خنده‌ درمانی

مهارت های زندگی ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

خنده و افسردگی

هنگام خندیدن ترشح هورمون‌ های اندروفین و آنکفالین افزایش می‌ یابد. با افزایش این ۲ هورمون که در واقع هورمون‌ های سرخوش‌ کننده هستند، حالتی به افراد دست می‌ دهد که به آن سر مستی و سرخوشی گفته می‌ شود. این حالت دقیقا در تقابل با شرایط خلق پایین و افسردگی قرار می‌ گیرد.

خنده و گوارش

موضوع جالب دیگر در ارتباط با یوگای خنده این است که چنین تمریناتی درواقع مثل ماساژ عمل می‌ کند و خون مورد نیاز اعضای داخلی بدن را تامین می‌ کند. آیا ورزش یا عمل دیگری می‌ شناسید که بتواند اعضای داخلی دستگاه گوارش را از بیرون ماساژ دهد؟ در حقیقت، فقط با خندیدن است که این امکان برای دستگاه گوارش فراهم می‌ شود.

خنده و عضلات صورت

در یوگای خنده با تمریناتی که روی عضلات صورت، حنجره و فک انجام می‌ شود، خوب و راحت خندیدن را یاد می‌ گیریم و این کار باعث سفت شدن پوست صورت و جوان ماندن آن می‌ شود.

 

خنده‌ درمانی

 

خنده و کمرویی

از دیگر مزایای یوگای خنده، بر طرف کردن برخی مشکلات رفتاری مانند خجالتی بودن، یأس و ناامیدی است. ابتدای کار انجام تمرینات یوگای خنده در جمع برای افراد خجالتی کار بسیار سختی است ولی به مرور زمان وقتی می‌ بینند همه این کار را کنار هم انجام می‌ دهند، خندیدن برایشان راحت‌ تر می‌ شود.

خنده و اضطراب

تمرینات یوگای خنده برای افراد مضطرب و نگران هم مفید است. خنده با کاهش غلظت هورمون‌ های استرس مانند کورتیزول آثار استرس را برطرف می‌ کند. فقط کافی است افراد مضطرب تاثیرات مثبت خنده را باور داشته باشند و تمرین کنند.

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !