خواب راحت با داروهای خواب آور گیاهی

زندگی سالم ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ یک دیدگاه

خواب راحت با داروهای خواب آور گیاهی

داشتن خواب راحت یکی از دغدغه های افرادی است که بنا به دلایل متفاوت که بر گرفته از سبک زندگی شان است بی خوابی های مکرر را تجربه کرده اند. شاید هر کدام از ما اگر سبک زندگی مان را تغییر دهیم بتوانیم نه فقط خواب بلکه بسیاری از مشکلات روحی در رندگی مان را برطرف کنیم و بتوانیم یک زندگی بدون دغدغه را سپری کنیم. در این مطلب برای شما در مورد انواع خواب آورهای گیاهی صحبت کرده ایم که یقینا می توانند به نسبت داروهی شیمیایی عملکرد بهتر با عوارض کمتری و یا گاهی بدون عوارض برای ما داشته باشند.

طب سنتی و درمان اختلالات خواب

خواب راحت با داروهای خواب آور گیاهی (۲)

یک کارشناس طب سنتی خواب آورهای گیاهی را تشریح کرد و گفت: مصرف غذاهای نفاخ, چرب, سرخ کرده و به اصطلاح غذاهای سنگین و غلیظ خود عامل بی‌خوابی است

به گزارش پورتال رنگی به نقل از سلامت نیوز, سید جواد علوی درباره خواب آورهای گیاهی, اظهار داشت: در طب سنتی گیاهان مختلفی وجود دارد که به خواب راحت و بی‌خوابی کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید:

خواب راحت و سریع

به گفته وی گیاه اسطوخودوس ازدیدگاه طب سنتی گیاه ضد خستگی و استرس است, مصرف آن می‌تواند به پاکسازی مغز از اخلاط مضر کمک کرده و آرامش بخش بسیاری خوبی است. اسطوخودوس اضطراب و بی‌خوابی را کاهش می‌دهد و باعث افزایش کیفیت خواب می‌شود البته لازم به ذکر است که برای افراد سرد مزاج بسیار خوب است و افراد گرم مزاج از مصرف زیاد آن خودداری کنند.

این کارشناس طب سنتی اضافه کرد: بابونه از دیدگاه طب سنتی دارای طبع گرم و خشکی است یکی از بهترین گیاهان دارویی برای رفع کاهش اضطراب و بی خوابی است البته بسیاری از سرد مزاجان که احساس کسالت و ناخوشی دارند, مصرف بابونه بسیار برای آنها خوب است؛ بابونه برای رفع مشکلات گوارشی نیز بسیار مفید است.

خواب راحت با داروهای خواب آور گیاهی (۱)

علوی ادامه داد: گل ساعتی یا گل راعی گیاهی آرام بخش و خواب آور است که نوشیدن دمنوش برای رفع ناراحتی‌های اعصاب بسیار مفید است که علاوه بر کاهش اضطراب و استرس به خواب راحت کمک می‌کند.

وی بیان داشت: سنبل الطیب یا علف گربه گیاهی است که از زمان‌های گذشته برای رفع اضطراب و آرامبخشی استفاده می‌شده و برای بی‌خوابی نیز بسیار عالی است البته گیاهانی که نام برده شد برای رفع بی‌خوابی سردمزاجان بسیار عالی است.

این کارشناس طب سنتی افزود: مصرف غذاهای نفاخ, چرب, سرخ کرده و به اصطلاح غذاهای سنگین و غلیظ خود عامل بی‌خوابی است, وجود نفخ در سیستم گوارش مانع خواب عمیق و راحت می‌شود.

پورتال رنگی _ خواب راحت با داروهای خواب آور گیاهی

منبع: سلامت نیوز

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
اشی

با این هم دمنوشی که هر روز یکجور مصرف میکنیم اصلا استرس از من دور نمی شود تاحتی بابونه