالب از زبان لیلا عبداللهی طراح موفق ایرانی در لندن برای انتخاب انگشتر ازدواج را دریابید.

مصاحبه کوتاه با لیلا عبداللهی در مورد موفقیتهایش در عرصه طراحی جواهرات

مختصری از لیلا عبداللهی

لیلا عبداللهی از پیشگامان طراحی جواهرات مدرن مقیم لندن است. این طراح جواهرات پس از پایان تحصیل در دانشگاه هنرهای زیبا تحصیلات خود را در رشته طراحی جواهرات در مدرسه سنت مارتین انگستان ادامه داد و پس از آن تا سال ۲۰۰۶ به مطالعات جواهرشناسی پرداخت. عبداللهی در زمینه طراحی جواهرات گرانبها و متفاوت سابقه‌ای درخشان دارد و توانسته در رقابت‌های مختلف برنده جایزه شود. یکی از مسابقاتی که عبداللهی موفق به کسب مقام در آن شده است مسابقه طراحی نوآورانه جواهرات Lonmin است که هر سال در لندن برگزار می‌شود. این مسابقه توسط چهره‌های شناخته شده طلا و جواهر داوری می‌شود و دو گروه طراحان نوظهور و طراحان تثبیت شده به طور کلاسیک در این رقابت شرکت کرده و در هر شاخه ۳ نفر به عنوان برنده معرفی می‌شوند. به نظر می‌رسد ترکیب طراحی از دو سبک مختلف اروپایی و آسیایی بسیار چالش برانگیز باشد! امروز به معرفی این بانوی خلاق ایرانی پرداخته و پای مصاحبه‌ای کوتاه با او که رسانهای معتبر اخیراً صورت داده، می‌نشینیم:

چه چیزی مشوق شور و نشاط بیدریغ شما در عرصه طراحی جواهرات شده است؟

من همیشه طرفدار پروسه‌های ابتکاری بوده‌ام. فکر می‌کنم گرایش به سمت هنر و ظرافت‌های آن، نوعی انگیزه ذاتی در هر فردی است. همین انگیزه ذاتی مرا به سوی خلق قطعات مخصوص جواهر سوق داده است. هنگامی که خلاقیت فردی در عرصه جواهرات به اثبات برسد و این ابتکار وی از جانب سایرین تشویق شود، روند طراحی طلا و جواهر بسیار هیجان انگیزتر خواهد شد.

توصیه های طراح ایرانی مقیم لندن برای انتخاب حلقه نامزدی (2)

به نظر شما، هیجانانگیزترین جوانب پیش روی یک طراح جواهرات ظریف چیست؟

به نظر من خلاق بودن در این دنیای خلاق، خود یکی از مهمترین جوانب هیجان‌انگیز به شمار می‌رود. تطبیق پروسه‌های ابتکاری و فوت و فن آنها با زندگی روزمره از دیگر جوانب مهم تلقی می‌شوند. اینکه بتوانی در شادی‌های افراد سهیم باشی خود نوعی گام موفقیت‌آمیز به شمار می‌رود. مثلا بتوان یک انگشتر نامزدی شیک، یک گردنبند عروسی زیبا و یا گوشواره‌هایی فانتزی طراحی کرد که عروس خانم‌ها از دید آنها به وجد آیند.

مجموعه جواهرات لیلا عبداللهی هم از نظر فرهنگی و هم بافت بسیار خیره‌کننده هستند، چه منابعی الهام‌بخش این ایده‌ها بوده‌اند؟

من فکر می‌کنم بیشتر یک هنرمند هستم تا یک طراح. قاعدتاً هر فرد موفقی از منابع الهام‌بخشی در طبیعت و یا ساختارهای گوناگون استفاده کرده است ولی من معتقدم رویاهای هرکس مهمترین منبع طراحی ابزار و قطعات هنری محسوب می‌شوند.

توصیه های طراح ایرانی مقیم لندن برای انتخاب حلقه نامزدی

معمولا اتمام یک طرح و پروژه چقدر طول می‌کشد؟

خب این به مسائل گوناگون بستگی دارد. گاهی اوقات با اولین ایده می‌توان طرح مورد نظر را خلق کرد اما در پاره‌ای موارد، ممکن است ماه‌ها به طول بینجامد. البته خوب است در اینجا به نکته‌ای اشاره کنم: من از همه رنگ‌ها و طرح‌ها در خلق آثار خود استفاده می‌کنم و دنباله‌روی رنگ یا مدل خاصی نیستم. معتقدم استایل افراد نباید فقط در یک بُعد خلاصه شود. تنوع‌طلبی یکی از راه کارهای طراحی نمونه جواهرات‌مدرن من بوده است.

توصیه های طراح ایرانی مقیم لندن برای انتخاب حلقه نامزدی (1)

برای خانم‌هایی که علاقه مند به خرید جواهرات ظریف هستند، چه توصیه‌هایی دارید؟

به نظر من به هنگام خرید جواهرات، توجه خود را تنها معطوف به نمونه‌های گران نکنند. معیارهای متفاوتی را در نظر بگیرند. مثلا اگر به دنبال خرید حلقه نامزدی هستند، قطعاتی راحت و با دوام را انتخاب کنند. حلقه همیشه بر انگشتان شماست و باید بسیار مقاوم باشد. بهتر است رنگ سنگ‌های بکار رفته و یا جنس آلیاژ حلقه را نیز مد نظر داشته باشند. توصیه بعدی من این است که چندان سنتی نیندیشند و در هر دوره‌ای به دنبال جواهرات آنتیک و کلاسیک باشند. درست است می‌گویند:هرچه ساده‌تر، زیباتر. اما نباید در این مساله چندان افراط کرد. جواهرات مدرن و لاکچری، این روزها در راس خرید قرار دارند.

توصیه های طراح ایرانی مقیم لندن برای انتخاب حلقه نامزدی (3)

پورتال رنگی _ توصیه های طراح ایرانی مقیم لندن برای انتخاب حلقه نامزدی

منبع: مدآنلاین – ویکی پدیا

برچسب ها

Please Login to comment