نکاتی مهم درباره خانه تکانی در دوران بارداری

گوناگون ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

نکاتی مهم درباره خانه تکانی در دوران بارداری

با نزدیک شدن به سال جدید، خانه تکانی یکی از بزرگترین دغدغه ها برای خانم های باردار است. خانه تکانی در بارداری باید با احتیاط فراوان انجام شود تا سلامت شما و کودکتان به خطر نیفتد. توجه داشته باشید که هنگام خانه تکانی اصلا به خودتان فشار نیاورید و سلامتی تان را در اولویت قرار دهید.

خانه تکانی در بارداری

  • لازم نیست همه کارهای خانه را با سرعت انجام دهید. می توانید لیستی از کارها را تهیه کرده و ببینید فرصت مناسب برای انجام هر کار چه موقع است و آیا می توانید آن کار را به تنهایی انجام دهید یا نیاز به کمک دارید؟ بهتر است همان روزهای اول اسفند خانه تکانی را شروع کنید. تاکید می کنیم که در هر روز فقط مقدار کمی کار انجام دهید و خود را خسته نکنید.
  • یکی از نکات مهم که هنگام خانه تکانی در دوران بارداری تان لازم است رعایت کنید، این است که اگر بارداری‌ تان طبیعی نیست و پزشک تان احتمال بروز زایمان زودرس یا عارضه‌ داری را داده است یا خودتان ترس و دلهره دارید، بهتر است امسال از خیر خانه‌ تکانی بگذرید و به فکر عواقب ناگوار آن باشید.
  • پیش از اینکه کار را شروع کنید، همه وسایل موردنیازتان مثل دستمال و شوینده را در دسترس قرار دهید که مدام مجبور نشوید بلند یا جابجا شوید و حتما هم از دستکش استفاده کنید.
  • موقع مرتب کردن کشو‌ها و ظروف، نباید در یک حالت ثابت بمانید، حداقل ساعتی یک بار دراز کشیده و پاهایتان را بالاتر از سطح زمین بگذارید.

خانه تکانی در دوران بارداری

  • موقع ایستادن و شستن ظروف یک چهارپایه کوتاه زیر پایتان بگذارید و هر ۵ دقیقه یکبار پای راست و چپ تان را عوض کنید. بهتر است بیش از ۱۵ دقیقه در این وضعیت نمانید. به خود استراحت داده و از خودتان پذیرایی کنید. روی مبل یا پشت میز بنشینید و در حیل گوش دادن به موسیقی مورد علاقه تان یک میان‌ وعده مفید بخورید.
  • برای انجام کارهایی مثل درآوردن پرده‌ ها و نصب آنها و بالا رفتن از نردبان یا چهارپایه و جابجایی اجسام و لوازم منزل مثل گاز، مایکروفر، ماشین لباسشویی و … حتی تمیز کردن سرویس بهداشتی، حتما از دیگران کمک بگیرید.

فراموش نکنید هنگام خانه تکانی در دوران بارداری اولویت سلامت شما و بچه می باشد.

پورتال رنگی _ نکاتی مهم درباره خانه تکانی در دوران بارداری
منبع: هفته نامه سلامت

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !