خبر فوری: هشداری که باید اعلام گردد: هکرهای حمله کننده به بانک بنگلادش سیستم سوئیفت را به خطر انداختند

کامپیوتر ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

محققان یک شرکت پیمانکاری امنیتی در انگلیس  (BAE ) درباره سیستم سوئیفت اعلام کردند:

هکرهایی که ۸۱ میلیون دلار را از بانک مرکزی بنگلادش دزدیده بودند احتمالا به نرم افزاری از پلت فورم اصلی سیستم سوئیفت که در واقع در قلب سیستم مالی جهانی است رخنه کرده بودند.

سوئیفت که یک تعاونی متعلق به ۳۰۰۰ موسسه مالی می باشد اعلام کرد که از تهدید نرم افزاری که متوجه نرم افزار سمت کاربر شده بود مطلع بود. سخنگوی این تعاونی خانم ناتاشا دران گفت که سوئیفت در روز دوشنبه آپدیتی را برای خنثی کردن این تهدید نرم افزاری خاص ارائه خواهد نمود، ضمن اینکه از موسسات مالی خواهد خواست تا روندهای امنیتی خود را بطور دقیق بررسی نمایند.

یشرفت های جدید که به تازگی در عرصه سرقت سایبری بوجود آمده اند و این موضوع که هکرها توانسته اند به نرم افزار مالی سوئیفت رخنه کنند نشان می دهد که هسته اصلی سیستم مالی جهانی آسیب پذیرتر از آنی هست که هکرها قبل از این تصور می کردند.

روز یکشنبه خانم دتران به خبرگزاری رویترز گفت که آپدیت نرم افزاری برای “کمک به مشتریان در جهت افزایش امنیت و حذف رکوردهای تکراری در دیتابیس سیستم آنها” صادر می شود.

آپدیت نرم افزاری و اخطاری که از طرف انجمن ارتباطات درون بانکی جهانی صادر شد ، درواقع پس از صحبت های شرکت نامبرده پیمانکار انگلیسی -که در زمینه امنیت سابری بسیار فعال است-  با رویترز اعلام شد.

BAE گفت که در روز دوشنبه بصورت عمومی پستی را در وبلاگش پستی منتشر خواهد کرد که یافته های این شرکت در مورد نحوه سرقت و روشهای سارقان در جلوگیری از شناسایی سرقتشان را توضیح می دهد.

سارقان در فوریه امسال تلاش داشتند تا ۹۵۱ میلیون دلار را از بانک مرکزی بنگلادش به بانکی در نیویورک منتقل کنند. البته بیشتر این پول بلوکه شد اما توانستند ۸۱ میلیون دلار آن را از طریق کازینوهای فیلیپین برداشت کنند.

سیستم مالی سوئیفت توسط ۱۱۰۰۰ بانک و موسسه در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

یک مقام مسئول در بانک بنگلادش اعلام کرد که تاکنون چنین حمله استادانه ای در هیچ سیستم مالی دیده نشده است.

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !