چرا خطای پرستاری صفر نمی‌ شود - پورتال رنگی

اجتماعی ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ یک دیدگاه

چرا خطای پرستاری صفر نمی‌ شود

چرا خطای پرستاری صفر نمی‌شود _ پورتال رنگی به نقل از تسنیم : نائب رئیس شورایعالی نظام پرستاری درباره روش کاهش خطای پرستاری توضیح داد و گفت: همیشه احتمال خطا در حرفه پرستاری وجود دارد و نمی‌توان میزان آن را به صفر رساند.

سیدرضا مظلوم – نائب رئیس شورایعالی نظام پرستاری کشور با اعتقاد به اینکه با کاهش اضافه کار اجباری در حرفه پرستاری می‌توان از میزان بروز خطاهای پرستاری کاست، اظهار داشت: همیشه احتمال خطا در حرفه پرستاری وجود دارد و نمی‌توان میزان آن را به صفر رساند.

مظلوم اظهار کرد: از مسائل مهم در پرسنل پرستاری میزان ساعت کار موظفی و اضافه‌کار است با کاهش ساعت استراحت و افزایش ساعت کار علاوه‌بر خستگی جسمی بر روان فرد هم تأثیرگذار است که همین موضوع احتمال بروز خطای پرستاری را افزایش می‌دهد.

خطای پرستاری

پورتال رنگی : وی اضافه کار اجباری را یکی از علل مهم در افزایش بروز خطاهای پرستاری برشمرد و افزود: اگر متعاقب اضافه کار درآمدی حاصل شود که رضایت شخصی را به‌همراه داشته باشد میزان خطا تا حدودی کاهش می‌یابد

نائب رئیس شورایعالی نظام پرستاری کشور ادامه داد: برای افزایش کیفیت کار و کاهش خطا باید میزان ساعت کار پرستاران طبق قانون ارتقاء بهره‌وری کارکنان بالینی 144 ساعت در ماه است و میزان اضافه کار ماهانه حداکثر 80 ساعت.

مظلوم یادآور شد: هر عاملی که انگیزه شغلی را افزایش دهد نظیر مسایل رفاهی و احترام و رعایت شأنیت در کاهش میزان خطای پرستاری موثر است.

پورتال رنگی : چرا خطای پرستاری صفر نمی‌ شود
منبع: تسنیم

Subscribe
Notify of
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نسرین دوستی
اسفند ۱۲, ۱۳۹۵ ۸:۳۶ ق.ظ

حقوق کم تعدادپرسنل کم تو هر شیفت کار پر استرس میخوان کیفیت بالایی داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x