10 نکته ساده اما کلیدی برای داشتن پوست زیبا

آرایش و زیبایی 21 مهر 1394 بدون دیدگاه

10 نکته ساده اما کلیدی برای داشتن پوست زیبا

1– برای رفع جای جوش و لکه ها و قسمت های تیره پوست، از لیموی تازه و یا ماست استفاده کنید. به این صورت که آن را به پوستتان بمالید و اجازه دهید ده دقیقه روی پوست بماند و سپس شستشو دهید. این عمل باعث شفافیت پوست می شود.

2– با نوشیدن روزانه دو لیتر آب برای همیشه از شر جوش های سر سیاه و همچنین خشکی پوست نجات پیدا کنید.

3– سعی کنید شب ها قبل از اینکه بخوابید از یک ماسک طبیعی که خاصیت مرطوب کنندگی داشته باشد استفاده کنید. همچنین می توانید این کار را صبح ها هم قبل از اینکه مواد آرایشی به پوستتان بزنید، انجام دهید.

4– برای اینکه جوش هایتان را سریع از بین ببرید می توانید مقداری روغن درخت چای به پوستتان بزنید و بگذارید چند ساعت روی پوستتان بماند. همچنین برای از بین بردن جوش، روغن ویتامین E هم مفید است.

5– اگر جنس روبالشی هایتان را از ابریشم باشد، کمک بسزایی هم به پوستتان و هم به موهایتان کرده اید. چرا که ابریشم از شکنندگی مو ها جلوگیری می کند و باعث جوان سازی پوستتان می شود.

داشتن پوست زیبا

داشتن پوست زیبا

6– ویتامین C موجب ساخت کلاژن در پوست می شود و تا حد زیادی از پیری پوست جلوگیری می کند. پس تا می توانید روزانه از مواد غذایی استفاده کنید که حاوی ویتامین سی باشد.

7– مصرف ویتامین روغن ماهی برای تقویت پوست و مو بسیار مناسب است. می توانید هم به صورت خوراکی و هم به صورت ماسک از این ویتامین استفاده کنید.

8– همانطور که می دانید مصرف سبزیجات برای سلامت بدن بسیار مفید است. مصرف روزانه سبزیجات باعث می شود که بتوانید غذایتان را راحت تر هضم کنید و هضم راحت غذا نیز موجب می شود که پوست شفافی داشته باشید. همچنین مصرف سبزیجات باعث از بین رفتن سیاهی دور چشم می شود.

9– اگز بتوانید به جای شکر از عسل استفاده کنید کمک بزرگی به سلامت پوست و همچنین سلامت معده تان کرده اید.

10– همانطور که می دانید استرس علاوه بر آسیب رساندن به پوست، سلامت کل بدن را نیر به خطر می اندازد. پس تا می توانید از استرس دوری کنید. برای این منظور انجام ورزش هایی مانند یوگا، نفس عمیق کشیدن، گوش کردن به موسیقی ملایم و … مفید است.

پورتال رنگی – 10 نکته ساده اما کلیدی برای داشتن پوست زیبا

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of