خوارکی های مفید برای افراد مبتلا به آلرژی

سیستم تنفسی ۲۱ آذر ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

خوارکی های مفید برای افراد مبتلا به آلرژی

آلرژی یکی از انواع حساسیت ها است که برخی افراد به آن مبتلا هستند و این حساسیت های آلرژیک ممکن است به صورت فصلی پدیدار شوند. در این مطلب مواد خوراکی مفید برای افراد آلرژیک را در نظر رگفته ایم. با ما همراه باشید.

خوارکی های مفید برای افراد مبتلا به آلرژی

چه خوراکی هایی برای افراد آلرژیک مفید است

آلرژی یا حساسیت واکنش بدن به مواد خارجی از جمله گرده گیاهان، مواد غذایی، آلاینده های هوا و … است که با علایمی همچون عطسه، سرفه، آبریزش چشم و بینی و گاهی واکنش های بسیار شدید و خطرناک همراه است. اگر به آلرژی مبتلا هستید در کنار روش های درمانی که توسط پزشک برای شما تجویز می شود، این مواد غذایی را نیز به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
غذاهای پر فیبر و ماست بخورید

طبق یافته های محققان دانشگاه «میشیگان» حفظ تعادل میکروفلور روده (باکتری های مفید روده)، افراد را در مقابل آلرژی فصلی و آسم حفاظت می کند. برای حفظ تعادل میکروفلور دستگاه گوارش، مقادیر کافی از غذاهای غنی از فیبر نظیر میوه ها، سبزیجات، غلات سبوس دار و مغزها را در برنامه غذایی تان داشته باشید.ماست یکی دیگر از مواد غذایی مفید بر علیه آلرژی است. مطالعه بر روی ۱۲۰ فرد بزرگسال توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان داد که، مصرف ۱۸۰ گرم ماست در روز، تعداد روزهایی که افراد دچار تب یونجه (آلرژی فصلی) می شدند، را کاهش داد. همچنین این افراد علایم کمتری از آلرژی را نسبت به قبل نشان دادند.
چای سبز بنوشید

طبق یافته های محققان ژاپنی، چای سبز به دلیل داشتن متیلات اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) می تواند خواص ضد آلرژی داشته باشد. لذا مصرف روزانه آن توسط محققان توصیه شده است.
اسیدهای چرب امگا-۳ مصرف کنید

مطالعات نشان داده است که، مصرف اسیدهای چرب امگا-۳ می تواند بدن را در مقابل تولید بالای برخی آنتی بادی هایی که آلرژی را بدتر می کنند، محافظت نماید. علاوه بر این، امگا-۳ خواص ضد التهابی نیز دارد که، شدت علایم آلرژیک را کاهش می دهد. ماهی به خصوص انواع چرب آن، منبع غنی اسیدهای چرب امگا-۳ است. علاوه بر ماهی های چرب، گردو و تخم کتان هم از منابع خوب امگا ۳ هستند.

برچسب ها

Please Login to comment