خیانت به همسر در این مردان دیده می شود!

زناشویی ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

خیانت به همسر در این مردان دیده می شود!

مردان خیانتکار تعدادشان از زنان خیانتکار بیشتر است‎

مردان خیانتکار تعدادشان از زنان خیانتکار بیشتر است. در این مقاله به شما می گوییم که کدام دسته از مردان بیشتر به همسرشان خیانت می کنند.

چه مردانی بیشتر خیانت می کنند

تعداد مردان خیانتکار به‌ مراتب از زنان خیانتکار بیشتر است. این قبیل افراد دلایل متعددی برای توجیه اقدام غیر‌اخلاقی خود ذکر می‌کنند. عده‌ای بیماری و ناتوانی جسمی یا روحی همسرشان را بهانه می‌کنند و عده‌ای دیگر انسان‌های خودشیفته و مغروری هستند که فکر می‌کنند همسرشان به خیانت آنها پی نخواهد برد. پِپِر شوارتز، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه واشنگتن معتقد است به تعداد آدم‌های خیانتکار روی زمین دلایل متنوع برای خیانت وجود دارد.

مردان وابسته به همسر بیشتر خیانت می‌کنند

کارشناسان معتقدند کسانی که به لحاظ اقتصادی به همسران شان وابسته‌اند، بیشتر در خطر اقدام به خیانت قرار دارند. آمارها نشان می‌دهد چنانچه سطح درآمد یک مرد از همسرش پایین‌تر باشد، احتمال ارتکاب خیانت از سوی او به‌ مراتب بیشتر از عکس این حالت است. شاید علت این باشد که جامعه به مردان می‌آموزد مرد باید نان آور خانه باشد.

کریستین مانش، استادیار جامعه‌ شناسی دانشگاه کانکتیکات توضیح می‌دهد مردان کم درآمد وقتی می‌بینند چرخ زندگی به دست همسرشان می‌چرخد احساس بی‌کفایتی می‌کنند. این مردان وقتی احساس می‌کنند نقش مردانه آنها با تهدید مواجه شده سعی می‌کنند به نحوی مردانگی خود را ثابت کنند. آنها پریشان گونه به‌دنبال راهی می‌گردند تا به همسرشان گوشزد کنند اقتدار مردانه آنها همچنان پابرجاست، حتی اگر خودشان در شرایط فعلی نان‌آور خانهنباشند. از طرف دیگر، حتی اگر مرد به لحاظ اقتصادی خودکفا بوده و به همسرش وابسته نباشند، باز هم احتمال بروز این رفتار نابهنجار از سوی آنها بالاتر از زنان گزارش شده، زیرا فرصت خیانت برای آنها فراهم‌تر است. زنان نان آور پس از اتمام کار باید به انجام امور منزل برسند یا از فرزندانشان مراقبت کنند و عملا دیگر فرصتی باقی نمی‌ماند که به رابطه‌ای جدید فکر کنند.

خیانت به همسر در این مردان دیده می شود!

۲ دسته اصلی خیانتکاران

محققان توانسته‌اند مردان و زنان خیانتکار را به دو دسته تقسیم کنند؛

– دسته اول شامل کسانی می‌شود که از زندگی زناشویی خود خسته شده‌اند و رابطه فعلی دیگر برای آنها جذابیتی ندارد

اینها اغلب افرادی هستند که مدت طولانی در یک رابطه بوده‌اند و اکنون به‌دنبال یک نشاط جدید می‌گردند. دسته اول به معنای واقعی خواهان شروع یک رابطه جدید نیستند و فقط تمایل دارند از آشنایی با آدم‌های جدید و شروع رابطه با آنها سرگرم شوند.

در نشست سالانه سال گذشته انجمن جامعه‌شناسی آمریکا عنوان شد زنان متأهلی که به شوهرشان خیانت می‌کنند عمیقا به‌دنبال یک زندگی به تعبیر خودشانعاشقانه‌تر می‌گردند. گفته می‌شود این زن‌ها با این که از شوهرشان راضی هستند و حرفی از طلاق نمی‌زنند، اما یک رابطه جدید را خارج از ازدواج شروع می‌کنند.

– دسته دوم شامل کسانی می‌شود که از رابطه زناشویی فعلی خود احساس رضایت نمی‌کنند

اینها اغلب افرادی هستند که به دلایل مختلف ـ شاید وجود فرزند یا منافع مالی ـ قصد جدایی ندارند، اما به شدت به دنبال چیزی می‌گردند که احساسات‌شان را با آن ارضا کنند و متأسفانه در بسیاری موارد، تنها چیزی که به نظرشان می‌رسد وارد شدن به یک رابطه غیراخلاقی است. در این میان هستند عده‌ای که به قصد انتقامجویی اقدام به این کار می‌کنند. هر چند مطالعات اخیر حاکی از آن است که انتقام‌جویی علت اصلی این رفتار نابهنجار نیست.

در پایان کارشناسان یادآور می‌شوند اطلاع از خیانت همسر مسأله‌ای ناگوار است و فرد خیانتکار باید در انتظار واکنش شدید اخلاقی و قانونی باشد. التیام این زخم مدت‌ها طول می‌کشد، اما چنانچه بنیاد خانواده از استحکام کافی برخوردار باشد، امید است مرد یا زن خیانت دیده همسر خیانتکار را ببخشد و این بحران هر چند سخت از سر گذرانده شود. در این موارد مراجعه به مشاور خانواده نیز توصیه می‌شود.

دلایل خیانت مردان در زندگی زناشویی

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا مردان به همسران خود خیانت می کنند؟ خیانت گاهی زنانه است و گاهی مردانه، اما بعضی از دلایل خیانت، مختص مردان است.

پدیده نا به هنجار خیانت گاهی در کنار درخت ریشه دار ازدواج وجود دارد. این پدیده شوم در هر ازدواجی با هر سبکی، چه سنتی و چه مدرن ممکن است اتفاق بیافتد و آثار مخرب خود را بر زندگی مشترک به جای می گذارد. بزرگترین آسیب را همسری می بیند که مورد بی وفایی واقع شده است و در مرتبه بعدی فرزندان از این وادی بی نصیب نخواهند ماند.
مردان به نسبت زنان در زندگی مشترک بیشتر دچار خیانت می شوند و خوشبختانه هنوز زنان جامعه ما دارای میزان بالایی از عفت و وفاداری هستند و به شرایط اخلاقی جامعه پایبند تر هستند.
آمارها نشان می دهد که مردان در سنین ۲۸ تا ۵۰ سالگی بیشتر به همسران خود خیانت می کنند و کمتر دیده شده است که مردان بالای ۵۰ سال به دنبال رابطه ای فراتر از رابطه زناشویی خود باشند.

چرا مردان به همسرشان خیانت می کنند؟

یکی از دلایل مشترک خیانت در میان زوجین کمبود تقوا و پایبند نبودن به امور اخلاقی است. بعضی از دلایل خیانت زوجین، مختص مرد یا زن است. در این جا به مواردی اشاره می شود که باعث به وجود آمدن خیانت از جانب مردان می گردد.

_ هفتاد درصد مردانی که نسبت به همسرشان خیانت کرده اند اظهار می دارند که در مسایل جنسی مشکل دارند و نیازشان برطرف نشده است که دست به خیانت زده اند.

خیانت به همسر در این مردان دیده می شود!

_ عدم جذابیت همسر

عدم رسیدگی به وضع ظاهری و شلختگی ، از اموری است که می تواند به راحتی مردان را به سمت زنان دیگر سوق دهد، نظافت و آراستگی از اولین آداب همسر داری است.

_ عدم برقراری رابطه صحیح اخلاقی

بعضی از زنان در خانواده رفتارهایی را از خود نشان می دهند که باعث می شود زندگی به جهنمی کوچک برای همسرانشان تبدیل گردد، نق زدنهای دائمی، درگیری های لفظی ، ناسزاگویی و …. در این موارد مرد برای رهایی از جهنم ساخته شده توسط همسرش به دنبال رابطه ای در بیرون از منزل برای ایجاد آرامش از دست رفته اش می گردد.

