خوردن شکلات باعث کاهش مقاومت به انسولین و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع دوم و بیماریهای قلبی عروقی می شود! - پورتال رنگی

خواص خوراکی ها 12 اردیبهشت 1395 بدون دیدگاه

خوردن روزانه شکلات برای سلامت مفید است

اگر عاشق شکلات هستید و نگرانید که علاقه تان به شیرینی باعث شود که سلامتتان به خطر بیفتد باید بگویم که آخرین مطالعه چاپ شده در نشریه تغذیه انگلیس خبرهای خوبی برایتان دارد.
خوردن روزانه شکلات کمک می کند که از بروز دیابت نوع 2 و مقاومت به انسولین که فاکتور مهمی برای بیمارهای قلبی عروقی هم هست جلوگیری شود.
محققین چند دانشگاه در استرالیا روی 1153 فرد بین 18 تا 53 سال که احتمال بروز بیماری قلبی در آنها زیاد بود مطالعه کردند

در افرادی که 180 گرم ( یک قطعه) شکلات در روز مصرف می کردند، مقاومت به انسولین کاهش یافته بود و آنزیم های کبدی آنها بهتر عمل می کردند.
دکتر استرینجس گفت: ” براساس مشاهدات مختلف واز جمله مشاهدات تیم ما، محصولاتی که بر پایه کاکائو هستند باید یه رژیم غذایی افراد برای بهبود وضعیت قلبی عروقی افزوده شوند. البته تنها مشاهدات کافی نیست و باید تحقیق مستدل تری صورت بگیرد.”

کاربردهای بالقوه این دانش شامل توصیه های متخصصین بهداشتی برای مصرف طیف گسترده ای از غذاهای غنی شده از فیتوکمیکال ها، مانند مقدار متوسطی از شکلات تیره می شود.

اگر چه حتما باید بین کاکائوی طبیعی و فرآوری شده که جزو مواد غذایی بسیار پر انرژی هست تفاوت قائل شویم.
بنابراین، فعالیت فیزیکی ، رژیم غذایی و دیگر عوامل سبک زندگی باید به دقت متعادل و هماهنگ شوند تا در طول زمان از افزایش وزن جلوگیری شود.

پروفسور اصلی تیم تحقیقاتی گفت: ” میزان مصرف استفاده از شکلات می تواند یک نشانگر مناسب برای گزارشات جامعه شناختی، تعیین سبک زندگی بهتر وسبک غذایی سالمتر باشد. مثل مشاهداتی که براساس میزان مصرف شکلات انجام گرفت و فاکتورهای مقاومت به انسولین و آنزیم های کبدی را اندازه گرفت.”

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of