خطرات Fentanyl چیست - پورتال رنگی

خواص دارو ۱۳ دی ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

کارشناسان می گویند که فنتانیل نوعی داروی مسکن است که می تواند 100 برابر قوی تر از مورفین باشد. این دارو می تواند از طریق پوست جذب شود و مقدار تقریبی آن به اندازه سه دانه شن، می تواند بسیار کشنده و خطرناک نیز باشد.

Fentanyl چیست
ساکرامنتو،کالیفرنیا (سی ان ان) – میزان اعتیاد به مسکن های مواد مخدر و هروئین در امریکا چندین برابر افزایش یافته و خطرناک تر شده است.در حال حاضر تجویز مسکن های بسیار قوی در بازار توسط پزشکان برای تسکین درد بیماران سرطانی غیر قانونی شده است.اما این داروهای مسکن براحتی در خیابان ها خرید و فروش می شوند و اغلب نیز به مرگ منجر می گردند.

تاریخچه دارویی فنتانیل

این داروی فنتانیل، حدودا از سال 1960 میلادی در بازار عرضه شده است. تاثیر این دارو برای تسکین درد فوق العاده و معجزه آسا می باشد، از این جهت این دارو برای تسکین درد شدید بیماران سرطانی تجویز شده است.

Fentanyl چیست
اما نسخه های غیر قانونی این داروی مخدر در جوامع آمریکایی به گونه ای رایج شده است که اغلب مصرف کنندگان به دنبال یافتن قرص یا پودر فنتانیل در بازار هستند. این کاربران معمولا نیز در اثر مصرف بیش از حد این دارو جان خود را از دست می دهند.چراکه این دارو می تواند بسیار کشنده نیز باشد.
سازمان مبارزه با مواد مخدر و مراکز کنترل بیماری اظهار داشته اند که ما با یک بحران بهداشت و سلامت ملی رو به رو هستیم.این در حالی است که فقط تعداد اندکی از افراد برای توقف و کنترل این بحران کشنده تلاش می کنند.

همچنین بخوانید:  ویتامین A و سرطان

DEA (اداره مبارزه با مواد مخدر در آمریکا) تخمین می زند که قاچاقچیان مواد مخدر می توانند یک کیلو گرم از پودر فنتانیل را با ارزش 3300 دلار خریداری کرده و براحتی در بازار آن را 300 برابر ارزش واقعی به فروش برسانند. در این صورت درآمد آن ها از فروش این مقدار فنتانیل چیزی حدود یک میلیون دلار خواهد بود.
تحقیقات DEA نشان می دهد که در حال حاضر باندهای مافی خرید و فروش مواد مخدر در مکزیک، فنتانیل را به طور مستقیم از چین معامله می کنند.

votes
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x