_ انتخاب اشتباه

بعضی از آقایان برای توجیه خیانت خود، می گویند: انتخاب شان نادرست بوده است. آنها معتقدند که از ابتدا اشتباه کرده اند و فردی که با او ازدواج کرده اند، کسی نبوده که فکرش را می کردند و یا انتخاب همسر خود را به نوعی تحمیل از جانب خانواده می دانند. این گونه از مردان عنوان می کنند که به دلیل اینکه بعد از مدتی علاقه ای بین آنها ایجاد نشده آنها ترجیح داده اند در کنار فردی دیگر که عاشقانه دوستش دارند زندگی کنند.

_ خیالات واهی

بعضی از آقایان دچار تصورات و خیالات واهی هستند. آنها در برخود با زنان دیگر به این نتیجه می رسند که زنان دیگر بدون عیب و نقص هستند و اگر با یکی از آنها ازدواج کرده بودند، زندگی بهتری داشتند. این خیالات و تصورات زمینه خیانت به همسر را آماده می سازد و در اکثر قریب به اتفاق موارد دیده شده است که بعد از برقراری رابطه جدید مرد متوجه شده است که تصوراتش سرابی بیش نبوده است.

_ عدم تناسب زوجین

اگر در زمان ازدواج تفاوت فاحشی در میان زوجین وجود داشته باشد، در مواردی این عدم تناسب به خیانت منجر می شود. به طور مثال اگر زن از موقعیت اقتصادی بهتری نسبت به مرد برخوردار باشد و یا زن از نظر سطح تحصیلات در مراتب بالاتری از همسر خود قرار داشته باشد، ممکن است مرد احساس کند که همسرش این برتری را به رخ او می کشد. شاید خیانت، یکی از راههایی است که برای تلافی به ذهن شان می رسد. مرد برای جبران غرور شکسته در صدد شکستن غرور همسرش بر می آید و در این صورت به نظرش می رسد، ساده ترین راه خیانت است. می توان گفت ، در این مواقع خیانت راهی است برای بالا بردن اعتماد به نفس است.

_ اتهام خیانت عاملی برای خیانت

مردانی که همواره از سوی همسرشان در مظان اتهام هستند و باید هر لحظه پاسخگوی سوالاتی نظیر کجا بودی ؟ کی می آیی ؟ و… باشند به مرور از این تعقیب و گریزها خسته شده اند،آمادگی بیشتری برای خیانت پیدا می کنند.

اگر چه دلایلی که در بالا ذکر گردید، هر کدام در بروز خیانت نقش دارند ولی نمی توان مسئله هوسرانی بعضی از مردان را انکار کرد. مردانی هستند که زنان شایسته و نیکو در منزل دارند و تمام نیازهایشان از جانب همسرانشان چه به لحاظ جسمی و چه روحی تامین می شود ولی نمی توانند در مقابل جذابیت سایر زنان خودشان را کنترل کنند و در پی هوسرانی به همسرانشان خیانت می کنند.

اگر زن و مرد به ارزشهای انسانی و اخلاقی خود پی ببرند، هرگز دست به خیانت نخواهند زد. هر زندگی دست خوش مشکلات خاص خود است و غیر واقع بینانه است که تصور کنیم زوج های دیگر هیچ مشکلی ندارند و در خوشبختی کامل به سر می برند. ما با به وجود آمدن مشکلات، نباید برای فرار از آن خود را به آغوش دیگری بیندازیم که معلوم نیست در آن آرامش را بیابیم یا خیر؟ این در حالی است که با یک تصمیم نادرست، سرنوشت زندگی مان را تغییر می دهیم.
بهتر است در مواجهه با مشکلاتی که با همسرمان داریم ابتدا عقلانی بیندیشیم. تلاش در بهبود شرایط و حل مشکلات در فضای ساده و صمیمی داشته باشیم . لازم است از متخصصین متعهد و کار آمد نیز در زمان مناسب استفاده کنیم، پس این نکته را همیشه به خاطر داشته باشیم «خیانت هیچ وقت راهکار مناسبی نبوده و نخواهد بود.»

زندگی رنگی با پورتال رنگی

Please Login to comment