خنک نگه داشتن کامپیوتر

تکنولوژی ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

خنک نگه داشتن کامپیوتر

خنک نگه داشتن کامپیوتر

خنک نگه داشتن کامپیوتر

خنک نگه داشتن کامپیوتر : کامپیوتر شما از قسمت های زیادی تشکیل شده که اکثر این قطعات المان های الکتریکی میباشند و با روشن شدن کامپیوتر این المان ها شروع به گرم شدن میکنند. برخی از این قطعات مانند سی پی یو و یا کارت گرافیک به حدی داغ میشوند که شما میتوانید با حرارت آن آشپزی کنید. در کامپیوتر های خانگی این گرما به وسیله چندین فن به سرعت ار محیط داخلی کیس خارج میشود. اگر این گرما در داخل کیس باقی بماند صدمات جبران ناپذیری به کامپیوتر شما خواهد زد.
در پایین به یازده روش جهت خنک نگه داشتن کامپیوتر اشاره شده که برخی از آن ها کاملا مجانی یا بسیار ارزان قیمتند.

اجازه دهید هوا جریان یابد

خنک نگه داشتن کامپیوتر

راحت ترین کار ممکن برای خنک نگه داشتن کامپیوتر خود این است که به آن محیطی برای نفس کشیدن اختصاص دهید و تنها برای این کار کافیست اجسام نزدیک کیس را با فاصله از آن قرار دهید مخصوصا اجسام را از پشت کیس دور نگه دارید زیرا بیشترین خروجی هوای داغ از طریق فن های پشت کامپیوتر خارج میشود. در حالت استاندارد فضای خالی کنار و پشت کامپیوتر شما باید دو تا سه اینچ باشد.

از کیس های بسته استفاده کنید

خنک نگه داشتن کامپیوتر ۱

یکی از اشتباهات رایج در خنک نگه داشتن کامپیوتر آن است که اگر کیس باز باشد جریان هوای زیادی در آن گردش میکند و کامپیوتر خنک میماند. اما قسمت گم شده این پازل گرد و خاک است. شاید در نگاه اول اینطور به نظر برسد که کیس باز به گردش هوا کمک میکند ولی وقتی بدانیم که گردو خاک معلق در هوا باعث کندی حرکت فن میشود دیگر در کیس را باز نمیگذاریم. گرد و خاک معلق در هوا به مرور در فن رخنه میکند وباعث کندی حرکت آن میشود و این کندی حرکت خطرات زیادی را برای قسمت های حساس کیستان به همراه دارد.

کامپیوتر خود را تمیز کنید

خنک نگه داشتن کامپیوتر ۲

فن های داخلی کامپبوتر وظیفه اصلی خنک نگه داشتن قطعات حساس را بر عهده دارند.میدانید چه چیزی باعث کندی حرکت فن میشود؟ گردو خاک روی فن اصلی ترین عامل کندی حرکت آن است. یکی از مهمترین فن های داخلی فن سی پی یو میباشد همچنین فن منبع تغذیه هم از فن های مهم داخلی است.استفاده از هوای فشرده و یا دمیدن به فن بوسیله دستگاه هوا کمک بسیار زیادی در رفع گرد و خاک موجود در فن کامپوتر میکند.

کامپیوتر خود را جا بجا کنید

خنک نگه داشتن کامپیوتر ۳

اگر محیطی که کیستان در آن قرار دارد بسیار گرم است پس کامپیوتر خود را جابجا کنید.گاهی تنها چاره شما جابجا کردن کامپیوترتان است. ولی اگر در جابجا کردن اجسام انسان با دقتی نیستید کمی درنگ کنید.ابتدا تمام کابل ها را جدا کرده. سپس جایی که قرار است کامپیوتر به آن منتقل شود پیدا کنید و به آرامی و بدون اینکه به کامپیوتر شما ضربه ای وارد شود کامپیوتر خود را منتقل کنید.

فن سی پی یو خود را ارتقاء دهید

خنک نگه داشتن کامپیوتر ۴

سی پی یو احتمالا گرانترین و حساس ترین قسمت کامپیوتر شماست. فن های مختلفی بر اساس نوع کارکرد و یا حجم پردازش سی پی یو ها بر روی آن ها نصب میشوند تا بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند ویا حتی بتوانند با حداکثر توان ممکن به پردازش دستورات بپردازند.ولی امروزه تعدادی از شرکت ها اقدام به تولید فن های بسیار قدرتمند برای خنک نگه داشتن سی پی یو کرده اند.این فن ها بسیار قدرتمند تر از فن های تعبیه شده بر روی سی پی یو کامپیوترتان است.

فن برای کیس خود قرار دهید

خنک نگه داشتن کامپیوتر ۵

فن کیس یکی از فن های مهم در کامپیوتر شماست.کارکرد آن به گونه ای میباشد که با مکش هوای داغ داخل کیس گرما را از محیط داخل بیرون میکشد. اگر از بین تمامی مراحل بالا به نتیجه نرسیدید این مورد به شما کمک میکند.حالا راهکار مناسب آن است که از رو فن استفاده کنید .یکی را در جلوی کیس قرار دهید تا هوای خنک را به داخل کیس انتقال دهد و فن دوم در عقب کیس هوای گرم را خارج کند

overclock را متوقف کنید

خنک نگه داشتن کامپیوتر ۶

اگر شما نمیدانید که اوور کلاک چیست نگران نباشید. شما به خوبی مطلع هستید که اوور کلاک کامپیوتر شما را به حد نهایت ظرفیت آن سوق میدهد. پس حتما به خوبی درک خواهید کرد که این کار چه فشار بیش از حدی به سیستم اعمال خواهد کرد.
پس اگر هنوز احساس میکنید که با وجود مراحل بالا کامپیوتر شما بیش از حد گرم میشود توصیه من به شما این است که کامپیوتر خود را بر اساس پیش فرض کارخانه سازنده بازگردانید.

نُقل خبر _ خنک نگه داشتن کامپیوتر
خنک نگه داشتن کیس کامپیوتر

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !