خوردن گرمی در فصل گرم مجاز است؟

طب سنتی ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

از نظر طب نوین مصرف مواد غذایی با طبع گرم در فصل گرم هیچ ضرری ندارد، جز اینکه افرادی که با خوردن مواد با طبع گرم دچار جوش یا التهابات پوستی می‌ شوند باید بیشتر رعایت کنند و از زیاده‌ روی در مصرف این مواد غذایی بپرهیزند.

از نظر طب سنتی، خوردن مواد غذایی با طبع گرم توسط افرادی که خودشان هم طبع گرمی دارند به‌ خصوص افراد با طبع گرم و خشک، شدت گرمی را در آنها افزایش می‌ دهد. به همین دلیل اصولا به افراد گرم‌ مزاج توصیه می‌ شود در فصول گرم سال مواد غذایی با طبع گرم نخورند تا کمتر دچار عارضه شوند.

این افراد باید از مواد غذایی با طبع سرد و تر استفاده کنند، اما افرادی که سرد مزاج هستند ممنوعیتی در خوردن مواد غذایی با طبع گرم ندارند.

خوردن گرمی در فصل گرم مجاز است؟

این افراد معمولا با خوردن زیاد سالاد، ماست و مواد غذایی با طبع سرد دچار دل‌ درد و دل‌ پیچه می‌ شوند و لازم است برای اصلاح سردی غذاها، نبات، خرما یا موادی با طبع گرم بخورند.

اگر این افراد در فصول گرم سال از مواد غذایی با طبع گرم استفاده کنند هیچ مشکلی نخواهند داشت بنابراین ابتدا باید طبعتان را بشناسید و بعد بر اساس آن از مواد غذایی با طبع گرم یا سرد استفاده کنید تا دچار مشکل و عارضه نشوید.

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !