جاذبه های گردشگری ایسلند

گردشگری ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ یک دیدگاه

جاذبه های گردشگری ایسلند

جاذبه های گردشگری ایسلند

جاذبه های گردشگری ایسلند

آیا تا به حال به سفر به ایسلند فکر کرده اید؟

نُقل خبر : اگر به گردشگری علاقمند هستید در این مطلب با ما همراه باشید تا کمی با جاذبه های گردشگری ایسلند آشنا شوید.

ایسلند شمالی ترین نقطه جهان

ایسلند کشوریست در شمال غرب اروپا در میان اقیانوس اطلس شمالی و بلافاصله جنوب مدارقطبی. حدود هزار و دویست ساله که محل سکونت یک ملت مهاجره از کشورهای نروژ و ایرلند و حدود ۱۱۰۰ سال از این مدت، تنها راه ادامه زندگی مردم در این کشور کشاورزی بوده و بس. ( ایسلند :جزیره یا سرزمین یخی )
ایسلند کجاست

مساحت ایسلند ۱۰۳٬۰۰۰ کیلومتر مربع است و کناره‌های حاشیه‌ای جزیره در جنوب غرب جزیره ایسلند، دوسوم جمعیت این کشور را در خود جای داده‌است. زمین این کشور از نظر آتشفشانی و زمین‌شناختی فعال است و در آن آبفشان‌های بسیار یافت می‌شود و انرژی زمین‌گرمایی نیز در بسیاری از نقاط آن در دسترس است.
ایسلند نقشه

منطقه ایسلند که کمی پایین‌تر از مدار قطبی واقع شده آب‌وهوای سرد و قطبی دارد ولی حضور جبهه‌هایی از هوای معتدل از سرمای شدید این جزیره کاسته است. منطقه داخلی جزیره بیشتر از فلاتی تشکیل شده که با ماسه‌زارها، کوه‌ها و یخچال‌ها پوشیده شده‌است. شمار زیادی از رودخانه‌هایی که از این یخچال‌ها سرچشمه می‌گیرند نیز با گذر از زمین‌های پست‌تر به سوی دریا سرازیر می‌شوند.

ایسلند شمالی ترین نقطه

صدوپنجاه سال پیش، ایسلند فقیرترین کشور اروپا و یکی از فقیرترین کشورهای دنیا بود. به عنوان مملکتی بدون ذخایر طبیعی و دسترسی به اونها، راهی هم برای نجات نداشت. حکومتش در دست اداره امور ایسلند بود که یکی از وزارت خانه های کشور دانمارک به شمار می رفت. مردمش با قایق پارویی ماهی گیری می کردند و با گاوآهن زمین رو شخم می زند.
تور ایسلند

۱۰۰ سال بعد از انقلاب صنعتی در اروپا، ایسلند بدون خبر از این پیشرفت ها و مثل ۱۰۰۰ سال قبل زندگی می کرد. مردمش خیلی محافظه کار و سنتی بودند و خیلی به ادبیاتشون می نازیدند. اما از نظر سطح زندگی بسیار پایین بودند. از اواسط قرن نوزدهم، مردم ایسلند تصمیم به بازپس گرفتن حق خودمختاری و استقلال کشورشون گرفتند. تا سال ۱۹۱۰، ایسلند تونسته بود خودمختار بشه. در این مدت، ایسلندی ها با تکنولوژی کشتی بخار آشنا شده بودند و شروع کردند به صنعتی کردن ماهی گیری و پروسه کردن فرآورده های دریایی . از این طریق، کم کم تونستند به بازار جهانی راهی پیدا کنند.
ایسلند اقامت

از طریق آشنایی یا تکنولوژی جدید، کشورشون پیشرفت بیشتری کرد. برای اولین بار دانشگاه در ایسلند افتتاح شد. دهکده دوهزار نفری ریکیاویک تبدیل شد به یک شهر درست و حسابی. پارلمان ایسلند (آلثینگ) دوباره افتتاح شد. راه سازی و کشتی سازی پیشرفت کرد. کم کم تکنولوژی ظریف به ایسلند راه پیدا کرد و در عرض یک نسل، ایسلند از یک کشور جهان سوم به یک کشور مدرن تبدیل شد.

ایسلند روی نقشه

پایتخت کشور ایسلند

ریکیاویک (Reykjavik) : پایتخت کشور ایسلند و بزرگ‌ترین شهر این کشور است.
شهر ریکیاویک شمالی‌ترین پایتخت جهان است و در مدار ۶۴°۰۸’ شمالی قرار گرفته که با مدار قطبی (در ۶۶°۳۳’ شمالی) فاصله چندانی ندارد. این شهر در زمستان تنها چهار ساعت در روز نور خورشید دارد و شب‌های تابستانی آن به روشنی روز هستند. مردم محلی برای این شهر لقب («Stærsta smáborg í heimi») را بکار می‌برند که معنی آن می‌شود «بزرگ‌ترین شهر کوچک دنیا».

پایتخت ایسلند

نُقل خبر _ جاذبه های گردشگری ایسلند
منبع: بیتوته، http://royam.persianblog.ir/
ایسلند

loading...

1 نظر روشن "جاذبه های گردشگری ایسلند"

نمیدوسنم انقدر زیباست
عاشق این کشور شدیم :)