خصوصیات شوهر بد را بشناسید

زناشویی ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۲ دیدگاه

خصوصیات شوهر بد را بشناسید

برای همسران عزیز و برای آن دسته از کسانی که در مرحله انتخاب همسر هستند در این مطلب از پورتال رنگی در مورد شوهران با اخلاق نامناسب مطالبی را منتشر کرده ایم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گیرد. ضمن اینکه ممکن است هر کسی اخلاق نامناسبی داشته باشد اما می توان با مراجعه به روانپزشک مشکلات را مرتفع کرد و یک زندگی مشترک شیرین را تجربه کنید.

باید بدانید که دوران آشنایی بسیار مهم است؛ نه تنها بهتر با همدیگر آشنا می‌شوید بلکه شخصیت و ویژگی‌های همدیگر را هم می‌شناسید. خیلی از خانم‌ها ادعا می‌کنند قبل از ازدواج، خصوصیات منفی همسرشان را ندیده بودند و این دلیل ِ نارضایتی بسیاری از افراد از ازدواج‌شان است.

دانستن برخی از این ویژگی‌ها قبل از ازدواج می‌تواند شما را از ازدواج با کسی که واقعا مورد پسندتان نیست نجات بدهد.

خصوصیات شوهر بد را بشناسید

۱. روراست نبودن

عدم صداقت و روراست نبودن معمولا از رفتارهای نامحسوس و جزئی پیداست، مثلا وقتی از شما یک سوء استفاده‌ی کوچک می‌کند یا دروغی کوچک به شما می‌گوید. برخی از افراد حتی توجهی به لطمه‌ای که با دروغ‌های خود به دیگران می‌زنند ندارند، و خیلی مهم است که پیش از ازدواج این رفتارها را بررسی کنید. اگر او را در حال دروغ گفتن یا فریب دیگران دیدید مطمئن باشید با شما هم همین کار را خواهد کرد.

۲. آزار و اذیت

اگر اغلب حرف‌هایی می‌زند که تحقیر یا تمسخرتان می‌کند، حتی اگر محض شوخی باشد، خیلی مراقب باشید، چون می‌تواند منجر به سوء استفاده‌های عاطفی شود. کسی که یک سو‌ء استفاده کننده‌ی عاطفی و روحی است، هدف اصلی‌‌اش کوبیدن شما و کوچک شمردتان است. او واقعا دوست ندارد شما نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید. اگر چنین صفتی را در طرف مقابل‌تان شناساسس کردید در ترک او تردید نکنید.

۳. گرم گرفتن با زنان دیگر

برخی از مردها عاشق گرم گرفتن با هر زنی که با او همکلام می‌شوند هستند. این رفتار می‌تواند ویران کننده‌ی رابطه‌ی زناشویی باشد. وقتی یک مرد با زنی که او نمی‌شناسد مانند یک شی‌ء رفتار می‌کند، با همسرش نیز با احترام رفتار نخواهد کرد.

۴. حسادت

یک مرد نامطمئن دوست دارد همیشه همسرش را کنترل کند و تا جایی که ممکن دارد او را نزدیک به خود نگه دارد. او دوست ندارد همسر را از دست بدهد، بنابراین ممکن است به رفتارهای ناسالمی دست بزند تا خیالش راحت باشد. این مرد حتی ممکن است خود را پشت تماس‌ها یا پیام‌ها پنهان کند تا وفاداری همسرش را بسنجد و به این طریق شما را همیشه تحت کنترل خود بگیرد. ضمنا مراقب باشید، اینچنین مردی همیشه از پیروزی‌ها و موفقیت‌های شما ناراضی است و از اتفاق‌های خوب زندگی شما می‌ترسد و هیچ کدام‌تان رنگ شادی را در زندگی نخواهید دید.

خصوصیات شوهر بد را بشناسید

۵. تنبل و تن پرور

بعضی از مردها تنبل هستند و زنی را می‌خواهند که بتوانند به او تکیه کنند. مردهایی که همه چیز را حاضر و آماده می‌خواهند معمولا نسبت به دیگران متوقع هستند و زندگی بسیار سطح پایینی دارند. مردی را پیدا کنید که بتواند از پس خودش بربیاید و اگر لطفی در حقش کردید، قدرشناس باشد.

۶. کسل کننده و بیحال

روزمرگی می‌تواند کسل کننده باشد و اگر مردی با وجود اینکه فکر می‌کند زندگی‌شان یکنواخت شده اما باز هم حرکتی نمی کند تا چیزی را تغییر دهد، در واقع توانایی این کار را ندارد. مراقب باشید، اگر با کسی دوران آشنایی را طی می‌‌کنید که کاری برای هیجان انگیزتر کردن رابطه‌تان نمی‌کند و به یکنواختی قانع است، مطمئن باشید با ازدواج کردن بهتر نخواهد شد.

عادت‌های بد گفته شده، جزو صفات مشترک تقریبا همه‌ی شوهرهایی هستند که همسران‌شان از زندگی خود راضی نیستند. حالا که این ویژگی‌ها را شناختید، بهتر است قبل از وارد شدن به زندگی مشترک، همه چیز را به خوبی ارزیابی کنید و اگر هم در زندگی مشترکی که دارید با این رفتارها مواجهید بهتر است به دنبال راه‌ حل‌های مناسب جهت بهتر کردن اوضاع باشید.

زندگی رنگی با پورتال رنگی


2
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
mahboob

واقعاً درست بود . البته بعضی رفتار های اشتباه خانم ها هم باعث عکس العمل بد همسرشون میشه. اما تحمل کسیکه مرتب بخواد با خرد کردن دیگران خودش رو مهم جلوه بده ، خیلی سخته . بخصوص در معاشرت های فامیلی ، چون هر کسی پیش اعضای خانواده رودربایستی داره و میخواد همسرش به اصطلاح براشون سنگ تموم بذاره . فرق نداره خانوم یا آقا. همه باید با فکر و شناخت انتخاب کنند.

asty

مطلب عالی بود.واقعا همین طوره.
این رفتارها نه فقط در رابطه همسران بلکه در یک خانواده هم ازاردهنده است.مثلا من پدرم چندتا از این رفتارها رو داشته و داره و بابالارفتن سن, ادما نه تنها بهتر نمی شن که بدتر هم میشن.برادرم هم همین طور
و خانم ها به خصوص باید اگاه باشن و جلوی ازدواج های اشتباه رو بگیرند که تنها خودشون بلکه اینده بچه هاشون رو هم تباه میکنن.من خودم فرزند یکی از این جور ازدواج های اشتباهم.