جزئیات حضور یگان ویزه در مترو تهران

اخبار و حوادث ۰۳ دی ۱۳۹۴ بدون دیدگاه
چند وقتی است که در مترو تهران شاهد حضور فعال یگان ویژه هستیم و برخی دلایل مختلفی را برای آن ذکر می کنند. در این مطلب از دلنگاره سعی کرده ایم علت ان را تشریح کنیم.
جزئیات حضور یگان ویزه در مترو تهران

رییس پلیس کشور با بیان اینکه لازم است ماموران یگان ویژه رزمایش‌های تمرینی داشته باشند اظهار کرد: این حضور ماموران در ایستگاه‌های مترو تداوم ندارد و به زودی حضور آنها کمتر خواهد شد.

۸۵ درصد تجهیزات یگان ویژه تولید داخل است

رییس پلیس کشور درخصوص تحرکات تروریستی در مرزهای شرقی توضیحاتی را ارائه کرد.سردار حسین اشتری صبح امروز در حاشیه رونمایی از سند راهبردی یگان‌ویژه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یگان ویژه پلیس به دلیل ماموریت‌های حساس باید تجهیزات لازم را داشته باشد، گفت: امروز مدعی هستیم اکثر تجهیزاتی را که در اختیار داریم، تجهیزات به روزی هستند که می‌تواند عامل بازدارندگی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه داشتن تجهیزات، دقت و سرعت را افزایش می‌دهد، افزود: استفاده از تجهیزات، برخورد فیزیکی با افراد را محدودتر می‌کند و هزینه‌ها کاهش می‌یابد. به گفته رییس پلیس کشور، ۸۵ درصد تجهیزات یگان ویژه تولید داخل است. اشتری همچنین درخصوص چینش نیروهای یگان ویژه در ایستگاه‌های مترو پایتخت گفت: به دلیل مناسبت‌های خاص و مراسمات مخصوص در شهر تهران، از جمله اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز، نیاز بود که ماموران حضور بیشتری به دلیل بازدارندگی در سطح شهر داشته باشند و همچنین باید آمادگی بیشتری در ماموران ایجاد می‌شد.

وی با بیان اینکه لازم است ماموران یگان ویژه رزمایش‌های تمرینی داشته باشند اظهار کرد: این حضور ماموران در ایستگاه‌های مترو تداوم ندارد و به زودی حضور آنها کمتر خواهد شد.

رییس پلیس کشور همچنین در مورد رزمایش مشترک یگان ویژه و نیروی زمینی ارتش گفت: پس از ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح درخصوص برگزاری این رزمایش، این رزمایش که با هدف کسب آمادگی بیشتر در برابر موضوعات تروریستی، رهایی گروگان و… است، انجام خواهد گرفت اما هنوز ابلاغیه‌ای در این خصوص صورت نگرفته است.

اشتری همچنین در پاسخ به سوالی دیگر درخصوص تکراری بودن برخی تجهیزات رونمایی شده امروز به ایسنا گفت: بخشی از تجهیزات از دو سال پیش تولید شده و بخش دیگری از آنها جدید است و ورژن‌های جدید آن رونمایی و با توجه به ضرورت‌ها و ماموریت‌های این یگان، نمایش داده می‌شود.

آمادگی برای برقراری امنیت در انتخابات آتی

وی همچنین درخصوص آمادگی یگان ویژه در برابر اتفاقات احتمالی انتخابات آتی گفت: وظیفه آتی نیروی انتظامی حفظ نظم و امنیت است. در تمام ایام و مناسبت‌های خاص همچون انتخابات به وظیفه خود عمل می‌کنند و بنا به درخواست مسوولان اقدامات خود را درخصوص افزایش امنیت انتخابات شروع خواهیم کرد و آمادگی‌های لازم را داریم. امیدواریم انتخابات آتی توام با امنیت و آرامش برگزار شود، هرچند که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که انتخابات آتی با آرامش همراه است.

رصد فضای مجازی برای تامین امنیت انتخابات

رییس پلیس کشور افزود: فضای مجازی نیز درخصوص تامین امنیت انتخابات رصد می‌شود.اشتری همچنین درخصوص تحرکات تروریستی در مرزهای شرقی گفت: در شرق کشور هرچند یک بار توسط گروه‌های خارجی تکفیری تحرکاتی در مرز انجام می‌شود که خوشبختانه با اقدام به موقع مرزبانی، خنثی و پاسخ مناسبی به گروهک‌ها داده می‌شود و در حال حاضر وضعیت خوب و مناسبی را شاهد هستیم.

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !