چطور خوابی آرام و لذت بخش داشته باشید ؟ - پورتال رنگی

زندگی سالم ۱۱ دی ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

5 گل و گیاه آپارتمانی که موجب می شود شما خوابی آرام و لذت بخش داشته باشید

گل و گیاهان آپارتمانی هستند که برای دکوراسیون و تزئین فضای داخلی منزل بسیار مناسب می باشند، اما علاوه بر این این گیاهان بر سلامت عمومی شما نیز تاثیر مفیدی خواهند داشت. برخی از گیاهان موجب تصفیه هوا و ایجاد فضایی آرامش بخش در محیط می شوند.  در این صورت این گیاهان می توانند به صورت قابل ملاحظه ای کیفیت خواب شما را بهبود دهند. در اینجا شما با 5 نوع از این گیاهان مفید و موثر که خوابی آرام را برایتان به ارمغان می آورند آشنا می شوید. حالا شما نیز می توانید خوابی آرامش همچون کودکتان داشته باشید.

اریکا پالم

اریکا پالم گیاه آپارتمانی که موجب می شود شما خوابی آرام و لذت بخش داشته باشید

این گیاه آپارتمانی هوا را تصفیه می کند و موجب برطرف شدن سموم و دی اکسید کربن محیط می شود. علاوه بر این گیاه اریکا پالم موجب رطوبت هوا نیز می گردد، در این صورت این گیاه برای فصل زمستان که وسایل گرمایشی هوای محیط را خشک می کنند مفید و موثر می باشد.

2. آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاه آپارتمانی که موجب می شود شما خوابی آرام و لذت بخش داشته باشید

این گیاه به عنوان پاک کننده مواد شیمیایی مضر در فضای محیط مانند فرمالدئید شناخته شده است. این گیاه بر خلاف دیگر گیاهان در هنگام شب در فضای محیط اکسیژن تولید می کند. علاوه بر این آلوئه ورا از خود گازی تولید می کند که موجب تقویت و بهبود سیستم ایمنی در بدن می گردد.

3. فیکوس بنجامین

فیکوس بنجامین گیاه آپارتمانی که موجب می شود شما خوابی آرام و لذت بخش داشته باشید

گیاه آپارتمانی بنجامین پاک کننده ترین گیاه شناخته شده است. این گیاه می تواند بیش از 70 درصد از بنزن، تولوئن، آمونیاک و دیگر مواد مضر در هوای محیط را بر طرف نماید. این مواد مضر در هوای محیط توسط پارکت چوبی (لینولئوم)، نئوپان و دیگر مواد مصنوعی با کیفیت پایین که در محیط به کار رفته است تولید می شود. علاوه بر این گیاه بنجامین بیش از نیمی از میکروب های موجود در محیط را از بین می برد و به طور قابل توجهی کیفیت خواب شما را نیز بهبود می بخشد. شما می توانید با قرار دادن یگ گلدان بنجامین در فضای اتاق خوابتان دکوراسیون زیبایی نیز خلق نمایید.

4. سانسوریا تریفاسکیاتا

سانسوریا تریفاسکیاتا گیاه آپارتمانی که موجب می شود شما خوابی آرام و لذت بخش داشته باشید

این گیاه برای سیستم ایمنی بدن و سیستم تنفسی بسیار مطلوب و مفید می باشد. گیاه سانسوریا می تواند موجب تسکین سردرد و کاهش فشار خون بالا نیز شود. این گیاه در طول شب در فضای محیط اکسیژن تولید می کند و به این ترتیب موجب دفع دی اکسید کربن هوا می شود.

5. سرخس بوستونی

سرخس بوستونی گیاه آپارتمانی که موجب می شود شما خوابی آرام و لذت بخش داشته باشید

گیاه آپارتمانی سرخس بوستونی حاوی اسانس، فلانوئیدها و یگر مواد مفید می باشد. بنابر این گیاه سرخس بوستونی به صورت قابل توجهی سیستم عصبی شما را تسکین و موجب کاهش استرس می گردد.

منبع: وبسایت healthyfoodteam

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of