جلوگیری از آسیب زانو با قرص ضد بارداری - پورتال رنگی

استخوان و مفاصل ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

جلوگیری از آسیب زانو با قرص ضد بارداری

قرص ضد بارداری: پیشگیری از بارداری به روشهای مختلف امکان پذیر است و یکی از معمول ترین انها، روش استفاده از قرص ضدبارداری اشت که گویا طبق گفته برخی از خانمها فقط اثرات منفی ندارند و بلکه تاثیرات مثبتی را نیز برای مصرف کنندگان دارد.
تاثیرات مثبت این قرص ها بویژه برای ورزشکاران خانم دیده شده است که از آسیبهای زانو جلوگیری می کند. در این مطلب به این خبر پرداخته ایم.

چگونه قرص ضد بارداری از آسیب زانو جلوگیری می کند؟

به عنوان یک چیز عمومیت یافته زنان یک و نیم تا دو برابر بیشتر از مردان در معرض آسیب‌دیدگی ACL قرار دارند. آسیب‌دیدگی ACL در بین ورزشکاران رایج است و یکی از آسیب‌ های جدی بخصوص در ورزش به شمار می‌رود.

عوارض استفاده از قرص های ضد بارداری

آزمایشات پزشکی:

بررسی 23 هزار زن جوان نشان داده است که استفاده از قرص ضدبارداری احتمال آسیب دیدگی زانو را کمتر می‌کند و حتی احتیاج به جراحی بعد از آسیب دیدگی ACL نیز در این زنان کمتر است.
بررسی‌ها نشان داده است که ترشح هورمون استروژن احتمال آسیب دیدگی ACL را افزایش می‌دهد. آسیب‌دیدگی ACL در زنان در دوران قاعدگی که میزان هورمون استروژن بیشتر است افزایش می‌یابد. مدیر این تحقیقات می‌گوید: قرص‌های ضدبارداری میزان استروژن را کاهش می‌دهند در نتیجه از ضعیف شدن ACL جلوگیری می‌کنند.

پورتال رنگی _ جلوگیری از آسیب زانو با قرص ضد بارداری
منبع: ایسنا

vote
نظر شما در مورد این مطلب
همچنین بخوانید:  مناسب ترین حالت خوابیدن برای سلامت کمر، زانو و گردن
برچسب ها
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x