جواب معمای اول مرغ بود یا تخم مرغ ! - پورتال رنگی

خبری , علمی , کلیپ ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

گروهی از دانش آموزان ژاپنی توانستند از تخم مرغ بدون پوسته، جوجه بوجود بیاورند!

دانش آموزان چیبای ژاپن به همراه معلمشان در ویدئویی روند این کار را با استفاده از لیوان پلاستیکی وکیوم شده نشان داده اند. این ویدئو که روی یوتیوب قرار گرفته، یک دوره 21 روزه را نشان  می دهد.

در عکس زیر لیوان ها درون دستگاه جوجه کشی قرار گرفته اند.

این روش قبل از این در مجله جوجه کشی ژاپن به چاپ رسیده بود. در ویدئو دانش اموزان دیده می شوند که دارند تخم مرغ نطفه دار  را می شکنند و درون لیوان بسته بندی شده حاوی مواد شیمیایی  (برای جلوگیری از رشد خارج از لیوان) می ریزند .

روش دیگری هم وجود دارد و آن این است که تخم مرغ نطفه دار را در انتهای لیوان بریزیم و رویش را با پلاستیک وکیوم کنیم.

در ویدئو دیده می شود که در روز سوم قلب و در روز پنجم جنین شروع به شکل گیری می کنند. یک هفته بعد عروق خونی در کل جنین پخش می شوند. روز در روزهای بعدی، اندام جنین کامل می شوند.

در روز 21 ام، جنین کامل درون پلاستیک داخل لیوان موجود است !

سپس ناگهان ویدئو جوجه ای را در حال دویدن روی زمین نشان می دهد.

گرچه در ویدئو ادعا می شود که این اولین بار در تاریخ است که چنین کاری انجام می شود اما در واقع این تکنیک قبل از این هم بیان شده بود. سالهاست که دانشمندان در تلاش برای دست یافتن به جوجه در حال تشکیل هستند، هدف آنها نه فقط مطالعه تشکیل جنین بلکه آزمایش روشهای پزشکی احیاگر می باشد.

همچنین بخوانید:  آتشفشان های زامبی به آرامی در نیوزیلند تشکیل می شوند!

در بخشی از کتاب بیولوژی آمریکا در سال 1993، توضیح این روش توسط دکتر “سینتیا فیشر” در جمع گروهی از دانش آموزان ، آورده شده است. در این قسمت این تکنیک به منظور بدست آوردن “نرخ تفریخ” 70 درصدی توضیح داده شده است.

دکتر اسپارکز ، رییس بخش حیوانات و دامپزشکی رورال کالج اسکاتلند در گفتگویی به Mailonline گفت : ” آنچه در ویدئو نشان داده شده گرچه عملی است ولی درصد موفقیت پایینی دارد.”

در اظهار نظر دیگری، پروفسور دیگری از نیوکسل به Mailonline  گفت :  ” این آزمایش بنظر حقیقی و غیرتقلبی می آید زیرا  شرح کامل روش آن قبلا در مجله ای در ژاپن منتشر شده بوده است.”

vote
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x