خانمها بخوانند: خطرات استفاده از دئودورانت

پزشکی و سلامت5 ۱۲ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

خانمها بخوانند: خطرات استفاده از دئودورانت

یکی از روشهایی که اغلب خانمها برای خوشبو بودن به کار می برند، استفاده از اسپری ها و انواع دئودورانت است. و این استفاده در فصول گرم سال بیش از سایر فصلها است. گویا تحقیقات پزشکی به این نتیجه رسیده اند که استفاده از این اسپری ها و دئودورانتها مضر می باشد و خانمها نباید از این محصولات استفاده کنند. در ادامه در این مورد برای شما کاربران عزیز مطالب بیشتری را گردآوری کرده ایم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گیرد. در صورت امکان اطرافیانتان را نیز ار مضرات این محصولات آگاه کنید.

خانمها بخوانند خطرات استفاده از دئودورانت (2)

تازه ترین نتایج پزشکی در مورد استفاده از اسپری و دئودورانتها

ابتلا به سرطان پایان کار نیست اما ابتلا به آن به انجام کارهایی مربوط است که افراد در طول زندگی خود انجام می دهند و می توانند با تغییراتی کوچک خود را در مقابل این بیماری سهمگین واکسینه کنند.

به گزارش پورتال رنگی به نقل از جام جم سرا ، کارشناسان به بانوان توصیه می کنند با انجام راهکارهایی می توانند از ورود مواد سمی به بدن و ابتلا به سرطان پستان تا حد زیادی جلوگیری کنند.
گفتنی است، در بین انواع مختلف سرطان، سرطان پستان بیشتر از بقیه باعث مرگ زنان در رده سنی ۳۵ تا ۵۴ سال می شود، همه ساله میلیون ها دلار در سراسر دنیا صرف مبارزه با این بیماری و ارائه روش های درمانی جدید می شود اما در کنار تمامی موارد تلاش خود بانوان برای محافظت و سم زدایی بدن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
بررسی ها نشان می دهند، کارشناسان اعتقاد دارند پوست به عنوان بزرگترین ارگان بدن می تواند تمامی مواد مغذی و سمی را از محیط اطراف جذب کرده و وارد بدن کند، امروزه استفاده از انواع مختلف محصولات بهداشتی آرایشی از جمله صابون ها، لوسیون ها، کرم ها و دئودورانت ها در بین خانم ها رواج پیدا کرده و می تواند آسیب فراوانی از طریق ورود مواد سمی به بدن برساند.
از جمله خطرناکترین مواد شیمیایی که سرطان زا بودن آنها اثبات شده است و کارشناسان در خصوص استفاده از آنها در ترکیب مواد بهداشتی آرایشی هشدار می دهند می توان موارد زیر را نام برد:

Phathalates و Paraben :این ۲ ماده می تواند باعث اختلال در عملکرد هورمون ها شوند.

antibacterial : این مواد سیستم ایمنی بدن و غدد درون زیر را تحت تاثیر قرار می دهند.

پروپیلن گلیکول: عملکردی مانند ضد یخ ماشین دارد و می تواند آسیب فراوان به بدن وارد کند.

فلزات مس و آلومینیوم : مسبب اصلی ابتلا به بیماری های سرطان پستان و آلزایمر هستند.

Formaldehyde : یک ماده سرطان زا شناخته شده است.

تولید کنندگان دئودورانت ها در سراسر جهان به میزان زیاد از سولفات آلومینیوم استفاده می کنند که براساس مطالعات متعدد یک ماده بالقوه سرطان زا است.
کارشناسان حال برای حفظ سلامت به بانوان توصیه می کنند از روش های مختلف سم زدایی بدن استفاده کنند، از جمله نوشیدن به میزان کافی آب معدنی که می تواند مانع از دست دادن آب بدن شود و سموم را توسط تعریق و یا ادرار از بدن دفع کند.

سونا خشک و تعریق نیز می تواند با خارج کردن سموم از بدن باعث تقویت سیستم ایمنی در مقابل ابتلا به انواع بیماری ها شود.

عدم استفاده مستمر از دئودورانت ها و ضد تعریق ها نیز می تواند باعث حفظ سلامت بدن و کاهش ورود سولفات آلومینیوم به بدن شود، کارشناسان شستشو مداوم بدن، نوشیدن آب و خشک کردن تعریق را یک راه حل مفید برای رفع مشکل بوی نامطبوع بدن می دانند.

پورتال رنگی _ خانمها بخوانند: خطرات استفاده از دئودورانت

منبع: جام جم سرا

برچسب ها
loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !