خواص تمشک قرمز در پیشگیری از آلزایمر

اعصاب و روان , خواص خوراکی ها ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

خواص تمشک قرمز در پیشگیری از آلزایمر

بیماری آلزایمر یکی از مشکلاتی است که حافظه انسان را به طور کامل تحت تاثیر منفی خود قرار می دهد و اغلب هم در سنین میانسالی به بعد رخ می دهد. این بیماری عوامل مختلفی دارد، از جمله علل زنتیکی و همینطور سبک زندگی از مهمترین آنها هستند. توصیه متخصصان آن است که با ایجاد تغییر در سبک زندگی از به وجود آمدن آلزایمر پیشگیری نمود. یکی از این تغییراتف به نوع مواد غذایی مورد مصرف بر می گردد. باید از مواد مغذی و تازه استفاده کرد تا از شکل گیری این مشکل برای بدن پیشگیری کرد. در تازه های پزشکی عنوان شده است که تمشک قرمز در این راستا بسیار مفید است و به شدت مصرف آن توصیه شده است.

خواص تمشک قرمز در پیشگیری از آلزایمر (3)

پزشکان معتقدند مصرف تمشک قرمز می‌تواند خطر ابتلا به آلزایمر را در افراد کاهش دهد.

به گزارش پورتال رنگی به نقل از ایسنا، به گفته پزشکان آمریکایی میوه تمشک قرمز سرشار از مواد مغذی است که نه تنها می‌تواند خطر بیماری‌های کشنده قلبی–عروقی، دیابت و بیماری کبد را کاهش دهد بلکه فاکتور پیشگیرانه موثری برای حفاظت از افراد در برابر آلزایمر است.

بررسی انجام شده حاکی از آن است که تمشک قرمز سرشار از فاکتورهای ضدالتهابی و آنتی‌اکسیداتیو است. در واقع این میوه هم برای سلامت قلب و هم مغز مفید است و به فرد کمک می‌کند عملکرد سالم مغزی خود را از دست ندهد.

تمشک قرمز

به گزارش ساینس ورلد ریپورت، یکی از محققان این مطالعه از موسسه فناوری ایلی‌نوی آمریکا گفت: اگرچه مطالعات انجام شده در مورد تاثیر تمشک قرمز بر کاهش بیماری آلزایمر کاملا محدود است، شواهد چشمگیری وجود دارد که نشان می‌دهد ترکیب‌های پلی‌فنول تمشک قرمز، استرس اکسیداتیو و التهاب را کاهش داده است که در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر و حتی کند کردن روند پیری مغز نقش دارد.

پورتال رنگی _ خواص تمشک قرمز در پیشگیری از آلزایمر

منبع: سلامت نیوز

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !