خونریزی نامنظم رحم و بی نظمی قاعدگی در زنان - پورتال رنگی

بهداشت و سلامت بانوان ۰۵ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

خونریزی نامنظم رحم و بی نظمی قاعدگی در زنان نشانه چیست ؟

سلامت و بهداشت زنان یکی از مهمترین فاکتورهای سلامت یک جامعه است چرا که نه تنها خود سالم هستند بلکه فرزندان سالمی هم به دنیا آورده و پرورش می دهند. اما بنا به هر علت ممکن است سلامت خانمها به خطر افتاده باشدد که در ابتدا با علائمی همراه هست که می توان با بررسی این علایم درمان را سریع تر شروع کرد و یا حتی از بروز مشکل پیشگیری کرد. ما در این مطلب از پورتال رنگی برای شما در مورد خونریزی رحم مزالبی را گرداوری و منتشر کرده ایم.

اگرمابین عادت ماهانه خون ریزی دارید حتما به پزشک زنان مراجعه کنید وعلت ان رابیابید وازبروز هرگونه مشکل جلوگیری کنید ، خون ریزی مابین عادت ماهانه را خون ریزی غیر طبیعی رحم می گویند خون ریزی که ممکن است به علل گوناگون ایجادشود در حالیکه که بسیاری افراد فکرمی کنند خونریزی نامنظم رحم همان نامنظمی قاعدگی است اما این طور نیست و علتی دارد.

خونریزی نامنظم رحم و بی نظمی قاعدگی در زنان

خونریزی نامنظم رحم ما بین دوران قاعدگی

مشکل علل خون ریزی مابین عادت ماهانه به سه دسته کلی تقسیم می شود:

واژینال
رحمی
تخمدان
اگرخون ریزی ناشی ازاین اعضا باشد علل گوناگونی دارد

خونریزی نامنظم رحم به دلیل جلوگیری از بارداری

قرص های ضد بارداری قرص های ضدبارداری یاوسیله های ان ال یو دی باعث خون ریزی نامنظم می شود چون حاوی هورمون هایی هستندکه وقتی واردرحم می شوند نامنظمی ایجادمی کند اگرروش جدیدی راشروع کردیدودوباره این اتفاق افتادبه پزشک زنان مراجعه کنیدتاموقعیتتان رابررسی کندالبته همه ی درمان های ضدبارداری چرخه ماهانه راتغییرمیدهدممکن است باعث خون ریزی کم یا زیاد شود
مشکلات هورمونی می تواند علت خونریزی نامنظم رحم
خانم ها دو هورمون مهم بنام استروژن پروژسترون دارند که مسئولیت چرخه ماهانه رابرعهده دارند وقتی تعادل هرکدام ازاین هورمون ها بهم بریزد خون ریزی نامنظم می شود و باعث دردعادت ماهیانه ، خون ریزی شدید و خون ریزی مابین عادت می شود. برخی از عدم تعادل هورمون ها به دلیل مشکلات تیروئید تخمدان پلی کیستیک چاقی قطع ناگهانی قرص ضدبارداری بیماری های مقاربتی ایجادمی شود؛ بیماری های مقاربتی مثل سوزاک و کامیدیا باعث خون ریزی واژینال بعداز آمیزش محافظت نشده می شود.

همچنین بخوانید:  بایدها و نبایدهای حمام کردن در دوران قاعدگی

خونریزی نامنظم رحم و بی نظمی قاعدگی در زنان

بعضی ازنشانه های بیماری های مقاربتی

تب
سوزش ودرد هنگام ادرار
دردهنگام امیزش
ترشح نامعمول واژینال
اگرازهرکدام از این نشانه هاراتجربه کرده اید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

خونریزی نامنظم رحم خبر از عفونت می دهد

عفونت یکی دیگر ازعلل رایج خون ریزِی واژینال عفونت است ، علل عفونت رعایت نکردن بهداشت ،عدم کنترل سطح هورمون ، بیماری های مقاربتی و یائسگی است. قبل ازیائسگی خون ریزی های نامنظم اتفاق می افتد وخون ریزی لکه لکه را تجربه می کنید حتی بعداز قاعدگی قطع شدن خون ریزی بعضی خانم ها ترشحات قهوه ای رنگ شبیه خون دارند.

خونریزی نامنظم رحم به دلیل پلیپ و فیبروم

پلیپی که در رحم رشد می کند باعث خون ریزی می شود وبسیاری از خانم ها متوجه هیچ نشانه ی از آن نمی شوند.
خون ریزی و گرفتگی عضلات شکم نشانه مشکلات در رحم است مشکلاتی مثل فیبروم ؛فیبروم ها خوش خیم هستند و در حقیقت تومورهای سرطانی نیستند که درداخل رحم شکل می گیرند که توسط پزشک تشخیص داده می شود و به راحتی درمان می شود.

برخی ازنشانه های فیبروم

درد هنگام امیزش
تکرر ادرار
خون ریزی مابین عادت
کیست تخمدان دلیل دیگری بر خونریزی نامنظم رحم
کیست هایی که داخل تخمدان تولید می شوند و بعد از رهاکردن تخمک پاره می شود؛ این پارگی باعث گرفتگی شکم ، درد و خون ریزی واژینال می شود. بامشاهده اولین نامنظمی خون ریزی به پزشک مراجعه کنید تا شرایط شما را ارزیابی واز بروز بیماری سخت تر جلوگیری کند.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x