طرز تهیه یک داروی قدیمی برای درمان درد استخوان

استخوان و مفاصل ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ یک دیدگاه

درمان درد استخوان

داروی درد استخوان را می توانید در خانه درست کنید

وقتی به تسکین دردهای مفاصلی و استخوانی اشاره می کنیم در مورد مسئله های مهمی صحبت می شود ، استخوان ها مسئول حفاظت کل بدن محافظ مغز قلب و سایر ارگانهای بدن هستند به علاوه استخوانها مسئول ذخیره مواد معدنی حیاتی اندامها اند. در کل وقتی صحبت از آسیب استخوان ها می شود گیج می شویم در حقیقت آسیب مفاصل است.داروی درد استخوان

یکی از علل اصلی این ناراحتی استئوارتریت است دردها به علت سایش تدریجی غضروف مفاصل که باعث سایش استخوان می شود ایجاد شده هرمفصلی می تواند روی شانه کمر دست زانو باسن گردن تاثیر گزارد به عبارت دیگر کمردرد به خصوص در بخش پایینی اش ممکن است به دلیل بد نشستن سنگینی بلند کردند و یا تنش های عصبی ایجاد شود ممکن است دیسک فتق که درقسمت پایینی کمر جای دارد باشد که باعث پادرد میشود.

طرز تهیه یک داروی قدیمی برای درمان درد استخوان

داروی خانگی برای تسکین درد استخوانها و مفاصل

مواد لازم
۱۵۰ میلی لیتر الکل
۵۰ میلی لیتر ید
۱۰ قرص آسپرین
دستور تهیه داروی درد استخوان با آسپرین
الکل را خوب با ید ترکیب و سپس پودر قرص آسپرین را به آن اضافه کنید و بیست و یک روز در جای تاریک نگه دارید.

نحوه مصرف

این مواد را به طور مستقیم روی موضع درد بمالید و خوب ماساژ دهید تا جذب پوست شود . گفتنی است برای درمان میتوانید کمپرسی از موادرا روی آن قرار دهید .
علاوه بر نسخه بالا افرادی که از درد استخوان رنج می برند پیشنهادات زیر را به کار گیرند
کنترل وزن :اگر از کمر و پا درد رنج می بریدو فرد چاقی هستید سریع وزن خود را پایین بیاورید.
فعالیت های فیزیکی : بهترین راه پیشنهادی درمان استخوان و مفاصل ژیمناستیک و شنا کردن است.
افزایش مصرف کلسیم :غذاها و مواد حاوی کلسیم مثل گندم، کنجد یابادام بخورید.

درد استخوان چه عللی دارد

درد استخوان کمتر از درد مفصل و درد عضله شایع است. گاهی علت درد استخوان واضح است مانند شکستگی و در مواردی هم ممکن است تشخیص علت آن نیاز به بررسی بیشتری داشته باشد. علت درد استخوان هرچه باشد مهم بوده و باید جدی گرفته شود.

بسیاری از دردهایی که بیمار در استخوان یک اندام حس میکند ممکن است منشا استخوانی نداشته و از محل دیگری ارجاع شده باشد. مشکلاتی که در مفاصل نزدیک به یک استخوان وجود دارند ممکن است موجب دردی شوند که در ناحیه استخوان حس شود. تحریک اعصاب حسی در یک نقطه از بدن میتواند موجب احساس درد در نقطه ای شود که از محل تحریک دور است. در این شرایط مغز در تفسیر محل درد دچار خطا میشود. در واقع وقتی حس درد چند نقطه از بدن به توسط تنها یک عصب به مغز میرود مغز ممکن است در تفسیر محل دقیق در دچار اشتباه شود.

با این حال موارد بسیاری هم وجود دارد که درد استخوان درست بر روی محلی که مشکل دارد حس میشود. شایعترین علل درد استخوان عبارتند از

ضربه به استخوان :

ضربه به استخوان که معمولا بدنبال تصادفات، سقوط از ارتفاع، حوادث ورزشی و حوادث حین کار ایجاد میشود میتواند موجب شکستگی استخوان شده و همین شکستگی ایجاد درد شدیدی در محل آسیب دیده کند. در این موارد علت درد استخوان واضح است. با این حال موارد دیگری از آسیب های استخوانی بدنبال ضربه وجود دارند که به راحتی آشکار و واضح نیستند ولی موجب درد استخوان میشوند.
ضربه به استخوان ممکن است موجب شکستگی مویی آن شود که در رادیوگرافی ساده دیده نمیشود. البته این شکستگی ها در روش های دیگر تصویربرداری مانند سی تی اسکن دیده میشوند.

ضربه به استخوان میتواند موجب خونریزی در درون استخوان شود. این وضعیت ممکن است نه در رادیوگرافی ساده و نه در سی تی اسکن دیده شود و روش تشخیص آن ام آر آی است.
ضربات مکرر به استخوان در ورزشکارانی که حرکات شدید و مکرر بدنی انجام میدهند میتواند موجب شکستگی استرسی شود. این نوع شکستگی در مراحل اولیه در رادیوگرافی ساده دیده نمیشود و راه تشخیص آن ام آر آی و یا اسکن رادیوایزوتوپ است.

پوکی استخوان :

استئوپروز یا پوکی استخوان میتواند موجب درد استخوان در محلی شود که دچار ضعف و سستی شده است. استئومالاسی هم که به علت کمبود کلسیم و ویتامین دی ایجاد میشود میتواند موجب ضعف و بدنبال آن درد استخوان شود.

عفونت استخوان :

استئومیلیت یا عفونت استخوان میتواند علت درد آن باشد. وقتی عفونت استخوان حاد است تشخیص آن راحت تر و واضح تر است. با این حال عفونت های مزمن استخوان میتواند موجب دردهایی شود که تشخیص آن مشکل تر است. آزمایشات پاراکلینیکی و روش های تصویربرداری میتواند به تشخیص علت درد کمک کند.

سرطان استخوان :

تهاجم سلول های سرطانی به استخوان میتواند موجب درد آن شود. سرطان استخوان ممکن است اولیه باشد یعنی منشا سرطان از خود استخوان باشد. در بعضی موارد هم سرطان استخوان متاستاز از نواحی دیگر است. در این موارد بافت دیگری از بدن سرطانی میشود و سپس تهاجم این سلول ها به استخوان ها موجب درگیر شدن آنها و درد استخوانی میشود. سرطان هایی مانند لوسمی یا سرطان خون هم میتواند موجب درد استخوان شود.

اختلال جریان خون استخوان :

وقتی به عللی خونرسانی به استخوان متوقف میشود استخوان دردناک میگردد. بطور مثال در آنمی داسی شکل به علت انسداد مسیر جریان خون مویرگی به قسمت هایی از استخوان، درد استخوان ایجاد میشود. این درد ها میتواند بصورت حملاتی از درد باشد که شدت آن کم و زیاد میشود.

پزشک برای تشخیص علت درد استخوان ابتدا با بیمار صحبت کرده و از او اطلاعاتی راجع به مشخصات درد و سابقه مشکلات دیگر را میگیرد. سپس محل درد و کل بدن را معاینه میکند. بررسی های آزمایشگاهی و تصویربرداری هایی مانند رادیوگرافی، سی تی اسکن و ام آر آی به تشخیص علت درد استخوان کمک میکند.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

1

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
اشی sqjrm

مطلب اموزنده وقابل توجه ای برای ما که درد کمر وپا داریم با سپاس فراوان